wmaraci reklam

Üniversite Bölümler Hakkında

7 Mesajlar 796 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

codertr codertr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 508
  • Beğeniler 47 / 46
  • Ticaret 26, (%100)
Merhabalar,

tekrar sınava hazırlanıyorum...

Network uzmanlığı'nı düşünüyorum fakat bu alan için hangi bölümü seçmem daha doğru olur teşekkürler

wmaraci
reklam

MasterKazanc MasterKazanc WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek İçerik üreticisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 567
  • Beğeniler 178 / 341
  • Ticaret 1, (%100)
Bana sorarsan uzmanlaşmak istediğin alan için okunması gereken bölüm diye bir şey yoktur. Yani şöyle söyleyeyim SEOda uzmanlaşmış elektrik-elektronik mühendisi gördüm ben.

Okuduğun bölümde teknolojiye dayalı temel bilgiler edinirsin fakat uzmanlaşmak istediğin alan için gerek etkinlikler olsun gerek araştırmalar veya sertifikasyonlar olsun bu şekilde kendini geliştirirsin.

Bölüm tavsiyem içinse bilgisayar programcılığı, teknolojileri veya bilgisayar, yazılım mühendisliği olabilir. Eğitim hayatında başarılar dilerim :)
xsafa

kişi bu mesajı beğendi.

codertr codertr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 508
  • Beğeniler 47 / 46
  • Ticaret 26, (%100)
MasterKazanç yorumunuz için teşekkür ederim

javacodec javacodec WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Mühendislik Öğrencisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 145
  • Beğeniler 54 / 38
  • Ticaret 0, (%0)

MasterKazanç adlı üyeden alıntı

Bana sorarsan uzmanlaşmak istediğin alan için okunması gereken bölüm diye bir şey yoktur. Yani şöyle söyleyeyim SEOda uzmanlaşmış elektrik-elektronik mühendisi gördüm ben.

Okuduğun bölümde teknolojiye dayalı temel bilgiler edinirsin fakat uzmanlaşmak istediğin alan için gerek etkinlikler olsun gerek araştırmalar veya sertifikasyonlar olsun bu şekilde kendini geliştirirsin.

Bölüm tavsiyem içinse bilgisayar programcılığı, teknolojileri veya bilgisayar, yazılım mühendisliği olabilir. Eğitim hayatında başarılar dilerim :)

Elektrik Elektronik Mühendisinin SEO'da uzmanlaşması absürt bir şey mi? :)

Değişim rüzgarları estiğinde aptallar duvar örer, akıllılar ise yel değirmeni yapar.
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 06.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 567
  • Beğeniler 178 / 341
  • Ticaret 1, (%100)
javacodec işte aslında değil anlatmak istediğim de o. Elektronik bölümü ilgili bazı bölümlere göre yazılım ve pazarlamadan uzak bir bölüm. Fakat bazı alanlarda istediklerimizi internette öğrenilebilebilir, geliştirebilir ve uygulayabiliriz.

Bundan da uzmanlaşmak istediğimiz bir alan için okuduğumuz bölümün yapmak istediğimiz bu alan için geç kalmadığımız anlamına gelir. Ama tabi ki severek okuyabileceğimiz ilgili bazı bölümlere girmek size çok büyük katkı sağlar. Elektronik bölümü bunlardan biri değildir. :)

Umarım anlatabilmişimdir.

javacodec javacodec WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Mühendislik Öğrencisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 145
  • Beğeniler 54 / 38
  • Ticaret 0, (%0)
MasterKazanç Anlatmak istediğinizi anladım. Ben, Elektronik Mühendisliğiyle alakalı şunları ekleyeyim: Aslında elektronik yazılımın temelidir. Elektronik mühendisleri de; bilgisayar temelleri, algoritma ve programlama eğitimlerini, lisans yaparken henüz ilk yarıyıllarında iken alırlar. Yani Yazılım, Elektrik Elektronik Mühendislerinin çalıştığı belli sektörlerden de biridir.

Değişim rüzgarları estiğinde aptallar duvar örer, akıllılar ise yel değirmeni yapar.

• Üyelik 06.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 567
  • Beğeniler 178 / 341
  • Ticaret 1, (%100)
javacodec Evet biliyorum. Şöyle anlatayım. Elektronik bölümünde daha çok makineye yakın programlama temelleri gösterilir. Fakat mesela arkadaşa önerdiğim bilgisayar programcılığı, yazılım mühendisliği veya işte bilgisayar mühendisliği gibi benzer bölümlerde yazılım, tasarım, geliştirme alanlarında daha çok kullanıcı deneyimine, nesneye yönelik programlama, tasarlama eğitimleri verilir. Resme geniş bakarsak aradaki fark oldukça büyük.

SEOda uzmanlaşmak isteyen biri için ise elektronik mühendisliği doğru bir seçim değildir. Fakat dediğim gibi bunun için geç de değildir ve öğrenilebilir, geliştirilebilir. Yani üniversiteye başlarken eğer aklınızda yine SEO uzmanlığı varsa bahsettiğim bölümler bu alan için kişiye çok büyük avantaj sağlar.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al