wmaraci reklam
lidertakipci

Sosyal hayat mı ? Yoksa A-sosyal hayat mı ?

2 Mesajlar 601 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

MDSALMAN MDSALMAN Marine Group E-Mail Onaysız
  • Üyelik 09.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Bilgisayar Prgramcılıgı,webmas
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 558
  • Beğeniler 111 / 89
  • Ticaret 0, (%0)
Sosyal Hayat

Sosyal hayat nedir ne değildir öğrenmenize gerek yok bence neden derseniz..

Doğduğumuzdan İtibaren sosyal bir insan oluyoruz…

ancak yaşam yerine göre bunlar değişiyor

İnternetin olmadığı Çoğu yerde insanlar Daha düşünceli daha zeki daha çeviktir.

buna en basit örnek Köyler ve Şehirler arası kıyaslamadır.

Ben bir köy çocuğu olarak şuan ki şehir hayatı yaşamım la köy hayatı yaşamımı karşılaştırıyorum da ulan napıyorum diyorum güzelim köyümü bırakıp da geldim diyorum istanbula köyde sabah 7 de kalkar dolaşır bağ bahçeye okula gezmeye balık tutmaya giderken burda hic bir şey yapmayorz halbuki

Köyde Paramızda yoktu İnternetimizde telefonumuzda..

1 Kişide 3310 vardı onla 10 kişi yılan oyunu oynardık ne zevk alırdık Bilgisayar ps3ps2 Haddimizemi derdik bilmezdik ..

Okulda 1 Bilgisayara 8 kişi bakardık Ama Mutluyduk Mutluydum gezip dolaşırdık gercek arkadaşlarımız vardı Yalandan insanlar değil ..

A-Sosyal Hayat

Öyle bir robot olduk ki artık hayatımızı internete telefonlara bilgisayarlara saatlara kameralara televizyonlara bağladık biraz düşünelim …

geçenlerde elektrikler gitti kıyamet koptu sandı herkes nasıl bir robot olduğumuzu gözler önüne serdik resmen

Örnek :Dükkanda bir bayanın telefonun Şarjı bitmiş diye kafayı yedi resmen .. dedim normal birşey niye bu kadar tepki veriyorsunz abuk sabuk bir .cevaplar verdi ..

şok oldum nereye gidiyoruz dedim resmen yaşam alanları giderk daralırken iyice kendi doğal hayatımızı mahvetmeye devam ediyorz şuanda bunu bende yapıyoruz televizyon telefon laptop açık Herşeyin bir sınırının var olduğunu unutuyorz unutuyrm bazen .. Robot insanlarız .. Selamın aleyküm yerine naber selam , hamd olsn yerine ii sen ne garip birşey olduk yabancılardan beteriz ..

okadar öfkeliyiz şiddet doluyuzki annemize babamıza Söylenmemesi gereken neredeyse tüm lafları küfürleri edebiliyoruz nerden nereye geldiğimizi Bunu düşünerek görebiliriz..

Bu yazımı Benim gibi Şehirde Yaşayan insanlar İçin Yazdım .. İyi Günler Muhammed Salman
Blog Adresim:http://depoarsiv.org/sosyal-hayat-mi-yoksa-a-sosyal-hayat-mi.html
MelihAKKUS

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

MelihAKKUS MelihAKKUS WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Elektronik
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 196
  • Beğeniler 55 / 43
  • Ticaret 9, (%100)
Ellerine sağlık doğruları yazmışsın.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al