wmaraci reklam
lidertakipci

Niche site ile adsense'den para kazanma #1

23 Mesajlar 5.351 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Bipixel Bipixel Vicdanın senin kıblendir. Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Kıdemli SEO Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 2348
  • Beğeniler 727 / 726
  • Ticaret 57, (%100)
Merhabalar. Aslında bu yazıyı yazmayıp sadece kendime saklamak istiyordum. Çünkü biz Türkler ne zaman güzel bir şey bulsak hemen ona çullanıp sektörü bitiriyoruz. Yada o giriştiğimiz işi.

Size bu makalemde Niche ile Adsenseden nasıl gerçekten para kazanırız onu anlatacağım. Aslında bu yazdıklarım sadece bir tez. Şuanda benim uygulamış olduğum bir tez. Cebinizde biraz paranız ve biraz da azim var sa bu iş olur.

Başlangıçta bize lazım olan şeyler:

- 800 TL para.

- İngilizce makale yazdıracak bir kişi (Alper üstad var :) )

- Azim

- Kararlılık

Şimdi öncelikle ilk yapacağım şey sektör araştırmak olacak. Fakat sektörü araştırırken kolay yoldan kazanmak varsa aklınızda öncelikle onu bir atın kafanızdan. Kolay yoldan kazanmak diye bir şey yok çünkü!

Kelimeyi nasıl bulacağım Oğuz abi ?

Kelimeyi bulmak için bir kaç tane yöntem var. Ama benim kullandığım 2 yöntem var.

Yöntem #1

Google Amcanın bir servisi olan Adwords Keyword Planner yani Adwords Kelime Planlayıcı'yı kullanmak.

Şuan için Adwords Keyword Planner nasıl kullanılır anlatmayacağım. Onuda sanırım bir sonraki makalemde sizlere ayrıntılı olarak anlatırım.

Yöntem #2

Forumlarda verilen kelimeleri analiz etmek. Özellikle Nichefrm.com'da bu kelimelere bakabilirsiniz.

Google'nin En Fazla Para Verdiği 20 Kategori

Çok kazandıran niche kelimeler - paylaşım

gibi konulardan bilgi edinebilirsiniz.

Sektör bulurken yada kelime bulurken aklınızda öncelikle şu olsun. Ne olursa olsun benim ilk amacım para kazanmak değil insanlara adam akıllı bir site kurmak. Ya hadi kendinizi Google yerine koyun. Yada kendinizi ziyaretçi yerine koyun. Siteye girdiğinizde bir bakın acaba bu site gerçekten bana istediklerimi verebiliyor mu ?

Şimdi bir sorunum var Wordpress te arıyorum Türkçe de adam akıllı çözüm yolu yok. Yabancı sitelerde adam 3000 Kelime makale yazmış bu sorun üzerine. Yani adam özenmiş. İçeriğine özenmiş adam abi. Gitmiş video çekmiş orijinal. Oda yetmemiş gitmiş resimli anlatım yapmış.

Size önereceğim 2 tane sektör var hiç bitmez. Birisi moda sektörü bir diğeri de sağlık sektörü. Ama size tavsiyem moda sektörüne girişmeniz. Çünkü moda sektörü daha fazla kitle elde edebilir bence. Tabii bu benim düşüncem.

Şimdi kategoriyi bulduk atıyorum ki moda. Moda üzerine gidip hemen Yöntem #1 i kullanıp kelime araştırması yapıyoruz. Atıyorum ki bayanları hedefliyoruz. domaini aldık domain adı da moda ile alakalı bir şey. Hatta kendi belirlediğim kelimeyi vereyim direk size ya. Niye uğraşıyoruz ki :D. mens fashion trends diye bir kelime belirlemiştim ben.

En uygun domaini bulup domaini alıyoruz Godaddy amcadan. Yani ben sürekli orayı kullanıyorum. Sonrasında gidip birde hosting alıyoruz. Hostingi ben her zaman İngilizce sitelerde Yurt dışı lokasyonlu alıyorum. Tabii Türkiye den de aldığım oluyor. Oda neden tamamen doğal gözükmesini istediğim için. Yani sanki Amerika da oturan birisi gitmiş de bir site açmış gibi yani.

Domaini hostingi aldık sıra geldi en önemli yerlere SOSYAL MEDYA. Hemen gidip Pinterest, Google+,Twitter,Reddit ve Stumbleupon hesapları açıyoruz. Bu hesapları tamamen Bayan profili gibi açıyoruz. Sonrasında Bu sosyal medya hesaplarını ilk 1 hafta tamamen paylaşım yapacağız. Fakat kendi siteminiz paylaşımlarını değil. Başka insanların paylaştıklarını paylaşacağız. Yani doğal takipçi kasacağız.

Wordpress'i kurarken ben ingilizce kurmanızı tavsiye ediyorum. Wordpressi kurduk site şuan aktif olduğunu varsayalım. Hemen internetten güzel bir tema bulalım kendimize özel. Yada tema yaptıralım. İsterseniz tema bile satın alabilirsiniz. İnternette çok güzel temalar mevcut hemde 50$ ı bile geçmiyor.

Şimdi baştan beri bakalım ne kadar masraf yaptık. Godaddy domain aldık 5$ maksimum. Sonrasında hosting aldık oda 60 TL olduğunu düşünelim. toplamda 70-75 TL gibi bir para harcadık şuanda.

