wmaraci reklam

Şikayetim Sonuçlanıyor Davaya Adım Adım :)

43 Mesajlar 7.050 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

sosyaloyuncu sosyaloyuncu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci,Web Developer
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 157
  • Beğeniler 13 / 52
  • Ticaret 0, (%0)

plahanx adlı üyeden alıntı

Dostum nitelikli **************lıklar da bile artık hapis vermiyorlar. Öyle bir yere geldi ki bizim bu sistem :(

Adamı 350 TL için yatırmazlar, en fazla hakim ödemezsem hapis yatarsın vs der o da korkusundan öder.

Hocam yanlışınız var avukat bey de buralarda zaten davacı sonuna kadar hakkını aradıktan sonra asla 350tl ödeyip kurtulamaz.

İnşallah yalvarmaları karşısında acıyıpda davadan vazgeçmeye falan kalkmazsın. Sonuna kadar git alabileceği en ağır cezayı alsın.
Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

Coder on the Road | https://twitter.com/coderontheroad
wmaraci
reklam

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

Dostum nitelikli **************lıklar da bile artık hapis vermiyorlar. Öyle bir yere geldi ki bizim bu sistem :(

Adamı 350 TL için yatırmazlar, en fazla hakim ödemezsem hapis yatarsın vs der o da korkusundan öder.

Yanılıyorsunuz ağır ceza mahkemesinde yargılanıyor ve ceza alıyor, üstelik arkadaş artık şikayetini çekse dahi mahkeme sürecek ve ceza ile sonuçlanacak. Dolandırılma olayı net olarak ortada . Parayı geri ödemesi ödeme zamanına göre sadece cezada indirim uygulanmasına sebep oluyor. Bunun dışında parayı ödedi dava bitti diye bir olay yok. İyi valla herkes **************lık yapsın yakalanan ödesin, yarattığı zarar üzüntü hayal kırıklığı bizim, olayın eğlencesi de bunların olsun ohhh ne güzel İstanbul , öyle bir dünya yok 158/1 f açın bakın ne güzel yazmış orada her şeyi :)

İlk suçu ise ve mahkeme sonuçlanmadan ödemeyi yaparsa hagb alabilir, fakat birden fazla dosya var, diğer dolandırılanları da bulduk iş mahkeme aşamasına gelince bunu belirttiğinde hagb da alamayacak. Büyük ihtimalle bulduklarımız hariç daha kim bilir kaç kişiyi dolandırmıştır. Oyun sandığı bu sıralı suçlar belki yıllarca hapis yatmasına neden olacak, çünkü her suç ayrı değerlendiriliyor 5 mahkeme 10 senesini içeride geçirmesine neden olur.

18 yaşının altında olabilir bu çocuk, bi de banka hesabını kullandırıp suç ortağı olan var görüştüğümüzde cahil cahil ben hesabımı verdim para gelmiş ona beni ilgilendirmez falan diye yırtacağını sanıyor. 3 kuruş için o da ceza alacak .

Türkiyede küçük **************lıklar hırsızlıklar cezasız kalmıyor merak etmeyin, tek sorun büyük hırsızların **************ların da aynı muameleye tabi tutulmaması.

Ek Olarak:

sosyaloyuncu adlı üyeden alıntı

Hocam yanlışınız var avukat bey de buralarda zaten davacı sonuna kadar hakkını aradıktan sonra asla 350tl ödeyip kurtulamaz.

İnşallah yalvarmaları karşısında acıyıpda davadan vazgeçmeye falan kalkmazsın. Sonuna kadar git alabileceği en ağır cezayı alsın.

Şu andan itibaren davadan vazgeçme diye bir olay yok, vazgeçmiş olsa bile bu hiç bir şeyi değiştirmiyor, nitelikli **************lık şikayete dayalı bir suç değil. Suç savcının eline geçtikten sonra suçlunun muhatabı artık devlet.
plahanx

kişi bu mesajı beğendi.

aktuelsoylesi aktuelsoylesi Kaliteli Marka Domainler Kullanıcı
  • Üyelik 18.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek uzman
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 2421
  • Beğeniler 1553 / 787
  • Ticaret 22, (%100)
çok haklı bir sebebiniz var sonuna kadar devam edin hayırlısı ile sonuçlanır.

plahanx plahanx WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek memur
  • Konum Sinop
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 55
  • Beğeniler 35 / 5
  • Ticaret 1, (%100)

