wmaraci reklam

Blogumu nasıl üst sıraya çıkartırım.

2 Mesajlar 704 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

eren42 eren42 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek boş
  • Konum Konya
  • Ad Soyad A** Z**
  • Mesajlar 14
  • Beğeniler 1 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Google blog hizmeti olan Blogger'da yazılar yazmaya karar verdiniz. Kendinizi blog açmakta tutamıyorsunuz, buraya kadar her şey normal ancak yazılar yazıyorsunuz yazdığınız yazılar bir türlü ziyaretçi çekmiyor. Yazılarınızı sizden başka okuyan yok. Ne yapmam gerekir diye düşünürken Google gibi arama motorlarında acaba hangi sıradayım diye baktınız, oda ne şok o kadar sonuç içerisinde sizin yazılarınız hiç görünmüyor yada 10. sayfada yer alıyor. Tabi ki büyük bir hüsran sizin blogunuzun adresini sadece siz bildiğinize göre sizinle ilgili bilgiye arama motorları ile sahip olmaktadırlar. Arama motorunda sizin blogunuzla ilgili bir adres belirtilmemiş ise maalesef yazılarınızı sadece siz okursunuz.

Peki ne yapmalıyım?

Bazı önerileri maddeler halinde sunacağım. Bunları sabırla uygularsanız inanıyorum ki kısa sürede sonuç alacaksınız ve blogunuz bir çok kişi tarafından tanınacak ziyaretçi sayınızda artacaktır. Kendi adıma tecrübelerimle iyi sonuçlar elde ettim. Sizlere de tavsiye ederim.

1. Bildiğiniz en iyi alanda uğraş verin: Blog açtınız fakat konu size yabancı, anlamadığınız işlerde ahkam kesmek maalesef hem sizi sıkar, hemde yazılarınız okuyanlar sıkılır. Kendinizi en iyi bildiğiniz alanda blog oluşturmaya yoğunlaştırın, hem kendiniz zevk alarak çalışın, hemde okuyanlara faydanız dokunsun.

2. Blogunuzda özgün yazılar yazın: Sizin bin bir zahmetle oluşturduğunuz yazılarınız var, birileri bu yazıları kendi sitesinde izniniz olmadan ve kendi yazısı gibi yayınlamış ne düşünürsünüz. Tabi ki iyi şeyler aklınızdan geçmez. İşte bu şekilde yapanları cezalandırmak için Google ve diğer arama motorları kopya içerik sunan siteleri cezalandırmakta ve arama sonuçlarında yer vermemektedir. Sizinde emek harcamadan bir yere varmanız maalesef mümkün değildir. Emek harcamadan arama sonuçlarında iyi bir yer elde etmek mümkün değildir. Yazılarınızda emeğinizi ortaya koyun.

3. Düzenli olarak yazılar yazın: Bu işin içerisine giriyorsanız bir heves olarak yapmayın. Bir gün 10 yazı yazıp bir yıl hiç uğramazsanız başarı elde etmek mümkün değildir.

4. Konu başlığını iyi belirleyin. Zamanında Türkçe öğretmenim "Başlık otomobilin direksiyonu gibidir." demişti. Eğer başlığınızı iyi seçerseniz, sizi diğerlerinden bir adım öne geçirecektir.

5. Yazınızı ziyaret eden kişileri sıkmayacak şekilde yazın. Sizin amacınız kişilere bilginizi sunmanız. Bunu yaparken lafı fazla uzatmadan yapmanızda fayda vardır. Ben şahsen bir bilgiyi araştırırken en hızlı ve en güvenilir siteleri tercih ederim. Bazen lafı fazla uzatan gereksiz laf salatası yapan sitelerden sıkılarak hemen kapatırım. Burada müşteri ziyaretçilerdir, onları rahat ettirecek bir ortam sunmanız en önemli noktadır.

6. Kendinizi geliştirin. Bloglar hakkında vaya siteler hakkında oluşturulan formlara üye olun (wmaraci.com vb web master siteleri), soru sorun araştırın. Bilgi günümüzün en önemli silahıdır. Bunu akıllıca kullanmak gerekir.

Kaynak:
utf8

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

utf8 utf8 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek eğitim
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Z**
  • Mesajlar 205
  • Beğeniler 25 / 21
  • Ticaret 0, (%0)
Ayrıca tanıtım yazıları da önemli sanırım

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al