Şimdi makale yazdıracağız. Toplamda 100 tane makale yazdırsak giriş için ideal olur sanırım. Makaleler de 1 hafta ya hazır olur. 1 haftaya hazır olana kadar da Sosyal medya hesaplarımızı olabildiğince aktif tutalım. Özellikle akşam 6-8 arası çok yoğun bir akış oluyor. Tabii bu arada hemen rakip sitelerimizi analiz ediyoruz.

Analiz için benim kullandığım yerler

https://ahrefs.com

http://semalt.com

sadece bu 2 siteyi kullanıyorum. Ahrefs ve Semalt.com.

Şimdi 1 hafta oldu ve makaleler geldi. Bu makaleleri zamana bölerek en dikkat çekici şekilde resimleri koyarak zamanlamaya alıyoruz. Günde 3-4 tane olacak şekilde zamanlıyoruz yani. Artık içerikle uğraşmayacak ve sadece reklam alanına yöneleceğiz.

Site 1 ay oluncaya kadar aynı şekilde devam edeceğiz. Sürekli paylaşacağız. Sosyal medya da 1 hafta geçtikten sonra yani sitemizin içerikleri 20-30 aralığına geldiğinde #hashtag kullanarak her platformda paylaşmaya başlayacağız.

Sitemiz 1. ayına geldiği zaman

https://buysellads.com bizim yardımımıza koşacak. Kendi kategorimizde olan sitelerden 2 sine reklam vereceğiz.

Reklamları verdikten sonra eğer siteniz yada sitemiz gerçekten güzel organize edilmişse bu sayede takipçi kazanacaksınız ve para kazanmaya hazırsınız demektir.

Adsense reklamınızı reklam verdikten sonra ekleyin ve para kazanmaya başlayın :).

Bu yazım 3 seri halinde olacak diğer 2 seride görüşmek üzere.

Bu yazı Çağrı Mustafa Alkan isimli abimin isteği üzerine yazılmıştır :). Kendisine buradan selamlar :).

Oğuzhan İsa Temiz

Exclusive Creative
Seo Expert
BuckBarry waldoroyal eusanmaz

kişi bu mesajı beğendi.

Kişisel Blog - Web siteni aç! Hızlı çözüm için lütfen report sistemini kullanın!
wmaraci
reklam

temizer temizer Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad B** T**
  • Mesajlar 65
  • Beğeniler 4 / 4
  • Ticaret 4, (%75)
Hocam blogspot domainin zararları nedir?

blitzx blitzx WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek işçi
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 90
  • Beğeniler 11 / 20
  • Ticaret 3, (%100)
Dostum sağol hemde ingilizce olması daha iyi
Bipixel

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 2348
  • Beğeniler 727 / 726
  • Ticaret 57, (%100)

temizer adlı üyeden alıntı

Hocam blogspot domainin zararları nedir?

Ne tür bir zarar acaba :) ?

Kişisel Blog - Web siteni aç! Hızlı çözüm için lütfen report sistemini kullanın!
wmaraci
wmaraci

temizer temizer Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad B** T**
  • Mesajlar 65
  • Beğeniler 4 / 4
  • Ticaret 4, (%75)
Merak ettim yani .com mu .blogspot.com mu googlenin gözünde değerli?
Bipixel

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 2348
  • Beğeniler 727 / 726
  • Ticaret 57, (%100)

temizer adlı üyeden alıntı

Merak ettim yani .com mu .blogspot.com mu googlenin gözünde değerli?

Şimdi siz düşünün atıyorum adınız ahmet cebe (örnek olarak veriyorum).

ahmetcebe.com mu daha iyi geliyor size ahmetcebe.blogspot.com'mu daha iyi. Bana kalırsa .com'lu daha iyidir :). Blogspot paravan olarak kullanmak daha mantıklı. En azından ben hep öyle yaptım :).
temizer

kişi bu mesajı beğendi.

Fear Fear ♥ AdSense $$$ Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad V** Y**
  • Mesajlar 211
  • Beğeniler 108 / 44
  • Ticaret 2, (%100)
Çok güzel yazmışşınız :)) Sitenizde reklama destek olarak tıkladım ne yalan söyleyim :D
Bipixel

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 2348
  • Beğeniler 727 / 726
  • Ticaret 57, (%100)

Fear adlı üyeden alıntı

Çok güzel yazmışşınız :)) Sitenizde reklama destek olarak tıkladım ne yalan söyleyim :D

Canınız sağolsun :). Aslında daha çok şey yazacaktım fakat SEO işlerinden dolayı vakit bulamaz oldum :). Hatta şuan bu yazının olduğu siteyi de sattım :).
Fear

kişi bu mesajı beğendi.

barisay barisay WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Seo, Wordpress, Security
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 1386
  • Beğeniler 146 / 428
  • Ticaret 65, (%100)
SOSYAL MEDYA. Hemen gidip Pinterest, Google+,Twitter,Reddit ve Stumbleupon hesapları açıyoruz. Bu hesapları tamamen Bayan profili gibi açıyoruz.

En önemli yer burası olsa gerek :)
Bipixel

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 2348
  • Beğeniler 727 / 726
  • Ticaret 57, (%100)

barisay adlı üyeden alıntı

En önemli yer burası olsa gerek :)

Çok iyi noktaya değindin Barış :).

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al