wmaraci reklam

Blogunuzun Ziyaretçi Potansiyelini Arttırın

4 Mesajlar 746 Okunma
wmaraci reklam

MehmetGUMUS3 MehmetGUMUS3 . Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 757
  • Beğeniler 283 / 200
  • Ticaret 12, (%100)
Zamanında bir çok blog kurmuş ve ardından da tarihe gömmüş kimi zaman da tutturup ölü parasına satmış biri olarak nasıl blogunuzun potansiyeli arttırılır bu konumuzda bunu işleyeceğiz. Çoğumuz bu konu hakkında bir fikre sahiptir fakat ya yapmıyordur ya da bilgileri eksik olduğundan başaramıyordur. Bakalım bizim tecrübelerimiz ne kadarmış ?

1- Özgün içerik – Güncel içerik

En önemli etkenlerden biri kesinlikle hem özgün hem de güncel içeriktir. Özgün içerik yorumlama gücünüze kalmış veya çoğu sitede bulunmayan ya da hiç bulunmayan ve bugüne kadar sadece sizde olan bir yazıyı girmek olabilir. Güncel içerik dediğimiz de ise gündemde o an neler varsa o zamanı yansıtan içeriklerden oluşur. Fakat şöyle ki bazı konular asla güncelliğini yitirmez, her daim size ziyaretçi kazandırabilir.

2- Kalite

Yazdığınız yazılarda veya tasarımızda olsun kaliteyi asla düşürmeyin. Her zaman bir tık daha üstte olmak için çalıştığınız da başarı da beraberinde gelecektir. Bu belki erken belki geç olabilir fakat çabalarınızın meyvesini görmek kesinlikle sizi keyiflendirecektir. Bu yüzden tasarımlarınızda can alıcı vuruşlar yapın, yazılarınızda da araştırmalar yaparak güzel işler ortaya çıkarın. İlgi çekici paylaşımlarda bulunup işte bu dedirtmeyi başarın.

3- Eleştirilere Önem Verin – Sosyal Medya Gücünü Kabullenin

Blogunuza yapılan yorumlar haddini aşmadığı sürece eleştiri niteliğindeyse bunları da yayınlayın. Ziyaretçi görsün ki ben eleştirilere de önem veriyorum ve bunları uygulamaya çalışıyorum. Ayrıca sosyal medyanın gücünü de görmezden gelmeyin. Anlık olarak bir çok popüler video, yazı gibi durumlardan yararlanın ve dikkat çekici ve yaratıcı yazılar gündeme getirmeye çalışın.

4- Takipçilerinizi Bilgilendirin

Eğer blogunuzla ilgili sosyal medya hesapları açmadıysanız açın ve takipçi edinmeye çalışın. Takipçiniz varsa yeni yazılarınızı onlara duyurun ki onlardan mahrum kalmasınlar. Aralarında elbet bir kemik kitlenir olacaktır ve bu kitle daha da yayılacaktır.

5- Anketler

Çoğumuzun yapmadığı – ya da yarım yamalak sitemizi nasıl buldunuz gibi bir soruyla ziyatetçilerini sıktığı bir konu da anket konusu. Anketler aslında güzel kullanıldığında ziyaretçileri daha da çekebilecek özelliklere sahip olabilir. Her hafta başka kaliteli bir anketle ziyaretçi trafiğinizi arttırabilirsiniz.

Kaynak: http://www.sosyaldeli.com/blogunuzun-ziyaretci-potansiyelini-arttirin/

Teamtofas.com
wmaraci
reklam

nettebugun nettebugun Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Doktora öğrencisi.
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** O**
  • Mesajlar 798
  • Beğeniler 386 / 218
  • Ticaret 16, (%100)
Anket olayı güzel sahiden. Takip ve emek; ama birkaç yaptığım ankete 15-20 kişi katıldığında moral sıfır tabi, bir daha kalkışmamıştım. Eskiden FB'ta sorma olayı vardı, olsa, kesin tekrar düşünürdüm bunu.
Emeğinize sağlık... ;)
MehmetGUMUS3

kişi bu mesajı beğendi.

Malcolm X Malcolm X Elimden Geliyor Kullanıcı
  • Üyelik 17.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 456
  • Beğeniler 102 / 152
  • Ticaret 0, (%0)
Yazdıklarınız çok doğru şeyler, zaten bu işlere merakı olan birçok kişi tarafından bilinen şeyler, yeni başlayanlara yol gösterecektir. Fakat piyasadaki ziyaretçi artırma yazılarından bir özgünlüğünüz bulunmamaktadır. Ayrıca çok aşırı yüksek bir kalite de görmedim ben.
Dipnot: siteniz güzelmiş.

Elimden Geliyor

Ronins Ronins Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** M**
  • Mesajlar 442
  • Beğeniler 30 / 74
  • Ticaret 0, (%0)
Güzel bir paylaşım olmuş. Emeğinize sağlık.

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al