wmaraci reklam

Sanal Dolandırıcılık İçin Dava Süreci Nasıl İşler?

16 Mesajlar 3.127 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

yasin11 yasin11 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bilecik
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 165
  • Beğeniler 16 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
Bayro e devletten dğeidle hocam egm üzerinden gönderdim bakalım ne zaman haber gelicek

wmaraci
reklam

• Üyelik 24.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bilecik
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 165
  • Beğeniler 16 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
bilisimhukuku hocam egm üzerinden dün gece gönderdim bakalım ne zaman haber gelciek

emrecelen emrecelen Uğraşıyorum. Kullanıcı
  • Üyelik 01.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Girişimci Aday Adayı
  • Konum Konya
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 385
  • Beğeniler 79 / 116
  • Ticaret 34, (%94)
Hocam öncelikle geçmiş olsun bizzat benide bir online oyun (K.Online Ömrümü Çürüttü) üzerinden bir alışveriş gerçekleştirirken çarptılar çözümü ben şu şekilde aradım ve bugün karşı taraftan özür mesajı alınca tarafınıza bir bilgi verici en azından bizzat deneyimlediğim yol haritasını paylaşmak istiyorum.

- İlk önce konuşma kayıtları ve satın alan sizseniz ödeme dekont bilgileri oldukça önemli bunları muhafıza edin ve bir kopyaları muhakkak elinizin altında olsun.
- Kişinin kişisel bilgileri, telefon numarası, iban numarası gibi ıvır zıvır ulaştığınız tüm bilgileri kayıt altına alın.
- Siber suçlar bu tür şeyler ile ilgilenmiyor en azından ben gittiğim zaman 'dolandırma' suçundan şikayette bulunman gerekiyor diye mahalleme bakan karakola gönderdi.
- Oradaki ifadeni alan Polis Memuru zaten sana sorular yönetiyor olayın nasıl olduğunu nasıl işlediğini sakin ve anlaşılır bir dil ile anlatıyorsun ve Polis Memuru'da olayın nasıl işlendiği hakkında ifadeni yazıyor.
- En son ifaden bittiği zaman sana dosyaya ekletmek istediğin evrak veya kanıt niteliğindeki dosyalar var mı diye soruyor (olmaz ise zaten dosya takipsizlik kararı ile düşer ilk gittiğimde ben evrakları unuttuğumdan Polis Memuru öyle demişti).
- Evrakları teslim ediyorsun ve bekliyorsun yaklaşık 5 ay geçti ve bugün dediğim gibi karşı taraf özür mesajı iletmiş tarafıma engeli kaldırıp ama kararlıyım suç duyurumdan vaz geçmeyeceğim.

Umarım hakkınızı bir an önce alabilirsiniz. Canınızı sıkmayın her şeyin çözümü var er veya geç göreceksiniz.

• Üyelik 24.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bilecik
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 165
  • Beğeniler 16 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
emrecelen hocam egm üzerinden online oalrak gönderdim bakalım olmazsa haftaya eldende şikayeytte buluncam
bilisimhukuku

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

bilisimhukuku bilisimhukuku Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek TBB BİLİŞİM HUKUKU DANIŞMANI
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 375
  • Beğeniler 160 / 184
  • Ticaret 6, (%83)
seni arayacaklardır değerli kardeşim
Okanisik

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 24.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bilecik
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 165
  • Beğeniler 16 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
bilisimhukuku hocam sizce ortalam ne zaman dönerler yada her şikayete mutlaka dönüş yaparlarmı

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al