wmaraci reklam

Blog Açmakta Zorlanıyormusunuz?

4 Mesajlar 905 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

MehmetAliATLI MehmetAliATLI WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 759
  • Beğeniler 161 / 84
  • Ticaret 9, (%100)

Yine farklı bir konu ile sizlere bilgimizi aktarmaya geldik. Bu günkü konumuz blog kurmakla ilgili. Blog kurarak para kazanabilirmiyiz? Blog kurmak için neler yapmak gerekiyor? Blogumuzu kurduk peki nasıl şekillendireceğiz. Kategori seçmekte zorlanıyorum ne yapmalıyım? İşte tüm bu sorularınıza cevap olacağız. Cevaplarımız sayesinde sizde açtığınız bloglarda yazdığınız yazılardan zevk alacaksınız.

Hadi sizi daha fazla bekletmeden konuya geçelim. Blog kurmak için neler yapmalıyız? Sorusu ile başlamak istiyorum.

Öncelikle hangi dalda başarılıyız bunu test etmemiz lazım. Biz en çok hangi kategoriyi seviyoruz. Ben yaşam ve modayı seviyorum. Yazacağım yazılar ağırlıklı olarak bu konuda olacaktır. Siz de yazabileceğiniz kategoriyi belirleyip kategori ile ilgili bir domain almakla işe başlayacaksınız. Domaini aldım peki ya şimdi ne yapacağım. Hemen kaliteli ve en iyi hosting hizmeti sağlayan bir firmadan hostingimizi alacağız. Tüm işlemler buraya kadar tamam. Hemen bir database oluşturup wordpress kurulumumuzu yapıyoruz. Ardından sektörde çok çeşitli wordpress temaları var. Ancak benim önerim kesinlikle artemia editi olacaktır. Temayı önermemdeki sebep seo konusunda bir çok seo temasının üstünde yer almasıdır. Artemia düzenlemesi olan sitemizde de kullandığımız temayı arama bölümünden uv2 şeklinde aratırsanız bulabilirsiniz. Gerekli temayı da kurduğumuzu varsayarak açıklamalarıma devam ediyorum.

Şimdi sıra geldi içeriklerimize, zaten ilgili olduğumuz bir kategoriden başladığımız için hiç sıkılmadan makale hazırlamaya başlıyoruz. Alanımız yaşam ve moda olduğu için hemen gerekli olan kategorilerimizi oluşturuyoruz. Neler olabilir bunlar; saç stilleri, giyim, takı vesaire. Kategorilerimizi oluşturduk. Şimdi hazırladığımız makaleleri sitemizde yayına almaya başlıyoruz. Fazla yazı göz çıkarmaz ama günlük 1 adet yazı idealdir. Çok girersem bişey olurmu? Olmaz kardeşim. Peki bu süreçte başka neler yapacağım? 3 ay boyunca hiç bişey yapmadan sadece makale, üç veya beş adet etiket ve bir ila üç adet arasında makale ile ilgili resim ekleyerek konularımızı açacağız. Bu üç aylık süreç sonunda sitemiz de kıpırdanmalar olmaya başlayacak ve google geleneksel pagerank güncellemesi büyük ihtimalle sitenize uğrayacaktır.

Artık istediğimizi yavaş da olsa elde etmeye başladık. 3. ay sonunda artık sitemiz için bir şeyler yapma vakti geldi. Şimdi kaliteli ve sitemizin kategorileriyle alakalı sitelerle tanıtım yazısı ve text link almak için görüşeceksiniz. Bu görüşmelerin bir çoğu olumlu geçecektir. Bunları yaparken seo çalışması backlink çalışması yaptırmanıza gerek yok. Her şey sırayla ve zamanla olmalı. Siteniz tüm bu işlemlerden sonra yavaştan oturmaya başlayacaktır. Artık adı duyulan bir siteniz olacaktır. Şimdi içerikleriniz günlük girilmeye devam ediyor ve aldığınız backlinler sitenize destek olup ziyaretçi çekiyor. Artık 5 ay doldu.

6. ayın başlarından itibaren öncelikle ziyaretçi defterleri çalışmaları, sonra bloglarda yorum çalışmaları; aşırıya kaçmayın mümkünse kendiniz yazın ki onaylansın. Ben ne yorumlar siliyorum sitemden. Neyse dağıtmadan tanınmış bir kaç forumda sitenizi tanıtan yazılar yazın ve bir öneri ; kesinlikle sitenizi açar açmaz yazmayın bir işe yaramaz. Kim boş bir siteye merhaba demeye gelir?

Beni buraya kadar anlayabildiyseniz artık kazanmamak için hiçbir sebebiniz yok. Bir sonraki yazımımda sizlere sitemizde yapacağımız geliştirme çalışmalarından bahsedeceğim.

Saygılar, ucli.net editörü; Mehmet Ali ATLI
Morbid

kişi bu mesajı beğendi.

🔒 http://mcmyazilim.com
wmaraci
reklam

ShaKa ShaKa JavaScript Kullanıcı
  • Üyelik 29.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Donanım
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 173
  • Beğeniler 24 / 54
  • Ticaret 5, (%100)
Guzel bir makale olmus tesekkurler
MehmetAliATLI

kişi bu mesajı beğendi.

https://www.okeyy.net/

gizemliblog gizemliblog WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek öğrenci
  • Mesajlar 14
  • Beğeniler 1 / 4
  • Ticaret 1, (%100)
Teşekkürler, yeni başlayan birisi olarak çok yararlandım.
MehmetAliATLI

kişi bu mesajı beğendi.

retrospektif retrospektif WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 478
  • Beğeniler 105 / 145
  • Ticaret 7, (%100)
Akıcı bir makale teşekkürler. Benim eklemek istediğim bir şey var. Mümkünse güvenebileceğiniz kişilerle bir ekip kurup yola çıkın. Farkı göreceksiniz ;)
MehmetAliATLI

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al