wmaraci reklam

Site host tarafından kapatıldı

14 Mesajlar 1.929 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

analogfikir analogfikir Osmanlı İmparatorluğu Kullanıcı
  • Üyelik 20.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yok
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 888
  • Beğeniler 224 / 118
  • Ticaret 11, (%100)

Dagedog adlı üyeden alıntı

Dostum şikayetvar.com 'da paylaş ayrıca uyarı verilen linkler kaldırıldı diye uyarı yap para iadesi iste iyi kazancın vardıysa sitenden savcılığa git sebebini öğren ayrıca Db yedeğin ve scriptinin yedeğini vermeleri lazım olmazsa onlarıda şikayet Edin ...

Güce Güç Hakkınız Arayın

Ya aslında 1-2 hafta önce aldığım yedeğim var ben hani hukuki oalrak ne yapabilir diye soruyorum karşı firma suç duyrusunda bulununca site savcılık tarafından tamamen kapatılır mı diye soruyorum

Bu arada cevaplar için teşekkürler.

wmaraci
reklam

Dagedog Dagedog Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 33
  • Beğeniler 0 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
iade isteyin hukuki olarak birşey yapamayacaksınız sanırım :D ama dosyalarınızı tam isteme ve Db isteme hakkınız var iadenizi de alıp 301 ile domain geçişi host geçişi yapabilirsiniz host firmanız kendilerine şikayet geldiği için değil uyarı gelmiştir onlarda direk silmiştir Nedenini de araştırın :D ama paranızı alın

:)) ( Gazı verdim ama gidip savcılığı felan basma ha :D )

BertugErdem BertugErdem Eski Nick: KingStar Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Creative Director
  • Konum İngiltere
  • Ad Soyad B** E**
  • Mesajlar 2665
  • Beğeniler 418 / 579
  • Ticaret 113, (%100)
Bilişimin hostingle vb uğraşacak zamanı olduğunu sanmıyorum. Direk basarlar mahkeme kararını. Büyük ihtimal script sahibi olan firma hosting firmasına mail attı. Hosting firmasıda başına iş almamak için kısa yoldan kapattılar.

Benim düşüncelerim bu şekildir. :)

erkolay erkolay webmaster.bbs.tr Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Hosting, Domain, Marka, Patent
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 134 / 216
  • Ticaret 20, (%100)
Lisanslı script sahipleri, bir içerik telif hakkı sahibi falan site sahibiyle görüşüp çözüm alamıyorsa sitenin barındığı sunucu sahibi bilişim firmasına bildiriyor. Bilişim firması da site sahibini uyarıyor hala beklenen değişiklik yapılmazsa bilişim firması suça ortak olmak istemiyor.

Ben de defalarca bu şekilde davranan (arkadaşı tenzih ederim, durumunu bilmiyorum) site sahiplerini resmen kovdum defalarca.

Ama mesela, siyasi içerik nedeni ile TİB'den baskı gelen site sahipleri de oldu. Onlar IP adresini blokladı, ben IP adresini ve gerektiğinde makineyi defalarca değiştirip, CloudFlare ile maskeleme yapıp o siteleri kapattırmadım.

Yani her şeyden önce ahlak lazım. Yoksa bize site kapattırmak kolay değil...

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al