wmaraci reklam

Sürekli database error alıyorum

8 Mesajlar 938 Okunma
wmaraci reklam

KryssLuck KryssLuck Afroman Kullanıcı
  • Üyelik 10.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Hukuk
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 879
  • Beğeniler 77 / 133
  • Ticaret 15, (%93)
Merhaba,

Dün akşam vbulletin forumumuz database error vermeye başladı 10 dakikada bir error veriyodu sonra düzeliyodu. Error bilgilerinde dragonbyte_seo yazdığı için eklentiden kaynaklandığını düşünüp seo eklentisini sildik. Yarım saat düzeldi sonra düz database error vermeye başladı. Dayanamadık komple db yi silip yeni db ye forumu kurduk.

Ama hala database error veriyor, şuan ss atamıcam hata yok ama arada bir çıkıyor ve şu yazıyor başka da bir bilgi yok.

"Database error
The database has encountered a problem."

Problem neyde olabilir? Sunucu firmasıyla görüştüm sunucuda sorun yok yazılımınızı kontrol edin dedi ama yeni kurduğumuz halde bile böyle hata veriyor. :/

wmaraci
reklam

Coolwind Coolwind Halen Yaşıyor Kullanıcı
  • Üyelik 04.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Elektrik Teknikeri
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 255
  • Beğeniler 24 / 42
  • Ticaret 11, (%100)
Veritabanına bağlanamıyor sanırsam sunucu hatası olabilir.

• Üyelik 10.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Hukuk
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 879
  • Beğeniler 77 / 133
  • Ticaret 15, (%93)

Coolwind adlı üyeden alıntı

Veritabanına bağlanamıyor sanırsam sunucu hatası olabilir.

Şuan hiçbir sorun yok ama bazen bir başlıyor error vermeye saatlerce insan kafayı yiyor resmen. Neden her zaman olmuyor bunun nedenini merak ediyorum :/

xFeyz xFeyz creative solutions Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek developer
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 704
  • Beğeniler 195 / 222
  • Ticaret 8, (%100)
daha önceki konunuzda şu hatanın yer aldığını belirtmiştiniz -> User admin_Rooter already has more than 'max_user_connections' active connections

bu, sınırlanan max_user_connections limitinin dolduğu anlamına gelir. anlık 20 istekle sınırlandıysa, 20 istekten sonra bu hatayı verir.

kişisel sunucunuz varsa yardımcı olabilirim, aksi halde hosting firmasına durumu bildirin.

EFSANE! | omerbeyoglu.me
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 10.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Hukuk
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 879
  • Beğeniler 77 / 133
  • Ticaret 15, (%93)

xFeyz adlı üyeden alıntı

daha önceki konunuzda şu hatanın yer aldığını belirtmiştiniz -> User admin_Rooter already has more than 'max_user_connections' active connections

bu, sınırlanan max_user_connections limitinin dolduğu anlamına gelir. anlık 20 istekle sınırlandıysa, 20 istekten sonra bu hatayı verir.

kişisel sunucunuz varsa yardımcı olabilirim, aksi halde hosting firmasına durumu bildirin.

putty ile my.cnf girip "Max_user_connections= 30" değiştirip 15000 filan yaptım ama ondan sonra da hata aldım bununla çözülmedi yani. Vds miz var az önce sunucu yetkilisi detaylı inceleme yapacağını söyledi yarına kadar, sizin bir fikriniz var mı bu konu hakkında

xFeyz xFeyz creative solutions Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek developer
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 704
  • Beğeniler 195 / 222
  • Ticaret 8, (%100)

KryssLuck adlı üyeden alıntı

putty ile my.cnf girip "Max_user_connections= 30" değiştirip 15000 filan yaptım ama ondan sonra da hata aldım bununla çözülmedi yani. Vds miz var az önce sunucu yetkilisi detaylı inceleme yapacağını söyledi yarına kadar, sizin bir fikriniz var mı bu konu hakkında

şu an iletişim bilgilerimi pm ile iletiyorum, ulaştığınız taktirde bizzat yardımcı olacağım.
KryssLuck

kişi bu mesajı beğendi.

EFSANE! | omerbeyoglu.me

• Üyelik 10.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Hukuk
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 879
  • Beğeniler 77 / 133
  • Ticaret 15, (%93)

xFeyz adlı üyeden alıntı

şu an iletişim bilgilerimi pm ile iletiyorum, ulaştığınız taktirde bizzat yardımcı olacağım.

Skype ekledim sağolun

Ek Olarak: @[xFeyz](userid:29303) yardımcı oldu sağolsun, umarım çözülmüştür sorun birdaha karşılaşmayız bu tür şeylerle.

imhai imhai http://www.mc-tr.com Kullanıcı
  • Üyelik 18.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Y** T**
  • Mesajlar 39
  • Beğeniler 5 / 7
  • Ticaret 4, (%100)
Hocam 2 yöntem sizin sorununuzu tamamen çözücektir kimseyi bilginizi falan kaptırmayın.

1.) Db'e bağlanıp tüm tabloları seçip tabloları onar diyiniz.
işinizi garantiye almak için
2.) Forum scriptinizi tekrar indirip nasıl update ediliyorsa o yönergelere uyarak tekrardan sürüm update yapınız

http://www.mc-tr.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al