wmaraci reklam

Blog konusu belirlemenin püf noktaları nelerdir?

7 Mesajlar 919 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

kozmodans kozmodans WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.09.2019
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 11
  • Beğeniler 3 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar blog'um için içerik paylaşımı yaparken sanırım en çok zorlandığım şey konu başlığı seçimi.
Mesela mutluluk üzerine bir yazı yazmak istiyorum. "Hayatımızda daha fazla mutluluk için neler yapılabiliriz?" konusunda yazmak istiyorum diyelim. Mutlulukla ilgili en çok aranan anahtar kelimeler sırasıyla "mutluluk sözleri, mutluluk zamanı, mutluluk hormonları, mutluluk hormonu, mutluluk sözler, mutluluk nedir, mutluluk duası, mutluluk filmi" .
Anahtar kelimeleri işin içine katarsam yazı başlığımı da değiştirmem gerekiyor. Tabi içinde anahtar kelimeler geçen etkili bir başlık oluşturmak da ayrı bir zorluk.

Eğer yazımı ilk başta verdiğim "Hayatımızda daha fazla mutluluk için neler yapılabiliriz?" başlığına göre yazarsam ( ki istediğim şey bu) yazımı yazmakta zorlanmayacağım. Ancak anahtar kelimelere göre bir yazı yazmam söz konusu olduğunda yazımın içeriği baştan sona değişecek. Yazmak istediğim konudan çok uzak bir yazı olacak. Tabi ki makalem de mutluluk için tavsiyeler konusundan çıkıp, çok da bilgim olmayan mutluluğun tanımına, içinde mutluluk sözleri geçen bambaşka alanlarda bilgi verici bir makaleye dönüşecek.

Yapmak istediğim kendi hayatımdan örneklerle yorucu olmayan, dikte etmeyen, samimi bir makale yazmak iken, hiç bilgim ve deneyiyim olmayan bir konuda bilimsel bir makale tadında bir makaleye dönüşecek.

Bu sorunun nasıl üstesinden gelebilirim? Önerilerinizi alabilir miyim?

wmaraci
reklam

Kuaza Kuaza paylaşımcı ol ;) Kullanıcı
  • Üyelik 08.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Coder
  • Konum Belçika
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 296
  • Beğeniler 99 / 98
  • Ticaret 5, (%100)
Anahtar kelimeleri alt baslik olarak kullanarak konuyu genisletebilirsiniz bence. Boylece konu detaylandikca uzayacak, kullanicinin konuda kalma ihtimali artacaktir. Ve ilgi alanina yonelik konuda hersey olacagindan kullanicida memnun kalacaktir ;)
kozmodans

kişi bu mesajı beğendi.

https://sorucevap.com #sorucevap

• Üyelik 18.09.2019
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 11
  • Beğeniler 3 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
"Hayatımızda daha fazla mutluluk için neler yapılabiliriz?" ana başlığıyla başlayıp, anahtar kelimeleri alt başlık haline getirmek iyi fikir. Ama ana başlığımda anahtar kelimelere yer vermediğim için yoast bunu yeşile döndürmeyecek. Yazım seo konusunda Google'un gözünde nasıl görünür bunu kestiremiyorum. Yazımın SEO uyumlu olması için ana başlığımı değiştirmem gerekir mi?

Kuaza Kuaza paylaşımcı ol ;) Kullanıcı
  • Üyelik 08.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Coder
  • Konum Belçika
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 296
  • Beğeniler 99 / 98
  • Ticaret 5, (%100)

kozmodans adlı üyeden alıntı

"Hayatımızda daha fazla mutluluk için neler yapılabiliriz?" ana başlığıyla başlayıp, anahtar kelimeleri alt başlık haline getirmek iyi fikir. Ama ana başlığımda anahtar kelimelere yer vermediğim için yoast bunu yeşile döndürmeyecek. Yazım seo konusunda Google'un gözünde nasıl görünür bunu kestiremiyorum. Yazımın SEO uyumlu olması için ana başlığımı değiştirmem gerekir mi?

aciklama ve etiket kisminda yer verebilirsin anahtar kelimelere. Basliktada izin verdigi karakter sayisina gore ekleme yapabilirsin. sigmiyorsa aciklama kisminda kullanmaya calis ;)
kozmodans

kişi bu mesajı beğendi.

https://sorucevap.com #sorucevap
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 18.09.2019
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 11
  • Beğeniler 3 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Teşekkür ederim.

ASY117 ASY117 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2019
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 465
  • Beğeniler 105 / 128
  • Ticaret 25, (%100)
Konu başlığını en kolay bulma yolu şu ben bunu kullanıyorum.Eğer ben bu tür bir yazıyı İnternetten araştırsaydım ne olarak artırdım işte cevabı bu. Hem seo açısından iyi hemde başlık iyi olması açısından
kozmodans

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 18.09.2019
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 11
  • Beğeniler 3 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Teşekkür ederim. 😊

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al