wmaraci reklam

Sınırsız domainli blogger tema satılır mı ?

10 Mesajlar 858 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

kkaplan kkaplan Ne Mutlu Türk'üm Diyene ! Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek IT Proje Analist
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad K** K**
  • Mesajlar 212
  • Beğeniler 64 / 44
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar merhaba, bir konuda bir bilgiye ihtiyacım var. Elimde blogger teması var daha önceden aldığım bir tema ve sınırsız domain olarak alınmış. Ben o temayı makul bir fiyattan tekrar satabilir miyim ? Bu durum etik olur mu yada yasa bir durumu olur mu ?

Bunu neden soruyorum blogger kullanıyorum ve wordprese geçmeyi düşünüyorum. Aldığım temada wordprese geçtiğimde boşta bekleyecek en azından hosting ücretini karşılaması bile bana kar getirebilir diye düşünüyorum. Yorumlarını bekliyorum. Teşekkürler.

wmaraci
reklam

RespectionS RespectionS Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Full-Stack Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 518
  • Beğeniler 1 / 188
  • Ticaret 5, (%100)
Hocam satış haklarını almıyorsunuz etik olmaz sınırsız lisans almış da olsanız etik değil.

• Üyelik 19.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad K** K**
  • Mesajlar 212
  • Beğeniler 64 / 44
  • Ticaret 0, (%0)
Satış hakları derken ? Nasıl bir hak, sınırsız domain sonuçta hocam

AtaTekin AtaTekin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 702
  • Beğeniler 301 / 269
  • Ticaret 7, (%100)
kkaplan Kullanmak için sınırsız mı satmak için sınırsız mı? Örnek veriyorum, yurtdışında bazı operatörler sınırsız internet satarlar hem de çok makul fiyatlarla. Yalnız bi şart var, kimseyle paylaşamazsın :)

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 19.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad K** K**
  • Mesajlar 212
  • Beğeniler 64 / 44
  • Ticaret 0, (%0)

IIFSMII adlı üyeden alıntı

kkaplan Kullanmak için sınırsız mı satmak için sınırsız mı? Örnek veriyorum, yurtdışında bazı operatörler sınırsız internet satarlar hem de çok makul fiyatlarla. Yalnız bi şart var, kimseyle paylaşamazsın :)

Güzel bir örnekle açıkladınız hocam teşekkür ederim :D Aslında ben birazda şu yüzden soruyorum Wordpress geçişte bu temayı kullanamıyacam ve dolayısıyla bir yerde unutulup gidilecek. Hem bana bir fayda sağlasın hemde bir başkası makul bir rakama premium tema kullanmış olsun.

AtaTekin AtaTekin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 702
  • Beğeniler 301 / 269
  • Ticaret 7, (%100)
kkaplan Temayı yapan kişiyle iletişime geçmeyi denediniz mi? Belki belli bir komisyonla bu işi kabul edebilir. Siz de hobi olarak tema satışına başlayıp işleri büyütürsünüz belki :)

contentwriter contentwriter Kendi halimdeyim Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kendi halimdeyim
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)
Temanın satış haklarını satın almadıysan maalesef kimseye satamazsın. Sınırsız domain lisansının olması sana o temayı satma hakkı vermez. Dilediğin kadar sitede kullan ama tema üzerinden kazanç elde edemezsin.

Güzel Hosting, Veridyen gibi firmalarda wordpress hosting paketleri çok ucuzdur ayrıca. Sakız parasına hosting satılıyor... 20-30 lira bul al sana sınırsız hosting, tema satmakla felan uğraşma.

• Üyelik 19.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad K** K**
  • Mesajlar 212
  • Beğeniler 64 / 44
  • Ticaret 0, (%0)
IIFSMII Tema yapımcısı ile herhangi bir iletişim kurmadım. Wordpresse geçmeyi de aslında bir çalışma için aldığımız sunucuda kullanılabilir olmasından geçmeye karar verdim. Geçerken de böyle bir şey geldi aklıma bilgi almak için de konuyu paylaştım. Ayrıca tema işleri bu yönden büyütmek öncede kaldı diye düşünüyorum. Ama uğraşılırsa gideri vardır tabi.
AtaTekin

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 19.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad K** K**
  • Mesajlar 212
  • Beğeniler 64 / 44
  • Ticaret 0, (%0)

contentwriter adlı üyeden alıntı

Temanın satış haklarını satın almadıysan maalesef kimseye satamazsın. Sınırsız domain lisansının olması sana o temayı satma hakkı vermez. Dilediğin kadar sitede kullan ama tema üzerinden kazanç elde edemezsin.

Güzel Hosting, Veridyen gibi firmalarda wordpress hosting paketleri çok ucuzdur ayrıca. Sakız parasına hosting satılıyor... 20-30 lira bul al sana sınırsız hosting, tema satmakla felan uğraşma.

Sunucumuzu aldık aslında yeni 20 30 lira bir şey değil benim düşüncem sadece maddiyat ta değil zaten boş duracağına makul bir piyata başkalarıda kullanabilirdi ama satış hakkı konusu sorun olabilir onu öğrendin hocam. Ki her yerde bir telif savaşları felan varken bu topa girmek saçma olurdu zaten. Yorum için teşekkürler.
contentwriter

kişi bu mesajı beğendi.

Bycida Bycida Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.03.2019
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Forum
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad C** D**
  • Mesajlar 146
  • Beğeniler 9 / 16
  • Ticaret 0, (%0)
satış olarak bir izin yok sonuçta kullanım olarak sınırsı domain vermiş kul hakkına girersin bana kalırsa :) gerek yok zaten en fazla 20 30 tl oluyor blog temaları

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al