wmaraci reklam

Blog için gelişim planı nasıl olmalı?

5 Mesajlar 577 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

OiS OiS WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Öğrenci / Programcı
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 695
  • Beğeniler 92 / 79
  • Ticaret 25, (%96)
Merhaba arkadaşlar;

Uzun süredir blog açmayı düşünüyorum. Ama bildiğiniz gibi birçok blog sitesi var bunların arasından ayrılıp birilerinin dikkatini çekmek gerekiyor. Bunun çözümü içerikten geçiyor bunu biliyorum. Çoğu öneri ve ipucuları okudum. Çoğu özgün içerik, farklı konular ve sabır diyor. Bunları anladım ama ben bloğum için bir plan yapıp o plana göre ilerlemek istiyorum. Bu planı nasıl yapabilirim. Minimuma göre hesaplarsak aylık kaç yazı işte yapılacak işler gibi bir plan nasıl yapılır? Konu hakkında fikir alışverişi yapabilirsek çok iyi olur hem herkes için faydalı bir konu olmuş olur.

wmaraci
reklam

felsefesizfilozof felsefesizfilozof Yetenek Avcısı Kullanıcı
  • Üyelik 09.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek ogrenci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad D** I**
  • Mesajlar 260
  • Beğeniler 12 / 33
  • Ticaret 0, (%0)
Gunde 2 ozgun makaleden hesaplarsak bir ayda 2*30=60 ozgun makale yazmak ilk hedefiniz olabilir.

www.yetenekavcilari.net | Geleceğin yetenekleri burada

alpmusti alpmusti www.alpmusti.com Kullanıcı
  • Üyelik 12.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 94
  • Beğeniler 8 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
Öncelikle yazma sıklığınızın içeriğinizle alakalı olarak değişir. Teknoloji blogu günde en az 2-3 yazı (belki daha fazla fakat konumuz bu değil) yazmalı iken yemek tarifi için bu sayı değişebilir , spor ile ilgili bir blog için yine aynı şekilde.

Blogunuzun konusuyla paralel olarak oturup bir düşünün ve ona göre haftada ne kadar post gireceğiniz belirleyin. Ardından da hangi aralıkta (günde 2 yazı , 3 günde 1 yazı vs.) yazı yazacağını belirleyin ve değiştirmeden ( bu önemli) devamlı içerik girin. İçeriğinizin uzun olması sizin yararınıza olacaktır.

Temanızın ve reklamlarınızın insanı boğmaması noktasına daha önce araştırma yaptığınız için değinmiyorum bile.

İyi bloglamalar...

Kişisel Blogum -> www.alpmusti.com

blogagaci blogagaci Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek esnaf
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 413
  • Beğeniler 158 / 123
  • Ticaret 2, (%100)
Eğer çok iyi anladığın bir konu varsa o alanda bir blog açmanı öneririm. Onu

wmaraci
wmaraci

hasanyildiz84 hasanyildiz84 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Physicist, Comp. Eng., Consult
  • Mesajlar 8
  • Beğeniler 8 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
İçinden geleni, samimiyeti abartmadan yazarsan; doğal kitle kendiliğinden oluşacaktır,
Herkesin yazdığı, gereksiz konulardan kaçınmanızda fayda var; bu kalıcı ziyaretçilerinizi rahatsız edecektir.
Uzmanlık alanınız ya da merak alanınız hakkında içerikleri arttırırsanız, bunları zorlama değil de uygun oldukça, gerektikçe yazarsanız popüler bir blog için önemli bir adım atmış olursunuz.

Bol şanslar

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al