wmaraci reklam
lidertakipci

2. Bumerang Ödülleri'nde en çok oy alarak jüri oylamasına katılacak siteler belli oldu

49 Mesajlar 6.551 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Atakan Atakan Emekli. Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)

duzceli81 adlı üyeden alıntı

Olmayacak siteler listeye girmeyi başarmış.Kelimelerbenim.com 'u tebrik ederim Wmaracından daha çok sitenin listede olmasını bekliyordum :).Görünen o ki Sms oylama yerine jüri tarafından elenerek yapılsaydı daha mantıklı olurdu.

O zaman da jürinin seçmediği siteler haksızlığa uğramış olacak (sahipleri açısından düşünürsek)? :)

Düşündüğümüzde en mantıklısı böyle.

Bumerang'ı ve özellikle Bumads denen sistemi başından beri saçma bulduğum için hiç katılmak için uğraşmadım bile.

wmaraci
reklam

taylandemiray taylandemiray WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 16
  • Beğeniler 4 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
en tarz kategorisinde 100 oy topladım ve ilk 7'de bile değilim ? şaka mı bu ? siz hâlâ telefon oylaması diyorsunuz beyler ? oylama falan yok ulan. eğer oylama olduysa şimdi sadece ilk 7 kişi en tarz kategorisinde +700 oy toplamış oluyor. geçen yılın istatistiklerine bakın 20 bin blog'tan 30 bin oy. site başına bir buçuk oy düşüyor. ama ilk 7 site 700 oydan fazla oy topladı ? yerseniz.

ercangulcay ercangulcay WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Sistem Analisti
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 155
  • Beğeniler 11 / 45
  • Ticaret 7, (%100)

taylandemiray adlı üyeden alıntı

en tarz kategorisinde 100 oy topladım ve ilk 7'de bile değilim ? şaka mı bu ? siz hâlâ telefon oylaması diyorsunuz beyler ? oylama falan yok ulan. eğer oylama olduysa şimdi sadece ilk 7 kişi en tarz kategorisinde +700 oy toplamış oluyor. geçen yılın istatistiklerine bakın 20 bin blog'tan 30 bin oy. site başına bir buçuk oy düşüyor. ama ilk 7 site 700 oydan fazla oy topladı ? yerseniz.

20 bin üzerinde blog var fakat yapılan açıklamada şunlar yazıyor:

2. Bumerang Ödülleri’ne toplamda 1.599 site başvuru yaparken, 1.111 sitenin başvuruları onaylandı. Oylama sürecinin ilk aşaması olan “Oylama Süreci” boyunca ise 29.551 SMS gönderilerek, Bumerang Ödülleri’ne katılan siteler desteklendi.

bende bu oylama sisteminin sağlıksız olduğunu düşünüyorum. bu işi gerçek ve teknik anlamda iyi bilenler tarafından eleme yapılmalı ve ilk 10a kalanlar halk tarafından oylanmalı. bu şekilde, şartlarda aranan özellikler biraz sağlanmış olur. Sırf fotoğraf ve reklam paylaşan birisi en uyumlu site olarak ilk 10a giremezdi yoksa.

OmERgin OmERgin Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 49
  • Beğeniler 10 / 13
  • Ticaret 0, (%0)

taylandemiray adlı üyeden alıntı

Benim anlamadığım ilk 7 ya da 5 de olduğunuzu nereden biliyorsunuz? Açıklama da siteler harf sırasına göre sıralanmışlar. Bunun dışında herhangi bir şu site oylama da 1. oldu gibi bir durum söz konusu değil. Ben omergin.com ile ilk 10 dayım ve min. 800 oy aldım takip ettiğim kadarı ile. Gerisini siz düşünün. Ve bu toplam oyu toplam katılımcı siteye bölmekte eksik ve yanlış bir hesaplamadır. Kötü bir kategori için ilk 10 a giren siteler toplamda 300 oy almışlardır ama misal bir En Tarz Blog kategorisinde ilk 10 a giren 10 site toplamda 7000 oy almıştır. Bence biraz daha mantıklı düşünün.

wmaraci
wmaraci

taylandemiray taylandemiray WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 16
  • Beğeniler 4 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

ömERgin adlı üyeden alıntı

Benim anlamadığım ilk 7 ya da 5 de olduğunuzu nereden biliyorsunuz? Açıklama da siteler harf sırasına göre sıralanmışlar. Bunun dışında herhangi bir şu site oylama da 1. oldu gibi bir durum söz konusu değil. Ben omergin.com ile ilk 10 dayım ve min. 800 oy aldım takip ettiğim kadarı ile. Gerisini siz düşünün. Ve bu toplam oyu toplam katılımcı siteye bölmekte eksik ve yanlış bir hesaplamadır. Kötü bir kategori için ilk 10 a giren siteler toplamda 300 oy almışlardır ama misal bir En Tarz Blog kategorisinde ilk 10 a giren 10 site toplamda 7000 oy almıştır. Bence biraz daha mantıklı düşünün.

