wmaraci reklam

Bilgilendirme yaparsanız çok mutlu olurum

10 Mesajlar 1.584 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

radyomevlana radyomevlana WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Burdur
  • Ad Soyad Y** C**
  • Mesajlar 542
  • Beğeniler 177 / 178
  • Ticaret 2, (%100)
Herkese iyi geceler diliyorum, bir konu hakkında bilgi edinmek istiyordum. Elimde bulunan bilgi yarışması uygulamasında soruları başka bir yerden tıpatıp aynı değil de değiştirerek sorsam telif hakkına girer mi? Bazı yerlerde kopyalanamaz, izinsiz alınamaz vs.. denilmektedir fakat tıpatıp aynısı olmayacak, soruyu değiştirip farklı metotla soracağım. Atıyorum ki, "Karadenizliler, hangisini iplere dizip kurutarak yıl boyunca kullanırlar?" kaynakta sorulan bu soruyu ben, "Karadenizde iplere dizilip kurutularak yıl boyunca kullanılan nedir?" tarzında birebir aynısını değil de böyle değiştirerek sorsak telife vs.. girer mi? Bilgilendirirseniz çok mutlu olurum.
SEBTURKA

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

81137 81137 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 01.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1185
  • Beğeniler 211 / 212
  • Ticaret 16, (%100)
değişik bir şekilde paylaştığınıda nereden bilecekler ki onlardan aldığınızı :D
radyomevlana

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 18.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Burdur
  • Ad Soyad Y** C**
  • Mesajlar 542
  • Beğeniler 177 / 178
  • Ticaret 2, (%100)

BgMuhendis adlı üyeden alıntı

değişik bir şekilde paylaştığınıda nereden bilecekler ki onlardan aldığınızı :D

Bütün soruları bir yer var oradan almayı düşünüyorum ama dediğim gibi değiştireceğim. O soruyu sıfırdan yazmış gibi olacak. Adam girip, benzer soru olduğunu anlasa bir sıkıntı olur mu hocam insanız işte teliften dolayı az bir şey yusuf oluyoruz. :D

81137 81137 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 01.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1185
  • Beğeniler 211 / 212
  • Ticaret 16, (%100)

radyomevlana adlı üyeden alıntı

Bütün soruları bir yer var oradan almayı düşünüyorum ama dediğim gibi değiştireceğim. O soruyu sıfırdan yazmış gibi olacak. Adam girip, benzer soru olduğunu anlasa bir sıkıntı olur mu hocam insanız işte teliften dolayı az bir şey yusuf oluyoruz. :D

sorulan soruların telifi olmaz diye düşünüyorum hele ki değiştirdiğinde hiç bir hak iddia edemezler
kodshop radyomevlana

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 18.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Burdur
  • Ad Soyad Y** C**
  • Mesajlar 542
  • Beğeniler 177 / 178
  • Ticaret 2, (%100)

BgMuhendis adlı üyeden alıntı

sorulan soruların telifi olmaz diye düşünüyorum hele ki değiştirdiğinde hiç bir hak iddia edemezler

Cevabınız için teşekkür ederim hocam, sağ olun.
81137

kişi bu mesajı beğendi.

Rsl Rsl WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Android Junior Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad R** G**
  • Mesajlar 57
  • Beğeniler 3 / 16
  • Ticaret 1, (%100)
Bende yakın zamanda bilgi yarışması oyunu yayınladım. Soruların bir çoğu kpss sorularından alıntı fakat bir kısmı da kopyala+ yapıştır olarak aldım. Büyük bir sorun yaratır mı? :)

https://play.google.com/store/apps/dev?id=7168058596219337298

• Üyelik 18.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Burdur
  • Ad Soyad Y** C**
  • Mesajlar 542
  • Beğeniler 177 / 178
  • Ticaret 2, (%100)

Rsl adlı üyeden alıntı

Bende yakın zamanda bilgi yarışması oyunu yayınladım. Soruların bir çoğu kpss sorularından alıntı fakat bir kısmı da kopyala+ yapıştır olarak aldım. Büyük bir sorun yaratır mı? :)

Hocam KPSS'de de ÖSYM, "kopyalanamaz, izinsiz kullanılamaz" tarzında uyarı veriyor. Bende öyle bir şans var ki milyonlarca insan arasında gelir beni bulur diye detaylı araştırıyorum :D :D birebir aynı soruları değil de değiştirerek sormayı düşünüyorum.

Rsl Rsl WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Android Junior Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad R** G**
  • Mesajlar 57
  • Beğeniler 3 / 16
  • Ticaret 1, (%100)
Hayırlısı demekten başka birşeyim yok sanırım :) İçerik olarak 2000'e yakın soru var umarım başımıza bela almayız :) :)
radyomevlana

kişi bu mesajı beğendi.

https://play.google.com/store/apps/dev?id=7168058596219337298

Storyman Storyman Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 31.08.2020
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Reklam Ajansı ve Web Geliştirm
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 210
  • Beğeniler 129 / 105
  • Ticaret 1, (%100)
Fikri örnek almanız suç teşkil etmez, soruları da değiştirmeniz farklı bir şey ortaya çıkarır. Ama formatı da benzer şekilde almanız sorun olur, mesela atıyorum; soru soruş şekli, cevaplardan sonra benzer seslerin kullanılması (varsa), ödüllendirme metodu gibi gibi...
Böyle şeyler yok ve sadece soruları farklılaştırmak varsa hiç bir sorun olmaz düşüncesindeyim. Çünkü karşı taraftan bir fayda sağlama ortaya çıkmamış oluyor

Bir örnek, ilk önce A kargo şirketi faaliyete başladı, akabinde bir süre sonra rakibi B kargo şirketi çıkamaz mı? Gibi...
radyomevlana

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 18.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Burdur
  • Ad Soyad Y** C**
  • Mesajlar 542
  • Beğeniler 177 / 178
  • Ticaret 2, (%100)

Storyman adlı üyeden alıntı

Fikri örnek almanız suç teşkil etmez, soruları da değiştirmeniz farklı bir şey ortaya çıkarır. Ama formatı da benzer şekilde almanız sorun olur, mesela atıyorum; soru soruş şekli, cevaplardan sonra benzer seslerin kullanılması (varsa), ödüllendirme metodu gibi gibi...
Böyle şeyler yok ve sadece soruları farklılaştırmak varsa hiç bir sorun olmaz düşüncesindeyim. Çünkü karşı taraftan bir fayda sağlama ortaya çıkmamış oluyor

Bir örnek, ilk önce A kargo şirketi faaliyete başladı, akabinde bir süre sonra rakibi B kargo şirketi çıkamaz mı? Gibi...

Hayır hocam sadece soruları değiştirmek var örnekte de verdiğim gibi olacak. Cevaplar bile a,b,c,d seçenekleri doğru cevap hariç diğer seçenekleri de değiştireceğim. Soru soruş şekli derken yazım kurallarına da dikkat edilecek kısacası noktası noktasına değiştireceğim. Cevabınızdan ötürü sizlere çok teşekkür ediyorum.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al