LikeSend adlı üyeden alıntı

Yanılıyorsunuz ağır ceza mahkemesinde yargılanıyor ve ceza alıyor, üstelik arkadaş artık şikayetini çekse dahi mahkeme sürecek ve ceza ile sonuçlanacak. Dolandırılma olayı net olarak ortada . Parayı geri ödemesi ödeme zamanına göre sadece cezada indirim uygulanmasına sebep oluyor. Bunun dışında parayı ödedi dava bitti diye bir olay yok. İyi valla herkes **************lık yapsın yakalanan ödesin, yarattığı zarar üzüntü hayal kırıklığı bizim, olayın eğlencesi de bunların olsun ohhh ne güzel İstanbul , öyle bir dünya yok 158/1 f açın bakın ne güzel yazmış orada her şeyi :)

İlk suçu ise ve mahkeme sonuçlanmadan ödemeyi yaparsa hagb alabilir, fakat birden fazla dosya var, diğer dolandırılanları da bulduk iş mahkeme aşamasına gelince bunu belirttiğinde hagb da alamayacak. Büyük ihtimalle bulduklarımız hariç daha kim bilir kaç kişiyi dolandırmıştır. Oyun sandığı bu sıralı suçlar belki yıllarca hapis yatmasına neden olacak, çünkü her suç ayrı değerlendiriliyor 5 mahkeme 10 senesini içeride geçirmesine neden olur.

18 yaşının altında olabilir bu çocuk, bi de banka hesabını kullandırıp suç ortağı olan var görüştüğümüzde cahil cahil ben hesabımı verdim para gelmiş ona beni ilgilendirmez falan diye yırtacağını sanıyor. 3 kuruş için o da ceza alacak .

Türkiyede küçük **************lıklar hırsızlıklar cezasız kalmıyor merak etmeyin, tek sorun büyük hırsızların **************ların da aynı muameleye tabi tutulmaması.

bende 5 yıldır bu işin içindeyim, 3 yıl da ağır cezada çalıştım. Arkadaşlar, bu ************** olan şahıslar kendilerini aklamak için delilleri varsa sunacak mahkemeye, suçun vasfı ve mahiyeti göz önünde bulunduran anlaşma yoluna gidecektir. Müştekinin parasını iade etmiş olsa bile, mahkeme kamu davası olduğundan dolayı devam edecektir. Fakat mahkemeyi sonuçlandıracak olan yine mahkeme başkanıdır, HAGB verip kapatabilir, Denetimli Serbestlik uygulayabilir yada Para cezası ile cezalandırabilir. Fakat hapis cezası yatmaz. Asliye cezada olsaydı bu dava, ben daha çok araştırılacak bir dava olacağı kanaatindeydim.

Ağır Ceza Mahkemelerinde 10 - 15 yıl hapis aralığında olanlara bile nasıl en düşük cezayı verebiliriz diye düşünülmektedir bazı suçlarda. Şimdi bu adamlar, iyi hali, sabıkası şunu bunu göz önünde bulundurularaktan 15 yıl hapisten 3 yıla düşüyorsa. Bu söz konusu 350 TL dolandıran kişi için de hapis cezası vermek pek adaletli olmaz.

Benim görüşüm bu şekilde, mahkeme sonuçlansın görürsünüz.

Şunu da belirtmek istiyorum '' Bizim ülkemizde Adaletten eser yok!''
Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

Olmadı be hayat.
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

armoniy armoniy Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mimarlık Adayı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 975
  • Beğeniler 227 / 270
  • Ticaret 2, (%50)
AvukatDenizCelik inanılmaz iyi biri zaten hukuk konularına sürekli etiketliyorum yardımcı oluyor
AvukatDenizCelik

kişi bu mesajı beğendi.

AvukatDenizCelik AvukatDenizCelik Belki Bir Gün Kullanıcı
  • Üyelik 31.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Avukat
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad D** Ç**
  • Mesajlar 652
  • Beğeniler 235 / 157
  • Ticaret 0, (%0)

armoniy adlı üyeden alıntı

AvukatDenizCelik inanılmaz iyi biri zaten hukuk konularına sürekli etiketliyorum yardımcı oluyor

Görüşün için çok teşekkür ederim kardeşim , o senin iyiliğinden kaynaklanıyor elimden geldiğince her zaman her konuda buradayım :)
PcDelisi

kişi bu mesajı beğendi.

