wmaraci reklam

Telif Hakkı Konusunda Birisi Aradı...

68 Mesajlar 17.596 Okunma
wmaraci reklam

yigitcankus yigitcankus balonsatis.com Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Balon İmalat & Üretim
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 824
  • Beğeniler 634 / 145
  • Ticaret 12, (%100)
Merhaba Arkadaşlar,

Bugün 13.00'de Bir firma aradı beni, " People Images Türkiye " Adında.

Web Sitemiz üzerinde kullanmış olduğumuz canlı destek hattı görsel resminin telif hakkının onlara ait olduğunu söylediler.

Bende dedim ki hangi sitemizde bulunuyor, XXXX Web sitenizde dediler.
Bende tamam o zaman görseli kaldırırım dedim.
Mail adresinizi verin ona bir tane mail atacağız dediler bende tamam dedim mail adresini verdim,

Sonrasında bir tane mail attılar, aşağıdaki gibi.

Sayın Yetkili,

Gerekli bilgiler ektedir.Kullanmış olduğunuz görselin faturasını rica etmekteyiz.Faturasının olmaması dahilinde kaçak kullanım teşkil etmektedir ve kaldırmanız veya standart lisans satın almanız bir anlam ifade etmemektedir.
Görselimizin satış linki, model bilgileri ve fotoğrafçı bilgilerine ait detaylar linktedir.

http://peopleimages.com/image/ID-59725-friendly-customer-support
http://peopleimages.com/search#model:Anne-S.-E.

Daha sonrasında ben görseli kaldırdım ve firmayı aradım görsel sitemizden kaldırılmıştır diye firmanın kullandığı ibare şöyle " Görseli kullandınız bir kere şuan kaldırsanız da bir şey ifade etmiyor 250$ Ödemeniz durumunda hiç bir sorun kalmayacaktır."

Bende dedim ki 250 $ Ödemem, siz kimsiniz nesiniz ben bilmiyorum dedim. Web sitemiz üzerinden görseli satın alacaksınız eğer ödemem diyorsanız sizin dosyanızı YURTDIŞI'na göndereceğiz diyorlar?

Bana göndermiş olduklarını bilgilendirme aşağıda yer alıyor. Firmanın ************** olduğunu düşünüyorum sizin de fikrinizi almak istiyorum..

Yardımcı olursanız çok sevinirim, kafam çok karıştı...

BİLGİLENDİRME

FİRMA : PEOPLE IMAGES TÜRKİYE / ENYA LTD.ŞTİ.

MUHATAP :EGLENCEDUKKANİİ.COM

KONUSU : Şirketimizin sahip olduğu görselleri yasa dışı kullanıyor olmanız halinde yaşayabileceğiniz hukuksal sorunlar hakkında bilgilendirme..

BİLGİLENDİRME KONUSUNUN İZAHI

1. Bilgilendirme ekinde göndermiş olduğumuz ŞİRKETİNİZE AİT EKRAN RESMİ’nden de anlaşılacağı üzere şirketimize ait fotoğraf/resim görselini ticari amaçla kullanmaktasınız. Kullandığınız görsel Türkiye’deki temsilcisi ve hak sahibi olduğumuz görsellerden biridir. Bu görselleri yasal olarak kullandığınızı belgeleyecek fatura/ödeme belgelerinizi 3 gün içinde şirketimizin mail adresi olan enya@peopleimages.com adresine göndermeniz gerekmektedir. Zira elinizde fatura/ödeme belgelerinin bulunmaması halinde görseli ekranınızdan kaldırmanız hiçbir anlam ifade etmemekte olup, yasal olarak suç işlemiş olduğunuz gerçeğini değiştirmeyecektir.

OLASI CEZALAR

2. Yaptığınız eylem bir fatura ve ödeme belgesine dayanmıyorsa, yasa dışı olup, TÜRK TİCARET KANUNUN HAKSIZ REKABET İLİŞKİN HÜKÜMLERİNİ DÜZENLEYEN 55. MADDESİNİN C BENDİNİN “Başkasının iş ürünlerinden yetkisiz yararlanma; özellikle 3. Fıkrasında yazılı “Kendisinin uygun bir katkısı olmaksızın başkasına ait pazarlanmaya hazır çalışma ürünlerini teknik çoğaltma yöntemleriyle devralıp onlardan yararlanmak” hükmünün kasten ihlalidir.

TÜRK TİCARET KANUNUN 62.Maddesi A bendinde ise işlemiş olduğunuz haksız fiillin, suç olduğu, “2 YILA KADAR HAPİS VE ADLİ PARA CEZASI İLE CEZALANDIRILACAĞINIZ” HÜKMÜ DÜZENLENMİŞTİR.

