wmaraci reklam

Yardımınız Gereken Bir Konu Var

5 Mesajlar 1.604 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Onur07 Onur07 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 31.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 850
  • Beğeniler 596 / 114
  • Ticaret 2, (%100)
Merhaba Arkadaşlar ,

Bugün dershaneden çıkarken bir arkadaşım gelip dedi ki "kanka biri dün çara girip hesabı boşaltmış , bugün girip bakayım bir hediye gelmiş mi diye görünce şok oldum dedi . " ben hani şaka falan yapıyordur diye komik bir şaka değil dedim ve güldüm . Arkadaş ciddiyim dedi ve geri geldiğimde hesabıma giriş yapamadım şifrem değişmişti . E-mail adresi değişmediğinden bende sıfırlama isteyip geri aldım hesabı ama dedikleri doğruymuş arkadaşımın . Her kimse 3 sayfalık satıştan kalkmış silah ve paketleri açmış sadece ve sadece 5 tane hediye kalmış . Hesap şu anlık benim elimde fakat geri gidebilir veya ben oyundan uzak kalırsam girip adıma laflar yapabilir . Oyunda benim hesabım ile küfür eden , hile yapan veyahut bug yapan biri varsa kesinlikle ben değilimdir . Böyle bir şey görürseniz kanıtlar ile bana özel mesaj ile ulaşırsanız sevinirim .

Hediyelerimi açan arkadaş da bu konuyu okuyor ise sözüm sana ! Yaşın küçük veya büyük olabilir fark etmez ama ben gerekli yasal yollara başvurmayı düşünüyorum . Gelip kendini ifşa edersen , suçunun hafiflemesi için yardım ederim fakat vazgeçmem . Suç duyurusunda bulunduktan sonra zaten Joygame ile iletişime geçilip gerekli ip ve adresler alınacağını da söylemek isterim .

Ben 6 yaşımdan beri internetteyim , şu ana kadar göz yummuş olabilirim ama bundan sonra kesinlikle ve kesinlikle göz yummayacağım !

Bunu yazdım hesabım boşaltılmış 250-300 TL'lik bir zarar var . Ben bunu bilişim suçlarında hangi madde ile suçlayabilirim ve bir tane suç duyurusunda bulunmak için dilekçe örneği verir misiniz ? Sinirim aşırı derece de bozuldu. :/

Ek Olarak: + Olarak bu aldığım zarar için , para talep edebilir miyim?

wmaraci
reklam

Psycho Psycho <--! Am I Psycho? --> Kat. Mod.
  • Üyelik 11.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Emekçi
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 5984
  • Beğeniler 3896 / 3904
  • Ticaret 6, (%100)
Öncelikle kişinin ip adresini alman lazım. Daha sonra bilişim suçlarına gidip bu ip adresi ile şu gün şu saatlerde hesabım çalındı ve 300 TL'ye yakın zararım var diyorsun. Onlar o ip adresinden kişiyi en geç 1 ay içerisinde buluyorlar. Kişi bulunduktan sonra ikamet ettiği ildeki karakola çağırılıyor ve ifadesi alınıyor. Tabi aynı şekilde seninde ifadeni alıyorlar.

Daha sonra bu ifadeler hakime gidiyor. Hakim gerekli görürse mahkeme başlatıyor. Mahkeme sonucuna göre zararım var diyerek tazminat davası açabilir ve para isteyebilirsin.

Ancak mahkeme ne kadar sürer belli olmaz. 3 ay - 6 ay ve hatta 1 sene bile sürebilir. Ancak sana tavsiye bu işin peşini bırakmaman. Yarın ilk işin bilişim suçlarına gidip durumu anlatmak olsun. Onlar sana yol göstereceklerdir.

Geçmiş olsun hadi.

Hatalıysam telefon etme, idare et (?)

• Üyelik 31.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 850
  • Beğeniler 596 / 114
  • Ticaret 2, (%100)

Psycho adlı üyeden alıntı

Öncelikle kişinin ip adresini alman lazım. Daha sonra bilişim suçlarına gidip bu ip adresi ile şu gün şu saatlerde hesabım çalındı ve 300 TL'ye yakın zararım var diyorsun. Onlar o ip adresinden kişiyi en geç 1 ay içerisinde buluyorlar. Kişi bulunduktan sonra ikamet ettiği ildeki karakola çağırılıyor ve ifadesi alınıyor. Tabi aynı şekilde seninde ifadeni alıyorlar.

Daha sonra bu ifadeler hakime gidiyor. Hakim gerekli görürse mahkeme başlatıyor. Mahkeme sonucuna göre zararım var diyerek tazminat davası açabilir ve para isteyebilirsin.

Ancak mahkeme ne kadar sürer belli olmaz. 3 ay - 6 ay ve hatta 1 sene bile sürebilir. Ancak sana tavsiye bu işin peşini bırakmaman. Yarın ilk işin bilişim suçlarına gidip durumu anlatmak olsun. Onlar sana yol göstereceklerdir.

Geçmiş olsun hadi.

İp adresini hemen Joygame'in vereceğini sanmıyorum bu yüzden önce suç duyurusun da bulunup gerek belgeler ile gidecektim . Bu sondu yarın olmasa bile pazartesi gideceğim . Bilgilendirmen için teşekkür ederim .

Aliihsansaran Aliihsansaran Türk büyüktür,üstündür! E-Mail Onaysız
  • Üyelik 07.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 1568
  • Beğeniler 31 / 308
  • Ticaret 2, (%50)
Bekleme.. Adama hak tanıma.
Yapacağını yapmış.Sen dilekçe yazınca zaten tarattır joygame'ye yolla hesabına giriş yapılan ipleri tespit etsin.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 31.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 850
  • Beğeniler 596 / 114
  • Ticaret 2, (%100)

Ali İhsan SARAN adlı üyeden alıntı

Bekleme.. Adama hak tanıma.
Yapacağını yapmış.Sen dilekçe yazınca zaten tarattır joygame'ye yolla hesabına giriş yapılan ipleri tespit etsin.

Bir abim var .

Biz onunla konuşurken bilgisayarı hacklenmişti . İşte ona sordum 9 ay sürmüş tazminat davası ve normal dava . 500 TL tazminat davası için yatırmış 2000 TL tazminat almış ve karşı taraf da 5 yıl hapis yemiş . Bende bu işin sonuna kadar gideceğim .

Ek Olarak: Joygame ip adreslerini vermiyor . Elimde bir bilgi olmadan nasıl başvuracağım ve bilişim suçları ofislerini nerede bulabilirim ?

Ek Olarak: Joygame ip adreslerini vermiyor . Elimde bir bilgi olmadan nasıl başvuracağım ve bilişim suçları ofislerini nerede bulabilirim ?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al