wmaraci reklam

Önemli! Kvkk Sözleşmesi Olmayanlar!

5 Mesajlar 1.427 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

bilisimhukuku bilisimhukuku Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek TBB BİLİŞİM HUKUKU DANIŞMANI
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 375
  • Beğeniler 160 / 184
  • Ticaret 6, (%83)
Arkadaşlar merhaba cenazeden döndüm dün cezanem vardı yine sizi düşündüm yollarda, yalan dünyada nefesimin yettiği sürece yine sizlere yardımcı olmaya devam edeceğim.

Kişisel verileri korunması kanuna göre e-ticaret sitesi sahiplerinin bulundurmasının zorunlu olduğu sözleşmeleri aydınlatma metinlerini lütfen copy paste yaparak sitelerinizde kullanmayınız.

Para cezasından kaçarken 1-2 cümlenin eksik olması veya kişisel verileri alıyorsunuzdur.Sözleşmede almıyorum yazıyordur,

kvkk'na göre aykırı veri paylaşımı yüzünden hapis cezası alırsanız. Her e-ticaret sitesinin ve her firmanın bilgileri ayrıdır.Buna göre sözleşmelerinin farklı olması gerekiyor.

KVK Sözleşmesi bulunmayan E-ticaret sitesi ve tüm websitesi sahipleri için zorunlu süre geçen yıl bitmiştir bilginize

Para cezalarıda 5000 ile 1.000.000 Türk Lirası aralığındadır.

Bu konuda yardıma ihtiyacı olan kardeşlerim benimle irtibata geçebilir.
EkipNetwork yilmaz70 enerjiveguc

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

ea35 ea35 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 404
  • Beğeniler 157 / 98
  • Ticaret 1, (%100)
Sahibinden tarzı Ilan sitesinde nasıl bir sözleşme olması lazım yardımcı olabilir misiniz
bilisimhukuku

kişi bu mesajı beğendi.

sanalexpress.com - Yeni Nesil İlan Sitesi - İlanını Ekle Para Kazanmaya Başla !

bilisimhukuku bilisimhukuku Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek TBB BİLİŞİM HUKUKU DANIŞMANI
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 375
  • Beğeniler 160 / 184
  • Ticaret 6, (%83)
ea35 değerli kardeşim ben eşimden ayrılacağım sözlememiz nasıl olacak ? gibi bir soru olmuş bu :) tarzına uygun olacak

Valkyrie Valkyrie Interface Designer / IT Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Interface Designer / IT
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 1365
  • Beğeniler 20 / 195
  • Ticaret 2, (%100)
Selamlar,
Kurumsal bir kaç şirketin sitesini yönetiyorum. Geneli arkadaşlarım oluyor. Sebep ile;
Bu sitelerde sadece google analytcs verileri kullanıyorum. Oda kim girmiş, nereden girmiş, mobil mi yoksa masaüstü mü ?

Bu kapsamda sözleşme mi yapmam gerekiyor ? Kiminle yapacağım sözleşmeyi ? Siteye nasıl bir yazı eklemem gerekiyor ?

the World shall know Pain
Interface Designer / IT
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

teknoabi teknoabi Lawyer Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Lawyer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 552
  • Beğeniler 108 / 109
  • Ticaret 11, (%100)
Konuya sonradan dahil oluyorum ama Kişisel Verilerin İşlenmesi Hakkında Kanun kapsamında site aracılığı ile ziyaretçilerinizin, adını, soyadını, yaşını veya eposta adresini dahil kaydediyor veya bir şekilde topluyorsanız kanun kapsamında veri işleyen oluyorsunuz.

Kanun kapsamında veri işleyenin uyması gereken bir takım zorunluluklar bulunmaktadır. Bunlar başlıca; verilerin kanuna uygun olarak işlenmesi, işleme öncesi rıza alınması, veri sahibinin aydınlatılması ve işleme işlemi var ise bu veri işlemenin anlatıldığı bir politika metni, kullanıyor iseniz çerez politikasını yayımlamanız gerekli.

Bu bilgi ve belgelerin yayımlanması veya yükümlülüklerin yerine getirilmesi birçok proje özelinde özel olarak incelenmeli ve somut olaya göre metinler hazırlanarak internet sitesinde yayımlanmalıdır.

Konu ne benim bir post ta anlatabileceğim kadar kısa ne de düşünüldüğü kadar meşakkatli değildir fakat kanuna uyum konusu önemlidir.

Lawyer
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al