wmaraci reklam

marka tescil ve izinsiz kullanım maili aldım

35 Mesajlar 5.389 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

AliTasc1 AliTasc1 www.alitasci.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 24.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Grafik&Editör&WP
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 583
  • Beğeniler 45 / 190
  • Ticaret 11, (%100)
İsimler aynı olabilir, hizmetler farklı olduktan sonra. Yukarı da arkadaşın belirttiği gibi. Sitenizin anlaşılır ve çabuk fark edilir bir alanına Bu sitenin ....... alakası yoktur. Web sitemiz amatör yayın yapmaktadır diye belirtirsen markanın hiçbir amblemini ve logosunu sitende barındırmazsan sorun olmaz. Bu işlemleri yapıp işi bilen bir avukata da mail cevabı yazdırırsan sorun çözülür. Onlar birbirlerinin dilinden anlarlar.

wmaraci
reklam

vergiseldestek vergiseldestek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Mali Müşavir
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 109
  • Beğeniler 6 / 54
  • Ticaret 0, (%0)
Noter aracılığıyla ihtarname çekmesi gerekir diye biliyorum.Avukat ile gorusmenizi öneririm

AdaletinSesi AdaletinSesi ... Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek yok
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** P**
  • Mesajlar 602
  • Beğeniler 224 / 166
  • Ticaret 4, (%100)
Yasal mevzuat gereği alan adını daha önce almışsanız domain üzerinde hak iddia edebilirsiniz. Marka, patent hakkı domain ismini kapsamamaktadır. İhtar çeken gitsin başka uzantılısını alsın.
https://wmaraci.com/forum/alan-adi-bilgi-alisverisi/alan-adi-dava-512037.html

Hatta yakın zamanda milliyet.net, hurriyet.net için dev şirketlerde dava açmıştı da kaybetmişlerdi. Sizin domain bunların yanında devede kulak kalır. Konuyla ilgili postu atıyorum. Ben şuyum ben buyum diyenlere de paranızı boşuna kaptırmayın.
https://www.***.net/2445662-post9.html

SerhadNet SerhadNet Ben Yeniyim Kullanıcı
  • Üyelik 20.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 83
  • Beğeniler 3 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
Avukata böyle bir hakkınız oldugundan bilgim yoktu ne talep edersiniz diye mail attım, cep nosu verip gün içerisinde beni arayın demiş. Marka dediğimde yanlış anlamayın arkadaşlar bir logosu, sitesi, ürünü vs yok. Belki ürünü olabilir. Çünkü hak iddia eden kişinin bir müzik şirketi var, o isimle. Ben bari marka adını da vereyim. "Doksanlar 90'lar" patenti alınmış. Şimdi 90'lar adında bu firmadan bi albüm çıkmış. Ben "doksanlarfm" ile bu isimlerin bir alakası olur mu bilemiyorum, arayıp konusacagım.

sanalvadi.net
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

KralFx KralFx WM Aracı E-Mail Onaysız
  • Üyelik 02.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek tasarımcı
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 2408
  • Beğeniler 815 / 525
  • Ticaret 105, (%100)
ilginçmiş. Misal benim xyx.net diye bir sitem var adam gidecek xyx in patentini alacak sonra hoop siteyi kapa bunun bütün hakları bana ait. Ne güzel memleket

bbking bbking WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 51 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 1065
  • Beğeniler 228 / 227
  • Ticaret 0, (%0)
1-Patent değil Tescil
2-Yazı amatör yada saçma yazılmış olabilir ama yazan resmi kurum değil firma elemanı (%99 Stajyer )
3-Evet XYZ.com size ait ama tescil yok adam tescil yaptırıp dava açabilir ( Dükkan iseniz veya e-ticaret siteniz varsa ciddi yaptırım uygular )
4-Domaini almak için ABD mahkemesine başvuru yapması lazım teknik olarak. Ama büyük firmalar sadece Domaini tescil eden firmaya yazı gönderip sorunu çözüyor ( Davayı sen aç olayı)
5-Sitenin neresine Hobi amaçlı Vs. yazarsanız yazın değişmez tecil sahibi müdahale eder.
6-Doamini alamaz ama erişim yasağı getirtebilir ve dava masrafları size kalır

