wmaraci reklam

İnternet Üzerinden Tişört Satışı İçin Vergi

13 Mesajlar 3.946 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

AZRaeLeM AZRaeLeM WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** Ü**
  • Mesajlar 516
  • Beğeniler 124 / 120
  • Ticaret 11, (%100)
Başlık pek açıklayıcı olmadı, şöyle söyleyim. İnternet üzerinden tişört satışı yapacağım ve bunun vergilendirmesi filan nasıl olacak. Biraz daha detaylı anlatayım.

Tasarımlar yapıyorum, sosyal medyadan tişört tasarımlarıma müşteriler bulacam. Bir firma ile anlaşıcam o firma benim siparişlerime göre tişört basıp kargolayacak.
Fakat ödemeyi benim kendi hesabıma almam lazım. Tişörtü ben görmeyeceğim bile, firma basıp kargolayacak.

Benim bu durumda ne yapmam lazım? Şahıs şirketi açıp fatura mı kesmeliyim?
Veya bu şekilde çalışıp hesabımda biriken paraya göre yıllık gelir vergisi verebiliyor muyum?
Veya genç girişimci olarak vb vergiden muaf olabilir miyim?
Shopier üzerinden ödemeyi alsam yine vergi vermem gerekir mi? Shopier üzerinde aldığım ödemelerin vergisini nasıl verebilirim.

Amacım vergiden kaçmak değil fakat başlangıç için şirket kurmaya para ödemek ve tek tek fatura kesmek istemiyorum. Daha doğrusu o kadar bütçem yok. Ama mesela benim her yıl kazancıma göre vergi verme imkanım varsa kabulüm.

Bilgili kişilerin yardımını bekliyorum.

wmaraci
reklam

charset charset WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad T** G**
  • Mesajlar 370
  • Beğeniler 190 / 50
  • Ticaret 5, (%100)
Müşteri ödemeyi şirkete yapsa siz ödemeyi şirketten alırsanız anlaştığınız şirket vergileri halledebilir(Network marketing sistemlerinde olduğu gibi).

200$ Google Cloud kodları için profilimi ziyaret edebilirsiniz.

Remus Remus NUMLOCK.COM.TR Kullanıcı
  • Üyelik 23.05.2019
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 768
  • Beğeniler 165 / 230
  • Ticaret 3, (%100)
1 her turlu vergi vereceksin
2 tisortleri temin ettigin yerle gorus sadece vergi parasini onlara verip onlar kesebilir sirket acma vs ugrasmazsin

• Üyelik 17.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** Ü**
  • Mesajlar 516
  • Beğeniler 124 / 120
  • Ticaret 11, (%100)

charset adlı üyeden alıntı

Müşteri ödemeyi şirkete yapsa siz ödemeyi şirketten alırsanız anlaştığınız şirket vergileri halledebilir(Network marketing sistemlerinde olduğu gibi).

OTTOMAN1453 adlı üyeden alıntı

1 her turlu vergi vereceksin
2 tisortleri temin ettigin yerle gorus sadece vergi parasini onlara verip onlar kesebilir sirket acma vs ugrasmazsin

Kabul etmiyor hiç kimse. Diyorumki ödemeyi sizin hesaba yaptıralım gerekirse siz faturanızı kesin kdv ücretinide biz ödeyelim. Fakat kabul etmiyorlar :(

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

charset charset WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad T** G**
  • Mesajlar 370
  • Beğeniler 190 / 50
  • Ticaret 5, (%100)
Tisko adında(adı tam hatırlamıyorum yanlış olabilir) bir site vardı tasarımı yapıyorsun.Senin tasarımına bir link veriyorlar.Link ile satış yapınca kazancını sana aktarıyorlar.İstersen araştırabilirsin

200$ Google Cloud kodları için profilimi ziyaret edebilirsiniz.

Private Private WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Sosyal Medya Danışmanlığı
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad V** P**
  • Mesajlar 344
  • Beğeniler 63 / 104
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam siz tasarimcisiniz ben mi yanlış anladım sizin tasarimlarinizi beğenen ve bastıran firmalar vergi ödemesi yapar sizlik bir durum söz konusu değil

• Üyelik 17.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** Ü**
  • Mesajlar 516
  • Beğeniler 124 / 120
  • Ticaret 11, (%100)
charset tisho evet biliyorum hocama fakat tişörtleri çok kalitesiz. Daha önce oradan alışveriş yapmıştım.

Private aynen hocam biz tasarım yapacağız instagram üzerinden müşteri bulacağız bilgileri alıp üreticiye yollayacaz. O da tişörte baskı yapıp kargolayacak. Yani aslında iş bizim fakat tüm işi üretici yapacak. Fakat ödemeyi almayı kimse kabul etmiyor.

karacengelismail karacengelismail do not disturb Kullanıcı
  • Üyelik 19.02.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 175
  • Beğeniler 62 / 38
  • Ticaret 4, (%100)
Eğer her türlü şirket kuracaksanız, 18-29 yaş arasındaysanız 3 yıllık gelir vergisinden muhafsınız. Bir mali müşaviriniz olacak onun ödemesi olacak bir de aylık olarak belirli tutarlarda vergi ödemeniz gerekiyor.

• Üyelik 17.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** Ü**
  • Mesajlar 516
  • Beğeniler 124 / 120
  • Ticaret 11, (%100)
karacengelismail evet bende görmüştüm hocam. 3 yıl 75 bin tl ye kadar gelir vergisi yok. 1 yıl bağkur ödemeside yapmıyoruz galiba. Fakat işte başka bir yolu var mı diye araştırıyorum.

karacengelismail karacengelismail do not disturb Kullanıcı
  • Üyelik 19.02.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 175
  • Beğeniler 62 / 38
  • Ticaret 4, (%100)

AZRaeLeM adlı üyeden alıntı

karacengelismail evet bende görmüştüm hocam. 3 yıl 75 bin tl ye kadar gelir vergisi yok. 1 yıl bağkur ödemeside yapmıyoruz galiba. Fakat işte başka bir yolu var mı diye araştırıyorum.

Ben 8 ay önce kurdum hocam şirket şöyle bir şey yapabilirsin. iyzico kendim için bir hesap açıp iyzilink üzerinden satış yapabilirsin. Belirli bir süre böyle devam edip şirketleşebilirsin.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al