wmaraci reklam

Pelikan Blog Kurulumu

3 Mesajlar 1.048 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Medet Medet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 50
  • Beğeniler 19 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba,

Ben pelikan blog kurmak istiyorum. Sisteme örnek site verecek olursam ( http://fatihhayrioglu.com/ ) sitesidir. Pelikan blog sitesi ise ( getpelican.com ) dir. Ama ben nasıl kuracağımı çözemedim. Normalinden çok farklı Python felan var.

Bana kurulum için yardım ve yol gösterebilir misiniz arkadaşlar. Yani nasıl bir hosta ve nelere ihtiyacım var?

Teşekkürler. :)

MyBBTurkey.Com » MyBB Türkiye Platformu
wmaraci
reklam

Ertug Ertug WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım geliştiricisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 361
  • Beğeniler 51 / 43
  • Ticaret 0, (%0)
Python çalıştırabilen bir hostinge ihtiyacınız var sadece. Genellikle sunucu alınır, python kurulumu yapılır. Hostinglerde özel olmadan öyle bir hizmet sunulmuyor pek. Ararsanız bulursunuz belki. Türk yoksa da yabancı mutlaka vardır. Bana sorarsanız, PHP ile halledilebilir bir işi Python ile yapmak ek masraf ya da ek olarak yorulmak demektir. Çoğu testlerde Python PHP' den iyi çıksa da bir blog sitesi kurulacaksa PHP kullanmanızı hatta PHP ile yazılmış hazır script olan WordPress' i kurmanızı tavsiye ederim.

Ek olarak, Pelican' ın kurulum yönergelerine baktım ve anladığım şu ki hosting işinizi görmez. Sunucuya ihtiyacınız var. Yanılıyor da olabilirim. Webte hiç Python kullanmadım.

[freenodeIRC]
PHP = #laravelTurkiye
C++ = #qtTurkiye
Python = #pythonium

Medet Medet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 50
  • Beğeniler 19 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Teşekkür ederim Ertug bey, sadece bana güzel gelmişti ama dediğiniz gibi wp kullanmam daha iyi sanırım.

MyBBTurkey.Com » MyBB Türkiye Platformu
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al