wmaraci reklam

Sitemde yaşanan hız sorunu

7 Mesajlar 1.122 Okunma
wmaraci reklam

myenes myenes $php = new PHP(); Kullanıcı
  • Üyelik 28.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Back-end Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 1051
  • Beğeniler 253 / 258
  • Ticaret 5, (%100)
Merhaba arkadaşlar SuskunGeveze.Com adlı forum sitemde son 2 haftadır aşırı bir yavaşlama mevcut host firmam ile görüştüm css ve misc.php dosyalarında bir sorun olduğunu söylediler bende test amaçlı vbulletin i kaldırıp (yedekleri alarak) mybb kurdum geçici bir süre tekrar denedim yine yavaşlama mevcut şu anda host firmam ile görüşüyorum dilerseniz başka serverimize taşınabilirsiniz dediler acaba taşınsam mı ? şu anda bir hız sorunu görmüyorum birde sizin fikrinizi almak istedim bu yavaşlama yüzünden var olan bütün hitimi kaybettim diyebilirim. :( sizde bir girip deneyebilir misiniz yavaşlama mevcut mu diye

wmaraci
reklam

SmmPaneliComTR SmmPaneliComTR SmmPaneli.Com.T Kullanıcı
  • Üyelik 20.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Serbest.
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 603
  • Beğeniler 113 / 112
  • Ticaret 5, (%80)
vBulletin ve Wordpress sisteminde çok yavaşlama gördüm , genelde tema (css) den dolayı olur. Görselleri yavaş yükler. Ancak sadece görsellere aldanmayın o sayfa linkleri yazıları hepsini karşıdan yüklediği için artık ona bağlı olarak yavaşlar. Bendede aynı sorun vardı Host paketini büyüttüm sorun ortadan kalkttı. Ancak hitler arttıkça tekrar yavaşlamaya başladı artık anlam veremiyorum bende..
myenes

kişi bu mesajı beğendi.

NeoEkonomi NeoEkonomi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek ekonomist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 1111
  • Beğeniler 109 / 251
  • Ticaret 23, (%96)
google page speed kullanarak hızını ölçtür ve solda sana tavsiyeler veriyor google hataları gösteriyor ve hızlanman için öneriler bulunuyor denemeni tavsiye ederim.

• Üyelik 28.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 1051
  • Beğeniler 253 / 258
  • Ticaret 5, (%100)

SyncMaster adlı üyeden alıntı

vBulletin ve Wordpress sisteminde çok yavaşlama gördüm , genelde tema (css) den dolayı olur. Görselleri yavaş yükler. Ancak sadece görsellere aldanmayın o sayfa linkleri yazıları hepsini karşıdan yüklediği için artık ona bağlı olarak yavaşlar. Bendede aynı sorun vardı Host paketini büyüttüm sorun ortadan kalkttı. Ancak hitler arttıkça tekrar yavaşlamaya başladı artık anlam veremiyorum bende..

Vbulletin default temada da aynı sorunu verdi zaten taşıma talimatı verdim gece yapacaklar inşallah sorunsuz bir şekilde ben yinede yedeklerimi alimde :)

wmaraci
wmaraci

beyanet beyanet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 213
  • Beğeniler 24 / 45
  • Ticaret 0, (%0)
Cidden anormal yavaş !

RuZzGaR RuZzGaR Aaltintas(){ //WmAracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Front-end
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1243
  • Beğeniler 384 / 148
  • Ticaret 3, (%100)
bendede aynı böyleydi eski yedeğimi yükledim ve hostumu değiştirmiştim şuan hiçbir sorunum yok

• Üyelik 28.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 1051
  • Beğeniler 253 / 258
  • Ticaret 5, (%100)
ilk siteyi kurduğumda vbulletin di yavaşlama mevcuttu araştırdım cpu yok yer dediler bende geçici olarak mybb kurdum ama mybb de ise seo bakımından bir yerde sabit kaldım ilerleyemedim ayrıca aynı sorun mybb'de de yaşadım. Tekrar vbulletine döndüm yine yavaşlama mevcuttu araştırmalar sonucunda kesin olarak hosting firmamda sorun olduğu kanaatine vardım.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al