Hukuki Sorunlarınız İçin Pm Atabilirsiniz

BT1 BT1 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Webtasarım
  • Konum Elazığ
  • Ad Soyad 1** 1**
  • Mesajlar 440
  • Beğeniler 1 / 111
  • Ticaret 61, (%100)

bende 5 yıldır bu işin içindeyim, 3 yıl da ağır cezada çalıştım. Arkadaşlar, bu ************** olan şahıslar kendilerini aklamak için delilleri varsa sunacak mahkemeye, suçun vasfı ve mahiyeti göz önünde bulunduran anlaşma yoluna gidecektir. Müştekinin parasını iade etmiş olsa bile, mahkeme kamu davası olduğundan dolayı devam edecektir. Fakat mahkemeyi sonuçlandıracak olan yine mahkeme başkanıdır, HAGB verip kapatabilir, Denetimli Serbestlik uygulayabilir yada Para cezası ile cezalandırabilir. Fakat hapis cezası yatmaz. Asliye cezada olsaydı bu dava, ben daha çok araştırılacak bir dava olacağı kanaatindeydim.

Ağır Ceza Mahkemelerinde 10 - 15 yıl hapis aralığında olanlara bile nasıl en düşük cezayı verebiliriz diye düşünülmektedir bazı suçlarda. Şimdi bu adamlar, iyi hali, sabıkası şunu bunu göz önünde bulundurularaktan 15 yıl hapisten 3 yıla düşüyorsa. Bu söz konusu 350 TL dolandıran kişi için de hapis cezası vermek pek adaletli olmaz.

Benim görüşüm bu şekilde, mahkeme sonuçlansın görürsünüz.

Şunu da belirtmek istiyorum '' Bizim ülkemizde Adaletten eser yok!''

Sadece beni dolandırmadı yanlız benle beraber 1 arkadaş daha dolandırılmış belki bir kaç kişi daha var...

Ek Olarak:

Clock adlı üyeden alıntı

Dava açılacak duruşma sürecek dava kişinin alehinde sonuçlanmaya 1-2 hafta kala kişi size yalvaracak. Aramızdaki sorunu halledelim diyecek ben yaşadım bunları hocam. Kesinlikle taviz vermeyin 3-5 ay hapis yatsa bile kaardır.

Ki yorumlarınızı okudum bu kişi bayağı pis işlere karışmış 3-5 ay ile yırtacak gibi gözükmüyor. Davanda başarılar dilerim, sakın yolun şaşmasın..

En ağır cezayı alması paranın gelmesinde daha çok sevindirir beni arkadaşlarıma sövmesi 35 yaşında ki bi abimizin telefonunu engelleyip sabrımı taşırmasına yeterli oldu.

DenizÖZTÜRK adlı üyeden alıntı

Kendine yükleneceğin bir konu değil , herkesin başına gelebilir .

Sonuca forum vesilesiyle gitmek de ayrı bir güzel haber :)

Bu yüzden paylaştım zaten. :)

İnşallah adalet yerini bulur,

Temennimiz o zaten. :)

CennetKapisi adlı üyeden alıntı

dolandirici kisinin inine kadar girmeniz dilegiyle... takipdeyim

Teşekkürler kardeşim. :)

RiosFree adlı üyeden alıntı

Hayırlı olsun bekliyoruz :)

Gelişmeleri sürekli paylaşacam. :)

armoniy adlı üyeden alıntı

Hocam böyle adamlarda 350 tl veriyorsa 2000 bin tl alcanki ders olun para falan istemem 1 yıl hapiste yatsın o bile ders olur :D

Amacım o zaten en ağır cezayı alması beni daha mutlu eder. :)

denizbabasi denizbabasi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 1598
  • Beğeniler 659 / 572
  • Ticaret 56, (%100)
Hocam sizi tebrik ediyorum birçok kişi bu konularda peşini bırakıyor..

BT1 BT1 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Webtasarım
  • Konum Elazığ
  • Ad Soyad 1** 1**
  • Mesajlar 440
  • Beğeniler 1 / 111
  • Ticaret 61, (%100)

denizbabasi adlı üyeden alıntı

Hocam sizi tebrik ediyorum birçok kişi bu konularda peşini bırakıyor..

Teşekkür ederim yorumun için kardeşim , ben bunu yapmasaydım bu şahıs benim gibi kaç kişi kim bilir dolandıracaktı.

denizbabasi denizbabasi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 1598
  • Beğeniler 659 / 572
  • Ticaret 56, (%100)

BerkayTosun adlı üyeden alıntı

Teşekkür ederim yorumun için kardeşim , ben bunu yapmasaydım bu şahıs benim gibi kaç kişi kim bilir dolandıracaktı.

Cezasını çeksin de görsün insan dolandırmak neymiş...

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al