wmaraci reklam

Kullandığım isim marka tescili bir teknoloji firmasına aitmiş. Hukuken suç işlemiş oluyor muyum?

17 Mesajlar 2.764 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

nettebilgi nettebilgi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1454
  • Beğeniler 254 / 430
  • Ticaret 8, (%100)
O firmayla ilgili birşey paylaşma obama bile o domaini elinden alamaz :D

wmaraci
reklam

ntka ntka https://ntka.org Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Agent
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** T**
  • Mesajlar 2761
  • Beğeniler 811 / 810
  • Ticaret 262, (%100)
Ne yazıkki yorumları okudukdan sonra bu yazıyı yazma gereği duydum eğer kullandıgınız alanadı bir firmanın tescilli markasının bir kelimesini veya ona benzer bir içeriğini oluşturuyorsa mahkeme kararı veya dogrudan size ulaşarak bu domaini elizden alma hakkı vardır.

Buna benzer örnekler çoktur lütfen biraz daha detaylı araştırma yapınız bu konu hakkında.

Domain sahibi arkadaş sana tavsiyem ilgili firma yetkilileri ile bu konuyu konuş eğer sana dönüş yapmadıkları takdirde sen onlara yazdığın mesajları sakla tarih leri ile birlikte her hangi hukuksal bir sorun oldugunda delil olarak kullanabilirsin hatta ve hatta ekran görüntüsüde alabilirsin çok önemli bir domainse ayrıca fazlada endişe etmenize gerek yok genelde kimse kullanmanıza engel olmuyor ama yinede tedbirli olmak gerekiyor bu gibi durumlarda.

Saygılar..

dijitalsite.com.tr ister al / ister sat / yeni üyelere 20 tl bakiye hediye

EnesKaya EnesKaya Programlama/Yazılım Kullanıcı
  • Üyelik 12.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Programlama/Yazılım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 423
  • Beğeniler 34 / 75
  • Ticaret 0, (%0)
Marka tescili ancak benzer logo, tasarım ve içerikler ile ihlal edilir. Diyeceksin ki tescilli marka domain ile aynı domaine sahibim hayır aslında burada olay domain değil site tescilidir yani tescil olan unsur içerik tasarım logo vb şeylerdir. Muhtemelen sana mail ile ihtar uyarısı yaparlar fakat onlar göz korkutma amacıdır genelde istedikleri kadar mahkemeye versinler en kötüsü mahkeme siteni kapatmana yönelik karar verir oda posta yolu ile sana ulaştırılır senin mahkeme ile işin olmaz.

Skype ; eneskaya07

isagold isagold WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek web sitesi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** B**
  • Mesajlar 381
  • Beğeniler 65 / 82
  • Ticaret 36, (%100)
Arkadaslar bende www.yandextools.com kurdum henuz daha bitmedi yandex e mail attim geri donmediler bende merak ediyordum bu konuyu

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

ztekin ztekin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad Z** T**
  • Mesajlar 163
  • Beğeniler 83 / 28
  • Ticaret 1, (%100)

ntka adlı üyeden alıntı

Ne yazıkki yorumları okudukdan sonra bu yazıyı yazma gereği duydum eğer kullandıgınız alanadı bir firmanın tescilli markasının bir kelimesini veya ona benzer bir içeriğini oluşturuyorsa mahkeme kararı veya dogrudan size ulaşarak bu domaini elizden alma hakkı vardır.

Buna benzer örnekler çoktur lütfen biraz daha detaylı araştırma yapınız bu konu hakkında.

Domain sahibi arkadaş sana tavsiyem ilgili firma yetkilileri ile bu konuyu konuş eğer sana dönüş yapmadıkları takdirde sen onlara yazdığın mesajları sakla tarih leri ile birlikte her hangi hukuksal bir sorun oldugunda delil olarak kullanabilirsin hatta ve hatta ekran görüntüsüde alabilirsin çok önemli bir domainse ayrıca fazlada endişe etmenize gerek yok genelde kimse kullanmanıza engel olmuyor ama yinede tedbirli olmak gerekiyor bu gibi durumlarda.

Saygılar..

Öncelikle yorum için teşekkür ederim. Web sitem o kadar önemli bi konumda değil hatta hiç değil daha 2 ay oldu siteyi açalı tek sıkıntı olan emeklerin boşa gitmesi olur.

Domain tescili ile marka tescilinin birbirinden ayrı olması gerekmezmi sayın hocam örnek vereyim google isminin marka tescilini almadan bu işi yaptığını düşünürsek. 3. şahıs marka tescilini alırsa siteyi devretmek zorunda kalmazmı bu kısmı pek anlamadım.
Benim açarken ilgili kurum veya şahıslardan yola çıkarak değil
kelime sonuçta bu herhangi bir prim amacı ile kullanmaksızın tamami ile ingilizce kelimenin türkçe anlamını düşünerek açmıştım.

ntka ntka https://ntka.org Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Agent
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** T**
  • Mesajlar 2761
  • Beğeniler 811 / 810
  • Ticaret 262, (%100)
Endişe etmeyin bende size belirttiğim gibi o kadar önemli değilse hiç bişey olmaz olsada size bildirmeden bir müdahale olması imkansız çünkü daha önce önemli bir şirketin ismini barındırmayan fakat kelime içerdiği için domaini elimizden aldılar haliyle bizde vermek zorunda kaldık o nedenle bu şekilde konuya açıklık getirdim.

dijitalsite.com.tr ister al / ister sat / yeni üyelere 20 tl bakiye hediye

MertBalci MertBalci WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek .
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 2345
  • Beğeniler 758 / 757
  • Ticaret 434, (%100)
Marka tesciliyle birebir aynı ise elinizden tek celsede alabiliyorlar. Daha önce de örneklerine şahit olmuştum. Bir benzin istasyonu firmasının domainini elinde bulunduran arkadaştan almışlardı domaini.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al