800 oy aldığına inanmıyorum. ispatla

TillWeDie TillWeDie WM Vatandas Kullanıcı
  • Üyelik 28.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Danisman
  • Konum Hollanda
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 51
  • Beğeniler 1 / 8
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaslar Ortada varsa bir haksizlik sizde bunu goruyorsaniz Bundan sonraki Bumerang yarismalarina katilmazsiniz olur biter. burda sizler kendinizi yormayin. Bakin o adamlar sizin elestirilerinizi okuyup yorumlarini yaziyormu yok eee ozaman fazla kendinizi yipratmayin...

Uzaktan Davulun Sesi Hos Gelirmis :)

Gorunen Koy Klavuz Istemez :)

Buda Hurriyet "Bumerang" Olur Size Tatli Bir Hayel :)

Saygilarimla...

Goksel Goksel Yazılım Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad G** Ö**
  • Mesajlar 46
  • Beğeniler 1 / 13
  • Ticaret 0, (%0)
En Tarz Blog kategorisinde ben de ilk 10 arasına seçilen sitelerden biriyim. Bumerang'ın bu seçim mantığının doğru ya da yanlış olduğunu savunmuyorum. Fakat sms onay sistemi olmasaydı sonuç itibari ile ortaya çıkan sonuçtan yine çoğu kişi memnun olmayacaktı, bu da bir gerçek. Umarım bundan sonra jüri değerlendirmesine kalan sitelerden gerçekten bu ödülü hak eden kazanır. Tüm finalist arkadaşlara da başarılar diliyorum :)
Atakan

kişi bu mesajı beğendi.

aorhan aorhan Emekli Mod. Kullanıcı
  • Üyelik 30.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Makine Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** O**
  • Mesajlar 345
  • Beğeniler 27 / 236
  • Ticaret 22, (%100)
Aslında çözüm var. 3 aşamalı olur

1. aşamada halk oylaması ki yüzde 40 eder
2. aşamada jüri ve işten anlayan adamlar (mirkelem ya da ertuğrul özkök'ü en tarz kategorisinde jüri üyesi yapmamak gibi )
3. finalist olanlar ( bumerang ağına katılan veya bumrang ödüllerine katılan site sahiplerinin vereceği oyla.

Bunu yapmak zor değildir bence. Oy sistemi bumerang ödülleri ve blog ödülleri hepsinde saçma. SMS ile atmak çok yanlış. Hadi kim varsa sms getirsin finalist yapalım. Örnek vemek gerekirse, kelimeler benim ve dadart dısında hepsi fos. Özellikle yonca isimli blog nasıl en tarz olabilir. Yazıyı bulmak o kadar güçki, bileşenlerle dolmuş.

Orada bir yorum vardı en çalışkan kategorisinde sadece 70 yazısı var oysa benım 200den fazla vvar calıskanlık nasıl oluyor demiş haklı. Benimde 1000den fazla var mesela. Yani her ödül töreni gibi bunda da eksiklik çok.

Umut ederim ki kelimelerbenim birinci olur eğer diğerleri olursa yazık. Ve umarım 3.sunde sistemi değiştiriler.

Bir ara kendimi siyasi parti lideri sandım oy isterken :) Yani isterken insan doğru mu diyor istemeyince de malesef durum ortada. Takiplerime göre oy sayfama 1000'den fazla kişi girdi lakin demek oy atan yokmuş :)

Neyse başarılar dilerim ama cidden sağlıklı oylama değil. Sezer'e dediğim gibi uzaya mekik gönderen insan bir blog oylamasına çözüm mü üretemeyecek. :)
kelimelerbenim Atakan

kişi bu mesajı beğendi.

furkanozden furkanozden Geleceğe hazır mısın? Kullanıcı
  • Üyelik 25.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 2462
  • Beğeniler 98 / 442
  • Ticaret 2, (%100)

TillWeDie adlı üyeden alıntı

Arkadaslar Ortada varsa bir haksizlik sizde bunu goruyorsaniz Bundan sonraki Bumerang yarismalarina katilmazsiniz olur biter. burda sizler kendinizi yormayin. Bakin o adamlar sizin elestirilerinizi okuyup yorumlarini yaziyormu yok eee ozaman fazla kendinizi yipratmayin...

Uzaktan Davulun Sesi Hos Gelirmis :)

Gorunen Koy Klavuz Istemez :)

Buda Hurriyet "Bumerang" Olur Size Tatli Bir Hayel :)

Saygilarimla...

Ben geçen sene okuldaki öğretmenlerden bile oy toplamıştım ama nafile. Listeye bile giremedim. Oy sistemini adam edene kadar da katılmayacağım. Bunu da aynen Bumerang'a ilettim. "Görüşleri değerlendiriyoruz." dediler.

Are you alright?

webali webali WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 376
  • Beğeniler 48 / 45
  • Ticaret 0, (%0)
Oylama sonuçlarını açıklasalardı bari ... En azından kaç oy aldık onu bilirdik ...

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al