wmaraci reklam

Blogum Ziyaretçi Durumu Nasıl?

27 Mesajlar 3.875 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

CivanDemir CivanDemir Merhaba Dünya Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Teknisyen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** D**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 330 / 389
  • Ticaret 14, (%100)

erkags adlı üyeden alıntı

Haberlerim vg247, videogamer sitelerindeki haberleri çevirip kaynak göstererek bloğumda yayınlıyorum. Bu sitelerden kaynak aldığım haberler sayesinde hitlerim yükselmişti. İlk zamanlar 50'lere oynuyordu ve şimdi durumum iyi.. yakın zamanda oynanış videoları çekeceğim, Dosya konuları, inceleme yazıları'da olacak sitede bunları'da yaparsam hit olarak günlük 1000 üzerine çıkacağını düşünüyorum.

Hocam başka sitelerden alıntı yapma, ha yap ama kopyala yapıştır yapma derim. Google anlıyor ve bu yüzden arama motorlarından da düşebilirsin. Yani kopyala yapıştır çok tehlikeli bir hal almış artık.

wmaraci
reklam

SerdarKara SerdarKara WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Fuarcılık ve organizasyon
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 237
  • Beğeniler 0 / 95
  • Ticaret 3, (%100)
Söz konusu site "blog" olduğu için dikkat etmeniz kriter hit veya ziyaretçi sayısı değil. Yani bir yazı yazdığınızda kaç kişi okuyor? Buna odaklanın. Blogların başarı kriteri bu. Yazdıklarınızın kaç "gerçek" kişi tarafından okunduğu.
hopdi

kişi bu mesajı beğendi.

Google'a "Blog Hocam" yazın.

erkags erkags Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcılığı- Öğrenci
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad E** P**
  • Mesajlar 21
  • Beğeniler 6 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

Civan Demir adlı üyeden alıntı

Hocam başka sitelerden alıntı yapma, ha yap ama kopyala yapıştır yapma derim. Google anlıyor ve bu yüzden arama motorlarından da düşebilirsin. Yani kopyala yapıştır çok tehlikeli bir hal almış artık.

Yok dostum direk yazıyı olduğu gibi kopyala- yapıştır yapmıyorum. İngilizce haberi Türkçeye çeviriyorum. Anlaşılır ve özet bir biçimde, hemde İngilizcemi geliştiriyor.

İstersen imzamda bakabilirsin..

exelanse exelanse WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Photo designer
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad M** O**
  • Mesajlar 85
  • Beğeniler 1 / 5
  • Ticaret 1, (%100)
4 günde 300 ziyaretçi = günlük 70-80 ziyaretçi demektir 1 yıllık için çok düşük değil mi??

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

erkags erkags Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcılığı- Öğrenci
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad E** P**
  • Mesajlar 21
  • Beğeniler 6 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
resimde dört günlük tekil ziyaretçi 293, ziyaretçi 881 yazıyor. Sadece tekil ziyaretçi mi önemli?

webankasi webankasi Gıda Mühendisi / Yazar Kullanıcı
  • Üyelik 07.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Gıda Mühendisi, Metin Yazarı
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad H** S**
  • Mesajlar 326
  • Beğeniler 76 / 48
  • Ticaret 46, (%98)

Serdar Kara adlı üyeden alıntı

Söz konusu site "blog" olduğu için dikkat etmeniz kriter hit veya ziyaretçi sayısı değil. Yani bir yazı yazdığınızda kaç kişi okuyor? Buna odaklanın. Blogların başarı kriteri bu. Yazdıklarınızın kaç "gerçek" kişi tarafından okunduğu.

Bu kadar açık ve net..

hopdi hopdi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Televizyon ve Yayıncılık
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 718
  • Beğeniler 269 / 132
  • Ticaret 2, (%100)
Özgün olmak adına ne var ne yok yazılmaması gerekiyor. Özellikle gündemdeki konular, çok izlenen filmler ve gerekirse haber bültenlerinden de araklamalar yaparak insanları en çok meşgul eden konular üzerinde durulması gerekiyor. Söz gelimi dizimag hakkında yazdığım yazı 3 ayda 100.000 üstünde tekil alırken; sağ salim, düğün dernek gibi filmler de hemen hemen o rakama yakındı. İnsanların sadece bir kısmını ilgilendiren konular üzerinde yazdığım saatlerimi alan yazılar ise 1000 izlenmeyi geçmiyor. Yılbaşından birkaç gün evvel yaptığım "yılbaşında izlenilecek filmler listem" yılbaşı gecesi ve sonrasında yaklaşık olarak 50 tl adsense hesabıma getiri yaptı. Belki yardımcı olur diye bunları paylaşıyorum. Bu arada sitemi Alexa Türkiye sıralaması 3000'e indiğinde sattım :)
erkags

kişi bu mesajı beğendi.

✂------------------------
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al