wmaraci reklam

Kişisel blogda olması gereken kısımlar?

5 Mesajlar 847 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

muhdelibas muhdelibas WM Aracı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Türkolog
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 362
  • Beğeniler 42 / 122
  • Ticaret 2, (%100)
Kişisel blog hazırlıyorum, neler eklemeliyim? Son yorumlar, abonelik vb. şeyler. Değişik şeyler olabilir fikri tavsiyesi olan var mı

wmaraci
reklam

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)
Kendin hakkındamı yazacaksın -günlük gibi- yoksa sitede kendi ismin geçtiği için mi kişisel blog -belirli bi konuda yazarım olayı-.

Fazla birşey olmaması en iyisi. Sidebar kısmına sakın fotoğrafınızı koymayın! Hakkımda sayfası varsa orada olsun fotoğraf. İnsanlar her sayfada gördükçe gıcık olurlar. İçlerinden küfür eden bile çıkar.

Sosyal medyayı fazla abartmayın. Birkaç paylaşım butonu yeter.

Aboneliğe hiç gerek yok. İlk önce sitenize insan toplayın. Düzenli şekilde siteye giren insanlar bulun. Ondan sonra onlardan abone olmalarını istersiniz. Yoksa kimsenin abone olmayacağını zaten biliyorsunuz.

Gazeteler, para durumu, hava durumu, spor köşesi, karikatür, burçlar gibi şeyler koymayın. İnsanlar bunlarla da ilgilenmiyor.

Eğer çok uzun ve kolayca okunabilen, uzunnn yazılar yazacaksanız; müzik oynatıcı koyun siteye. Bırakın okuyanlar uyuşsun, mayışsın. Çıkamasın siteden.

Rengarenk site yapıcam diyorsanız bol bol galeri koyun. Resimlere bakarken hem zaman geçer hem de insanlar oradan oraya atlayıp sitede bol bol gezerler.

Mutlaka tarih ve saat olsun yazıların bir yerinde. Bazı siteler yazının yayımlanma tarihini bilerek göstermiyor ki güncel olup olmadığını insanlar anlamasın diye. Bu sinir bozucu birşey. İnsanların hoşuna gitmez.

Ben romantik şeyler de yazarım arkadaş diyorsan, mutlaka yavru kedi köpek resimleri koy. Her cins bayılır bunlara. Zaten bakmaya doyum olmuyor köpek yavrularının fotolarına.
muhdelibas

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 09.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Türkolog
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 362
  • Beğeniler 42 / 122
  • Ticaret 2, (%100)
PHPacemisi

Yorumun için teşekkür ederim,

Öncelikle blog teknoloji, haber, şu bu tavsiyesi, wordpres destek, futbol vb. içerikler içermeyecek. Yani alışılmış wmaraci üyelerinin teknoloji blogu kurup kişisel blog diye yayınlamaları gibi değil :)

Blogda benle ilgili, kendi düşüncelerim, okuduğum bölümle alakalı (çağdaş türk lehçeleri ve edebiyatları) içerikler düşünüyorum.Tamamı özgün ayrıntılı osmanlıca dersleri, şiir, deneme, yazmak hakkında (sesli kitap ve şiir) türk dili dersleri (kazakça, tatarca, azerice, türkmence vb.), ve beni alakadar eden ilginç bir çok konu var. Yani alanım çok.

Dediklerinize katılıyorum bu arada :)

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)
O zaman çok daha güzel. İşini severek yaparsan insanlar da ürünlerini beğenir. Yorum geldikçe mutlu olursun. Taktir edilmek hoşuna gider.

Öyleyse sesli kitap çok hoş olur. Sevdiğin kitapları okuyup kaydedersin. İnsanlar dinlemeyi sever. Sürekli siteye bakmaya tahammül edemez kimse. Hem birçok daha ilgici site var, dikkatleri oraya dağılır. Video da öyle. Ama sesli kitabı açarsın, o sırada hangi sitede takılırsan takıl, o arkadan çalar durur. Dinlemesi de dinlendirici olur, huzur verir. Uyumadan önce açıp dinlemek de güzel olur. Sesli hikayelere yoğunlaş diyorum ben.

Birde ilgi alanı güzel. Edebiyat yeter hepsine. Yazarların hayatlarından kesitler daha da ilgi çekici oluyor.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 09.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Türkolog
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 362
  • Beğeniler 42 / 122
  • Ticaret 2, (%100)
PHPacemisi

Aynen alanım bloga müsait aslında. Yazı, şiir, video, dil dersleri, dini araştırmalar (tüm dinleri araştırmak analiz edip rapor çıkarmak gibi bi düşüncem var), sesli dinleti, ilgi çekici bir tasarımla ve devamlılıkla iyi olur gibi..
27207

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al