Konunu uzmanı ile görüşmeniz için PM gönderiyorum (Ücretsiz net bilgi alabilirsiniz)

www.Hizliisler.com

bilisimhukuku bilisimhukuku Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek TBB BİLİŞİM HUKUKU DANIŞMANI
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 375
  • Beğeniler 160 / 184
  • Ticaret 6, (%83)
SerhadNet 38 sınıf tescili ile bilişim üzerine hiçbir işlem yapmaya hakkınız yok yazan çaycı bile olsa bu iş bitmiş abi ben emlak , ayakkabı , inşaat vb başka bir alanda yapacağım dersen başka sınıfdan tescilini yaptırabilirsin değerli kardeşim fakat senin anlatıklarına ben gülüyorum pc başında türkpatent'den şuna bir sorgulama çek bakalım albümle bilişim ne alaka acaba başka bir sınıfdan tescilleri varda 38.sınıf diye senimi kekliyorlar program yazılım desen ok diyeceğim

worldww worldww Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 2112
  • Beğeniler 626 / 737
  • Ticaret 4, (%100)
Göz korkutuyorlar. xxxxxxfm.com adresinde xxxxxx ile ilgili hiçbir paylaşım yapmadığın sürece sorun yok.

oBen oBen Kelimelerin Gücü Adına.. Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Tekniker
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** Y**
  • Mesajlar 662
  • Beğeniler 29 / 215
  • Ticaret 16, (%100)

ornitorenkperi adlı üyeden alıntı

Sitenize görünür bir yere : "Bu site hobi amaçlı amatör yayın yapmaktadır. xxx ile hiç bir bağı - ilgisi yoktur. " yazmanız yeterlidir. Ayrıca bahsi geçen marka ya da firmanın logo - sembol gibi şeylerini kullanmayın sitede var ise kaldırınız..

siz ''www.sutas.xyz'' diye bir site açın ve sitenin alt bölümüne ''bu site hobi amaçlıdır'' diye yazın bir bakalım :) Avukatlarında hobileri arasında marka çıkarlarını koruma var.Denemesi bedava ;)
worldww

kişi bu mesajı beğendi.

bilisimhukuku bilisimhukuku Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek TBB BİLİŞİM HUKUKU DANIŞMANI
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 375
  • Beğeniler 160 / 184
  • Ticaret 6, (%83)
Herkezin dini farklı olabilir ben bunları yazıyorum size ; Peygamberimiz (sav); “İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır.” [1] buyurmaktadır. İş yapana yardım etmek, çevreye ve topluma karşı duyarlı olmak, insanlara güzel sözle hitap etmek, küskünleri barıştırmak, iyiliği emredip, kötülükten sakındırmak, stres ve bunalımda olan birisini dinlemek, sıkıntısına merhem olmaya çalışmak, hakkı ve sabrı tavsiye etmek, sadece insanlara değil, bitkilere ve hayvanlara da şefkat ve merhametle muamele etmek, insanlığa maddî-manevî her yönden faydalı olmaya çalışmak gibi güzel örnekler, sâlih ve kâmil bir Müslüman olmanın gerekliliğidir. İnsanlara faydalı olan kişinin yüreğinde hissettiği huzur ise, tarif edilemez ölçüdedir.r)

Her konuda olduğu gibi bu konuda dahil olmak üzere benim yaşımın yarısı kadar olupda benim yazdıklarımla dalga geçip aynı günün gecenin 2 sinde hocam bana yardım diyip hocam yardım et diyip özel'den mesaj göndermeyin anasını babası abisi uyurken ben sabah namazı saatine kadar acaba yardımım dokunurmu diye uğraşıyorum 1 tl almadan dalga geçen arkadaşlar gidip youtube da komik videolar izleyin bundan sonra direk admine paslarım şurada birlik olalım bir kardeşimizin derdine derman bulalım bugün başkasına yarın sana yardımcı oluruz ...

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al