wmaraci reklam

adsense vergi mükellefi

20 Mesajlar 4.446 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

alidemiral alidemiral WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.01.2020
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Blog Yazarı
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 320
  • Beğeniler 152 / 99
  • Ticaret 0, (%0)
Bir şey soracağım: Adsense'den gelir elde ettiğimizi nereden biliyor devlet?
Blogspot uzantılı kişisel bloğuma reklâm aldığımda şirket mi kuracağım anlamadım?

wmaraci
reklam

selcuksofta selcuksofta Bronz Üye
  • Üyelik 15.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 1270
  • Beğeniler 443 / 443
  • Ticaret 61, (%100)

Lejyoner adlı üyeden alıntı

o zaman önce bunda mutabık olalım. 700 tl kazanç için vergiye tabi olmak yerine adsense hesabını kapatmak dahamı mantıklı ve karlı. ?
eğer sağlam olsun diyorsanız adsenseyi kapamak en mantıklısı doğru düşündünüz hocam. Ya da ya herro ya merro devam

Peer Peer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.12.2019
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Admin
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad H** G**
  • Mesajlar 195
  • Beğeniler 10 / 37
  • Ticaret 2, (%100)
vergi mükellefi olmak isteyen pm geçsin yolu yordamı anlatayım

• Üyelik 15.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 1270
  • Beğeniler 443 / 443
  • Ticaret 61, (%100)

duzur85 adlı üyeden alıntı

herkes bir şey söylüyor kime sorsan çok emin her konuda olduğu gibi bu konudada bir düzen yasa masa yok

Aslında sorun şu. Herkes her yerde soruyor. Bir mali müavire danışsa olay bitecek.
Ben cevaplayayım ister logo tasarlasın, ister adsense geliri olsun 1 tl bile olsa maliyeye en az işletme defteri kaydı şart. Acayip net bir konu bu. Neden hala bu tartışılıyor anlamış değilim.

Ama yorum ile oluyorsa, elbet bu kadar az kazançlara bir sınırlama getirilmeli vs tartışılır o ayrı.

Bu durumu kanun bozuyor. Yani tartışılırlığı yok. Ancak diğer taraftan maliyenin bu durumu tespit edecek güçlü bir ağı, yazılımı yok. Ancak şikayet halinde falan yakalıyorlar genelde.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

cyber33 cyber33 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Webmaster Adayı
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad C** B**
  • Mesajlar 205
  • Beğeniler 44 / 43
  • Ticaret 2, (%100)

biraz önce mali muşavirle görüştüm yani aylık 500 tl giderin olur, artı bağkura tabi olursun dedi. işte beni tamda bu şok etti ben vergiden kaçmayacağım ama bağkur sıkıntı.

emekli baban annen varsa onun üzerine aç o zaman bağkur sorun olmaz KDV + gelir vergisi verirsin bunlara + olarak muhasebeci ücreti damga vergisi vs vs 300 lira civarı tutar ( sallamiyorum şahıs şirketi olan biri olarak yazıyorum)
Lejyoner

kişi bu mesajı beğendi.

cyber33 cyber33 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Webmaster Adayı
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad C** B**
  • Mesajlar 205
  • Beğeniler 44 / 43
  • Ticaret 2, (%100)

selcuksofta adlı üyeden alıntı

Aslında sorun şu. Herkes her yerde soruyor. Bir mali müavire danışsa olay bitecek.
Ben cevaplayayım ister logo tasarlasın, ister adsense geliri olsun 1 tl bile olsa maliyeye en az işletme defteri kaydı şart. Acayip net bir konu bu. Neden hala bu tartışılıyor anlamış değilim.

Ama yorum ile oluyorsa, elbet bu kadar az kazançlara bir sınırlama getirilmeli vs tartışılır o ayrı.

Bu durumu kanun bozuyor. Yani tartışılırlığı yok. Ancak diğer taraftan maliyenin bu durumu tespit edecek güçlü bir ağı, yazılımı yok. Ancak şikayet halinde falan yakalıyorlar genelde.

