wmaraci reklam

Transferi mümkün müdür?

8 Mesajlar 1.015 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

biletshop biletshop WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Akademisyen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 282
  • Beğeniler 128 / 127
  • Ticaret 6, (%100)
Merhab arkadaşlar,
.com.tr uzantılı jenerik bir domaini satın almak istiyoruz, transferi mümkün müdür? Ya da ne gibi bir yol izlenmeli

Kiralikaraba.com.tr
wmaraci
reklam

impjix impjix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)
Transfer derken? Şuan kayıt edilmiş bir com.tr yi birinden mi satın almak istiyorsunuz hocam? Bu şekilde ise com.tr transferi mümkün değildir.
Bayro

kişi bu mesajı beğendi.

Bayro Bayro Opencart e-ticaret PRO Kullanıcı
  • Üyelik 02.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek e-ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** D**
  • Mesajlar 1084
  • Beğeniler 305 / 304
  • Ticaret 27, (%100)
Merhabalar daha önceden onlarca ".com.tr" internet sitesi satmış birisi olarak izleyeceğiniz yolları sıralarsak eğer.
1- İlk önce alan adını sizin panelinize nic.tr den aktarma işlemini yaptırın.
2- Daha sonra notere gidin noterde ".com.tr" alan adının alındığı marka devrini yapın.
3- Marka devri yapıldıktan sonra TPE ye marka devri aldığınıza istinaden marka devir sözleşmesini gönderin 700 Küsür TL ile sizin adınıza devredilir.
4- Bu devir evrağını nic.tr ye iletin domain whois bilgileri ve yetkileri sizin adınıza geçmiş olsun.

4 maddelik bir işlem ama inanın çok maliyetli ve biraz zahmetli burada dikkat etmeniz gereken şeyler var eğer alan adını iletirseniz incelemek devri konusunda size yol göstermek isterim.

Saygılarımla.
biletshop

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 02.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek e-ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** D**
  • Mesajlar 1084
  • Beğeniler 305 / 304
  • Ticaret 27, (%100)

impjix adlı üyeden alıntı

Transfer derken? Şuan kayıt edilmiş bir com.tr yi birinden mi satın almak istiyorsunuz hocam? Bu şekilde ise com.tr transferi mümkün değildir.

Bu arada yanlış biliyorsunuz. ".tr" uzantılı alan adları bir evrak ile satın alınabiliyor. Bu marka olabilir, şirket vergi levhası olabilir. Eğer marka devrini yaparsanız doğal olarak ".com.tr" alan adını da alma hakkınız doğuyor. Normalde doğru bilinen bir yanlıştır devri mümkündür ben onlarca devir yapım sorunsuz bir şekilde.
biletshop

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)
Bayro hocam ben evrak ile satın alınamaz demedim ki. Tabiki satın alınabilir, devir işlemleri olmaz dedim, o da oluyormuş demek ki öğrenmiş olduk.

Lakin alınan com.tr alan adı marka tescil ile alınmış ise dediğiniz geçerli olur. Şirket adına alınmış com.tr ise ancak şirketin devri gerekir.

".tr" Ülke kodlu alan adlarının satışı, kiralanması ve devri yasaktır. Alan adının devri, alan adı tahsisine esas teşkil eden belgelendirilmiş hakların devri halinde mümkündür.

Alan adlarının satışı, kiralanması ve devrinin tespiti halinde ilgili alan adı sahibine ait alan adlarının tamamı iptal edilir.
biletshop

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 02.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek e-ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** D**
  • Mesajlar 1084
  • Beğeniler 305 / 304
  • Ticaret 27, (%100)

Bayro hocam ben evrak ile satın alınamaz demedim ki. Tabiki satın alınabilir, devir işlemleri olmaz dedim, o da oluyormuş demek ki öğrenmiş olduk.

Lakin alınan com.tr alan adı marka tescil ile alınmış ise dediğiniz geçerli olur. Şirket adına alınmış com.tr ise ancak şirketin devri gerekir.

Şirket devri de mümkün :p Noterde 1000 küsür lira ücret ödüyorsunuz onu da yapıyorlar hocam
biletshop

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)
Bayro şirket devri bin tl ile devri mümkün değildir. Devir edilecek hisse oranında ve şirketin yatırılmış sermayesi (örneğin 500 bin tl sermayeli bir ltd şti.) göre değişir. Ortalama ltd şti devri için sadece noter masrafı 5bin tl dir. Ayrıca sanayi veya ticaret odası kayıtları varsa bunun devri sadece bin tl tutar hocam.

• Üyelik 02.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek e-ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** D**
  • Mesajlar 1084
  • Beğeniler 305 / 304
  • Ticaret 27, (%100)

Bayro şirket devri bin tl ile devri mümkün değildir. Devir edilecek hisse oranında ve şirketin yatırılmış sermayesi (örneğin 500 bin tl sermayeli bir ltd şti.) göre değişir. Ortalama ltd şti devri için sadece noter masrafı 5bin tl dir. Ayrıca sanayi veya ticaret odası kayıtları varsa bunun devri sadece bin tl tutar hocam.

Bundan 1 sene öncesine kadar Şahıs Şirketleri Vergi Levhalarına istediği ünvanı yazabiliyordu ve nic.tr de bu ünvana istinaden "com.tr" tahsis edebiliyordu. Bu sebeple şahıs şirketi devri maliyetini yazdım ;) Sizin bahsettiğiniz olay A.Ş. ve Ltd. Şti. devri ile ilgili bu arada bilgi için teşekkürler.
impjix biletshop

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al