freelance iş ilanları

Sitemin Her Yazısındaki Hacklinkler?

2 Mesajlar 537 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

SuhaMete SuhaMete SEO Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)
Merhaba arkadaşlar, sitemde bir hacklenme veya virüs sorunu var. Wordpress sitedir. Wp sürümü, eklentiler ve tema günceldir. Wordpress.org dışından eklenti indirip kullanmadım. Bilgisayarımda virüs olabilir ftp den sızmış olabilirler bilmiyorum ama bildiğim şu ki:

Galiba her yazıda içerikten sonra hacklinkler eklenmiş yabancı sitelere adult kelimelerden link gidiyor. Fakat bu linkler anti-seo niyetine yapılıyor galiba çünkü siteler adult siteler değil. Ayrıca bazı yazılarda sadece bir link bazılarında iki link, bazılarında linkli ve linksiz kelimeler birlikte. Karışık bir yapıda yazılarıma bulaşmış durumda yani :D

Yaptıklarım
Güncellemeler
Şifre değişiklikleri, cpanel ve wp

Yapmadıklarım
Bilgisayarda virüs taraması
Tema değiştirme

Nasıl kurtulabilirim? Yapmadığım şeyleri de yapacağım bir yandan fakat gene de konu açayım dedim. Nasıl bir şey yaparım da bunu düzeltirim?

wmaraci
reklam

Blacksheep Blacksheep .NET Developer Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 2074
  • Beğeniler 60 / 532
  • Ticaret 10, (%100)
Verilen anahtar kelime ile link arasında bir bağlantı yok ise Anti-SEO yapılmış demektir.Örnek olarak araba anahtar kelimesini bir şiir sitesine vermek pek mantıklı olmaz.Hackerın kullandığı kodlar virüs taramasında belli olmaz çünkü virüs içeren kodlar değildir.Bunun için Wordpress altyapısında footer ,content ,content single gibi php dosyalarının içeriğini kontrol edin bir sonuca varamazsanız temanızı silip yeniden yüklemeniz sorunu çözecektir iyi çalışmalar dilerim

Fizello - Inspired by Colors
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al