wmaraci reklam

Youtube veya başka bir yerde hakarete uğrarsanız...

13 Mesajlar 2.482 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

sorueki sorueki WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad S** i**
  • Mesajlar 1977
  • Beğeniler 639 / 720
  • Ticaret 3, (%100)

Gerçekten Ekin'i yıllardır takip eder ve severim. Çok güzel benim bildiğim fakat binlerce kişinin bilmediği bir konuya parmak basmış. Videonun tamamını izlerseniz avukat hanımın üzerinde basmadığı ve belirteceğim tek ayrıntı; hakarete uğradığınızda bunun Ekin gibi videosunu bile; ki elbette çekebilirsiniz fakat her ne halükarda olursa olsun, hakaret eden pişman olabileceğinden dolayı paylaşımlarınızda ve ifşâlarınızda aşırıya kaçmamanızdır.

Bu tür durumlarda avukatın da belirttiği gibi avukata bile ihtiyaç yoktur. Bu nedenle lütfen ama lütfen internette bir şeye sinirlendiğinizde hakaret etmeyin. Hakaret edecek duruma gelirseniz, hemen bilgisayarın başından siniriniz geçinceye kadar sivil yaşamanızda olduğu gibi karşı kişiden uzaklaşın.

Bir de arkadaşlar üzerinde durmak istediğim bir durum var ve bununla ilgili forumlarda çok karşılaşıyorum. "Akılsız", "beyinsiz", "insan değil", "canavar", "eşek", "sıpa" gibi sıfatların hakaret olmadığı konusunda bu hakaretleri yapanlar diretiyorlar. Bakınız, bunların tamamı hakaret sayılır ve kullandığınızda karşı taraf şikâyetçi olursa ceza alabilirsiniz. Yalnızca "Allah seni bildiği gibi yapsın, Allah müstahakını versin" şeklinde (Çok daha ileri düzeyleri de değil) beddua sayılan kelimeler hakaret sayılmaz. Çünkü karşı taraf dinsiz ya da başka bir dinden olabilir.

Bunlara dikkat etmenizi öneririm. Ha ayrıca reklam mı yapıyorsun gibi yorum gelebilir. Bu nedenle belirteyim açık kaynak, yasalar gibi konularda hassasımdır ve bugüne kadar yaptığım paylaşımlarda bunu hep açıkça belirtmişimdir. Bence Ekin'in de burada yaptığı gerçekten sosyal bir bilgilendirmedir ve bunu paylaşmanın insanlık görevim olduğunu düşünüyorum. Özellikle Youtube'da bir çok küfür veya hakareti şikâyet etmek yerine bu tür paylaşımların, söz konusu olguyu azaltacağını düşünüyorum. Okuduğunuz için teşekkürler.
Okanisik nirva webisyo

kişi bu mesajı beğendi.

Durgun sular derin akar.
wmaraci
reklam

cooper cooper Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Müh. öğrencisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** F**
  • Mesajlar 531
  • Beğeniler 225 / 254
  • Ticaret 5, (%100)
İnternetin bir kötü yanıda seviyesiz ve cahil insanlarla aynı mecrada bulunuyor olmak malesef. Dengesizin biri çıkıp işini layığıyla yapan adama dediğine bak...
sorueki Dorebar kaanst

kişi bu mesajı beğendi.

ASametYildirim ASametYildirim Saygı, Sevgi, Anlayış. Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3826
  • Beğeniler 2399 / 1874
  • Ticaret 97, (%100)
Baya etkilendim. Oyunda sövenleri bilgilendirdiğimde bana inanmıyorlardı artık bu video yu referans alırım :)
sorueki

kişi bu mesajı beğendi.

Shydox Shydox www.majerweb.com Kullanıcı
  • Üyelik 25.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 903
  • Beğeniler 89 / 267
  • Ticaret 7, (%100)
Cidden bi sapkınlık varmış.
sorueki

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Türkiye'de popüler bir forum sitesinde bir kullanıcı bana aynen şöyle yazdı:
'' Sen senin gibiler çeteleşmişsiniz .

Ya fakesiniz , ya trolsünüz , işiniz gücünüz IPTV veya korsan Digitürk kanallarını pazarlamak . ''

IPTV ve illegal yayın asla pazarlamadım gelişigüzel bir şekilde iftira attı bana forum üzerinden. Ekran görüntüsünü var elimde.
Buna herhangi bir suç duyurusunda bulunma hakkım var mı?
eksiblog

kişi bu mesajı beğendi.

eksiblog eksiblog Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek HAKKI SAVUNAN
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 90
  • Beğeniler 10 / 16
  • Ticaret 0, (%0)
kocakserdar7 iftira kanunlara gore suctur
Mahkemeye delilleriniz ile basvurunuz
sworks

kişi bu mesajı beğendi.

mdhouss mdhouss Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ögrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 426
  • Beğeniler 54 / 100
  • Ticaret 0, (%0)
Ahahha güldüm sadece. Turkiye deki tüm mahkemelerin sadece bu işle uğraşırsa anca o zaman sorun çözülür, hayal kurmayın.

Bu arada biraz nesnel yaklaşalım.. video da senin bacini düşünüp masturbasyon yapıyorum denmiş.. bu suç sayılırsa, türkiye de seks yapan herkes içeri atılmalı. Yani birinin, kardeşi, kızı sonuçta.. düşünmesi suçsa eylemi idamlık vallahi ahahah. Güldüm gece gece ya.

Gopher Gopher We Love Google! Kullanıcı
  • Üyelik 06.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 341
  • Beğeniler 35 / 191
  • Ticaret 0, (%0)
Evet arkadaşa atılan yorum büyük bir ahlaksızlık ve sapkınlık içeriyor. Fakat arkadaşım şöyle bir durum var. Avukat hapis diyor. hapis??? Bu ülkede çözülmesi gereken bir sürü daha önemli davalar olaylar var. Türkiye'de bakın TÜRKİYE'de diyorum. Sosyal medyadan veya herhangi bir yerden bize her küfür veya hakaret edeni dava edip hapse attırsak katillere tecavüzcülere hapishanelerde yer kalmaz.

Bir de şöyle bir durum var atıyorum biri benim kişisel verilerimi kullanarak hesap açıp böyle insanlara küfür edip hakaret etse adam bana gidip dava mı açacak haksız yere? Videoda ip falan diyor da pek bakmayın. Kadın sadece avukat. Bilişim uzmanı değil. Türkiye'de siber suçların %85'i takipsizlikle sonuçlanıyor. Hem de bu tür basit şikayetler bile değil.

iyi forumlar.

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Gopher

Hangi sitede olduğuna bağlı sanırım hocam. Mesela Twitter hakaret-küfür içeriği gördüğü zaman ip adresini doğrudan mahkemenin talebi üzerine paylaşıyormuş bu konuda hassaslar diye duymuştum. Hapis cezası veriliyor o da belirli bir ücretten para cezasına dönüştürülüyor genelde.

twenty twenty Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek null
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** M**
  • Mesajlar 19
  • Beğeniler 0 / 7
  • Ticaret 4, (%100)
Devletin işi gücü yok internetteki küfürle uğraşacak.. Her küfür edene yaptırım uygulansa insan kalmaz sokakta.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al