wmaraci reklam

Marka Tescili ve site kapatma. Acil

4 Mesajlar 1.235 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Dargath Dargath WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Ithalat - Ihracat
  • Mesajlar 9
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar,

Bir ürüne ait satış yapıyorum (vpills) vpillsbayi.com siteside bana ait bir site. Ürünler ithal gelip satıldığı için firma ile bir bağlantım yok.

Firma vpills markasının sahibi olduğu için sitemi kapatabilir mi? Kapatılmaması için ben ne yapabilirim Türkiyede bu ismi tescil ettirsem işime yarar mı ?

Mesela bende bir alan adı var. Örnek: vpills-satis.com.tr bu alan adını almak için için vpills-satis diye bir tescil yapmıştım.

Bende istersem benim olmayan vpills.satis.com sitesini kapatabilir miyim ?

Bilgi Rica Ediyorum.

Teşekkürler.

wmaraci
reklam

Tarifci Tarifci WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Serbest Meslek
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** U**
  • Mesajlar 198
  • Beğeniler 9 / 36
  • Ticaret 8, (%100)
vpills zaten tescilli bir ürün, tpe sitesinden bakabilirsiniz, sizin yaptığınız tescil ismi ve sınıfı nedir?

Dargath Dargath WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Ithalat - Ihracat
  • Mesajlar 9
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
ben vpillsbayi için 35. sınıfta tescil almak istiyorum bunu alsam işime yarar mı ?

DahiPatent DahiPatent WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Meslek Marka Patent Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 19
  • Beğeniler 7 / 3
  • Ticaret 2, (%100)
Marka tescili ve domainler ile ilgili genelde bu tarz sorunlar çok sık yaşanmaktadır ve sonucunda hukuki yaptırımlar söz konusu olmaktadır. Firma sahibi olmadan bireysel olarak da marka tescil başvurusu yapılabildiği için her olay konusu kendi içinde farklılık gösterebilir, uzman marka vekili danışman firmalarla çözüme kavuşturulmalıdır. Bireysel başvurularda genelde kulaktan dolma yanlış bilgiler ile sorun çözülmez hale gelebiliyor. Genel olarak dava konusu olduğunda avukata gidiyoruz ve çok masraflı, çok sıkıntılı durumlar oluşuyor. Oysa sıkıntı başlamadan çözüm üretmek çok daha az maliyetli olacak ve endişe ve sıkıntılarınızı giderecektir.

Bu tarz konularda ücretsiz olarak danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Yani danışmak paralı değil ;) İşlem yoksa masraf yok.Bu ve benzer konular için bana veya firmama ulaşabilirsiniz.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al