Google dan bilgi istediler artık Google in burada temsilcisi var ayrıca banka hesaplarından çok kolay tespit edebilir devlet yeter ki istesin

• Üyelik 15.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 1270
  • Beğeniler 443 / 443
  • Ticaret 61, (%100)

cyber33 adlı üyeden alıntı

Google dan bilgi istediler artık Google in burada temsilcisi var ayrıca banka hesaplarından çok kolay tespit edebilir devlet yeter ki istesin

İsterse ederrr kanunlar müsait.

Ben size başka örnek vereyim. Bir fabrikanın sgk ücret bordrosunu yapıyoruz veriyoruz sgk'ya 100 kişi çalışan var. 100'üde asgari ücretli ;)

Ya hocam bu 100 kişinin içinde. Genel müdür. Üretm müdürü. Muhabe müdürü herkes mi asgari ücret alıyor. Biri 10 yıldır çalışıyor asgari. Biri dün girmiş işe asgari. Bunu da yakalamıyor ona bakarsanız.

Zaten yakalar yakalamaz mevzusu değil bu. İsterse elbet yakalar. Ama örnek vergi daireleri 20 30 40 milyon insanın banka hesaplarını inceletecek personel sayısına sahip değil bir kere.

İşte böyle konu uzar gider ;)

SEBTURKA SEBTURKA WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.09.2019
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 351
  • Beğeniler 140 / 141
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam, vergi vermek her kazanç sağlayanın boynunun borcudur diye düşünüyorum öncelikli olarak.

Madem para kazanıyorsun sisteme yenik düşmemen gerekiyor.

Geri adım atmadan önce sana önerilem olacak.

Her ay paranı almak istiyorsan eğer, iban numaranı şirket sahibi birinin üzerine tanımlarsın. PAra onun hesabına yatar ve vergileri hesaptan düşerek sana geri kalan ücreti verir. Muhasebecisi hesaplamayı yapar. (Böylelikle bağkur, stopaj, muhasebeci, vb. vergiler vermekle para kaybetmezsin.)

Diğer bir seçenek ise ödeme eşiğini olabildiğince yükselt. Para hiç bir şekilde hesabına geçmesin. Sistemde biriksin paran.
Sonra git şahıs şirketi aç. Ödemeni al ve şirketi kapat. Böylelikle her ay para ödemek zorunda kalmazsın. Bunu her yıl 1 kere veya 2 yılda 1 kere yapabilirsin. Aylık muhasebeci ücreti, bağkur ücreti, stopaj ücreti, şu vergisi, bu vergisi ile her ay meşgul olacağına bir ay meşgul ol daha iyi.
Lejyoner

kişi bu mesajı beğendi.

http://www.ilgikolik.com

ilkanbalkan ilkanbalkan Genel Yayın Yönetmeni Kullanıcı
  • Üyelik 02.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek BT Eğitmeni - Webmaster
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad i** B**
  • Mesajlar 1680
  • Beğeniler 435 / 562
  • Ticaret 30, (%100)

ödemeyi 10 bin tl ye çeksen ne olacak sonuçta ödenecek bu para.

ödemeyi geciktirmiş olacaksın bu sayede. Sonuçta ödenecek ama aylık 2 bin 2 bin kazanırken mi şirket kurmak mantıklı yoksa aylık 500 500 kazanırken mi? Ödeme eşiğini yükselttiğinde, şirket kuracak seviyeyi beklemiş olacaksın o seviyeye geldiğinde de şirketi kurup parayı çekerek vergisini ödeyeceksin

Lejyoner Lejyoner WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek sevkiyat
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 495
  • Beğeniler 63 / 62
  • Ticaret 5, (%100)
internetim kesildiği için yazamadım ilgi gösteren arkadaşlara tşk ederim.

ben nasıl yapacağımı yazıyorum. olur yada olmaz ben böyle yapacağım.

Arızi Kazanç vergi mükellefi olacağım. şimdi olmaz arkadaş diyeceksiniz evet bana olur. Çünkü ben tarım işçisiyim şimdi nisan ortalarında pamuk ekim zamanı geliyor ve ben ekim ayı sonuna kadar tarımda çalışacağım. bu süreçte tüm ödeme vs. kapatacağım. kasım ayında geldiğimde açıp ödemeleri alacağım vergimi vereceğim. bu en doğrusu en azından bana göre.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al