YASAL ZEMİNE GEÇİŞ

Tarafımızdan şimdiye kadar yasal işlem başlatılmaması, bundan sonra başlatılmayacağı anlamına gelmez. Yukarıda okuyabileceğiniz üzere cezalar ağır olmakla beraber, her zaman yasal dışı eylemin içersinde bulunmanızdır.
Kullanmış olduğunuz görsel ticaridir, genişletilmiş Lisans olarak 250 $ karşılığında uzlaşmak isteriz.
uzlaşma sağlanması durumunda, burada yaşanmış olan yetkisiz kullanımla ilgili hakkınızda alacak ve verecek konusunun kapandığı tarafımızdan yazılı olarak iletilecektir.
Uzlaşma sağlanması durumunda, burada yaşanmış olan yetkisiz kullanımla ilgili hakkınızda alacak ve verecek konusunun kapandığı tarafımızdan yazılı olarak iletilecektir.

Daha detaylı bilgi için :
https://peopleimages.com/support/contact yada 02167400010 (dahili:104) bize her zaman ulaşabilirsiniz.

ENYA *******. VE ARACILIK HİZMETLERİ LTD. ŞTİ.
saithocaolgu

kişi bu mesajı beğendi.

Balon İmalat & Üretimi
www.balonsatis.com
wmaraci
reklam

Serhan Serhan fisaoptik.com Kullanıcı
  • Üyelik 26.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Optisyen
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 1210
  • Beğeniler 199 / 198
  • Ticaret 40, (%100)
Uyar ve kaldır prensibini benimseyince bu gibi sorunlardan hukuksal olarak sıyrılmış olunduğunu biliyorum yanlış mıyım ?
yigitcankus anonymated

kişi bu mesajı beğendi.

EditorumORG EditorumORG Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek yok
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 535
  • Beğeniler 740 / 271
  • Ticaret 76, (%87)
Firma **************dır hatta bu yeni bir **************lık yöntemidir. Korkmanıza gerek yok, hiç bir şey yapamazlar. Diğer forumlarda bir çok kez konusu açıldı.
yigitcankus anonymated

kişi bu mesajı beğendi.

yigitcankus yigitcankus balonsatis.com Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Balon İmalat & Üretim
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 824
  • Beğeniler 634 / 145
  • Ticaret 12, (%100)
BusinessManager İlginiz için çok teşekkür ederim,

İçim Rahatladı..
EditorumORG

kişi bu mesajı beğendi.

Balon İmalat & Üretimi
www.balonsatis.com
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

erekaone erekaone WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** O**
  • Mesajlar 559
  • Beğeniler 172 / 219
  • Ticaret 0, (%0)
Bir resim yüzünden ne size dava açabilirler ne de zarar verebilirler. Kesinlikle endişe etmenize gerek yok. Ama bundan sonra kullancağınız resimler için ücretsiz ve telif istemeyenleri kullanın derim.
yigitcankus

kişi bu mesajı beğendi.

gilmour13 gilmour13 Sms Onayı Gerekli Telefon Onaysız
  • Üyelik 19.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Y** G**
  • Mesajlar 93
  • Beğeniler 15 / 18
  • Ticaret 0, (%0)
İtibar etmene gerek yok hocam bişey yapamazlar.Arkadaşın dediği gibi dolandırmak istemişler.
yigitcankus

kişi bu mesajı beğendi.

yelkovan yelkovan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Ziraat Mühendisi
  • Konum Konya
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 417
  • Beğeniler 65 / 65
  • Ticaret 14, (%100)
Böyle resmi bir cümle olamaz :)
''Tarafımızdan şimdiye kadar yasal işlem başlatılmaması, bundan sonra başlatılmayacağı anlamına gelmez.''
Ne günlere kaldık...
yigitcankus dtmuratcan abilal

kişi bu mesajı beğendi.

Psycho Psycho <--! Am I Psycho? --> Kat. Mod.
  • Üyelik 11.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Emekçi
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 5984
  • Beğeniler 3896 / 3904
  • Ticaret 6, (%100)
"Gelin de alın" deseydin ya telefonda? :)
melankolia KDOGAN furkandemirci

kişi bu mesajı beğendi.

Hatalıysam telefon etme, idare et (?)

Hermes Hermes Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Seo | Sosyal Medya | Yazılım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 2777
  • Beğeniler 397 / 1093
  • Ticaret 90, (%98)
Gönderilen mail tamamen uydurma ve baştan savma yapılmış zaten. İçiniz rahat olsun.

Bu arada oraya yazdıkları ENYA LTD.ŞTİ. nin web sitesi http://www.enya.com.tr/tr/ eski bir kurumsal firma. Eğer burayla görüşmediyseniz, yarın burayı arayıp bilgi verin isimlerini kullanarak **************lık yaptıklarını belirtin.
yigitcankus GuestLion saithocaolgu

kişi bu mesajı beğendi.

orknark orknark İzmir Kullanıcı
  • Üyelik 31.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Reklam Ajansı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 886
  • Beğeniler 66 / 151
  • Ticaret 2, (%100)
söyle salak salak konuşmasınlar insanları dolandırcak yer arıyolar uyardılar kim nerden ezbere bilecek bütün internet arşivini youtube bile telif gönderiyor uyarıyor kaldır diye para falan almıyor ki deli gibi dikkat ediyolar teliflere
mimarcan yigitcankus saithocaolgu

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al