wmaraci reklam

Whois bilgileri değiştirme? (Alastry Hakkında)

3 Mesajlar 661 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

RecLast RecLast Copyright by RecLast Kullanıcı
  • Üyelik 10.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Game Designer
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ü** E**
  • Mesajlar 115
  • Beğeniler 5 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar,
Yaklaşık 3 senedir Alastry firması ile anlaşmam var ve gayet memnunum. Fakat dün Whois konusunda canımı sıktılar biraz. Önce whois bilgilerimden sadece telefonumun kaldırılmasını istedim. Fakat bunu yapamayacaklarını ve bilgilerin doğru olması gerektiğini söylediler. "İstersek whois gizliliği" adında birşey satın alabiliyormuşuz... Sonrasında telefon numaramın değiştiğini ve whois den değiştirilmesini istedim.(Eski hattımı aileme bıraktım) Fakat şimdide aşağıdaki yazıyı yazdılar.

"Ümit Bey,
prosedür gereği bilgilerinizin eksiksiz ve doğru olması gerekiyor. Dilerseniz yarın telefon ile arayıp konu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Diğer soru ve problemlerinize yardımcı olmaktan mutluluk duyarım.

Saygılarımla,"

Böyle birşey varmı gerçekten? İsimsiz yüzlerce domain adı biliyorum. Şimdi nedir bu saçmalık? Bilgilerin kalması önemli değil telefonumun kaldırılmasını istiyorum sadece arkadaş. Bulan kişi direk arayacak şimdi sadece dün 3 kişi aradı mesela. Ne yapmalıyım bunun için?

Oyun, Oyun Geliştirme, Yazılım, Teknoloji, Sanat, Tasarım !
https://blog.umiteski.com.tr
wmaraci
reklam

Hermes Hermes Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Seo | Sosyal Medya | Yazılım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 2777
  • Beğeniler 397 / 1093
  • Ticaret 90, (%98)
Evet doğru. Güncel telefon numaranız ile değiştirip whois gizleme yapabilirsiniz. Hiçbir bilginiz gözükmez. Ama telefon vermeden önceki numarayı kalkmaz. ICANN vb ana domain firmaları bu konuda hassaslar. Bilgileri doğru olmayan domainler askıya alınabiliyor.

RecLast RecLast Copyright by RecLast Kullanıcı
  • Üyelik 10.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Game Designer
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ü** E**
  • Mesajlar 115
  • Beğeniler 5 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
Diğer bilgiler çok sorun değil dediğim gibi fakat telefonumu kaldırmak istiyorum. Telefonumu vermek zorunda değilim diye biliyorum.

Oyun, Oyun Geliştirme, Yazılım, Teknoloji, Sanat, Tasarım !
https://blog.umiteski.com.tr
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al