wmaraci reklam

Blogunuzun Ziyaretçi Trafiğine Zarar Verecek 7 Hata

8 Mesajlar 1.337 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Atakan Atakan Emekli. Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)
Blog sahiplerinin amacı bloglarının ziyaretçi trafiğini arttırmak. Trafiği arttırırsak daha fazla kişi yazdığımız yazıları okuyabiliyor. Fakat çoğu zaman yazılarımızı yazarken çok da dikkat etmiyoruz. O yüzden yazılarımızı yazdıktan sonra bir kez daha gözden geçirmemiz gerekiyor. Birçoğumuzun belki de farkında olmadan yaptığımız hataları aşağıda anlattım.

1. Blogunuza düzenli olarak içerik girmemek.

Her gün düzenli olarak blogunuza yazı girmezseniz, istediğiniz gibi bir trafik elde etmeniz zor. Birkaç günde bir yazı yazmak, ziyaretçilerinizin sitenize olan ilgisini azaltacaktır.

2. Blogunuza çok fazla içerik girmek.

Eğer haber sitesi filan değilseniz gün içerisinde birden fazla yazı girmek size
yarardan çok zarar getirebilir. Zaten hiç kimse sizden bunu beklemiyor. Birden fazla yazı yazmak, ziyaretçilerinizi sıkabilir. Yazdığınız yazıların okunma oranını da azaltabilir. En ideali günde bir yazı yazmak.

3. Blogunuzda çok uzun yazılar yazmak.

Yazdığınız yazıların 500-700 karakter olması bence en ideali. Fakat bazı durumlarda ister istemez daha fazla olabilir. Eğer yazınız çok uzunsa, en iyi yol yazınızı iki parça halinde yayımlamak.

4. Yazdığınız manşetler ilgi çekici değil.

Yazınızın içeriğini kısa ve etkileyici bir cümleyle anlatmak aslında çok kolay
gibi görünse de bir o kadar zor. Bu noktada ne kadar yaratıcı olduğunuz devreye giriyor. Kendinizi, yazıyı okuyacak olan kişilerin yerine koyun. Nasıl bir manşet sizi okumaya teşvik eder, bunu düşünün.

5. Yazınızın ilk parağrafı etkileyici değil.

Yazdığınız yazının manşeti ne kadar etkileyici olursa olsun. Eğer ilk parağraf, yazınızı okuyan kişileri etkilemezse, yazının devamını okumadan sayfayı kapatacaklardır.

6. Yazılarınıza yapılan yorumları onaylamamak veya cevap vermemek.

Yapılan yorumları görmezden gelip onlara yanıt vermezseniz, sizin hakkınızda çok da iyi düşünmezler. Şöyle düşünün. Gerçek hayatta biri size bir soru soruyor ve siz yanıt vermeyince karşı tarafın, sizinle ilgili ne düşüneceğini az çok tahmin edersiniz.

Buradaki olay da aynı. Elinizden geldiğince yorumları yanıtsız bırakmayın. Ayrıca
yapılan yorumlar olumsuz bile olsa, içerisinde hakaret ve benzeri bir şey yoksa onaylayın. Olumsuz bir yorum bile yazmış olsalar, onları ve onların düşüncelerini de önemsediğinizi göstermiş olursunuz.

7. Yazılarınızda kendinizden bahsetmek.

Yazılarınızda kendinizden çok fazla bahsetmeyin. Muhtemelen yazınızı okumaya gelen kişiler çoğunlukla Google'dan arama yaparak gelen kişilerdir. Onlar sadece kendilerini düşünürler. Sizin ne yaptığınızla çok fazla ilgilenmezler. Kendinizi ziyaretçilerinizin yerine koyun ve yazılarınızı ona göre yazın.

Yazar Hakkında: Bu yazı Polat Büyükarslan tarafından Blog Hocam için yazılmıştır.

Kaynak: BlogHocam
NuCLeuS csariaslan Kakarotto

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Kakarotto Kakarotto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1150
  • Ticaret 1, (%100)
Doğru şeylere değinilmiş de, öğrenciler için biraz zor ya sürekli ilgilenmek.
Hele böyle final haftasında, başımızı kaşıyacak vaktimiz olmuyor. :)

furkanozden furkanozden Geleceğe hazır mısın? Kullanıcı
  • Üyelik 25.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 2462
  • Beğeniler 98 / 442
  • Ticaret 2, (%100)
En zor kısmı yorumlara cevap vermek. Gelen yorumlar çok olunca ve istekler bitmeyince gerçekten zorlanıyor insan.

Son maddeye sonuna kadar katılıyorum. Yazıyı yazdığın makalede seninle ilgili bilgilerin işi ne değil mi ? Bir de yazıyı yazarken sürekli gülümseme ifadeleri kullanılmamalı. Önceden bayağı yazardım öyle ziyaretçi ifademi anlasın diye ama. Popüler bloglara baktığımda bunları görmedim. Gülümseme yazmadan yazmak daha iyi bence. Biraz da ciddiyet oluşturuyor aslında.
Atakan

kişi bu mesajı beğendi.

Are you alright?

Nurcin Nurcin Sms Onayı Gerekli Kullanıcı
  • Üyelik 04.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 24 / K
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1635
  • Beğeniler 237 / 284
  • Ticaret 3, (%100)
En ideali günde bir yazı yazmak.

Bu söz belki kişisel bloglar için doğrudur ancak bana göre mesala magozin için doğru değil. Günde bir yazı yazdığım vakitlerde takipçiler tarafından sürekli "daha fazla yazı yazmam gerektiği" hakkında mesajlar aldım. Tabii fazla da yazı yazmamak gerekiyor ama bana göre kişisel bloglar hariç günde iki veya üç tane yazı yazmak en ideali.

Polat Büyükarslan'a bu yazısı için teşekkür etmek gerek, çok güzel bir şekilde anlatmış :)

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

NuCLeuS NuCLeuS sistemlinux.org Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 735
  • Beğeniler 110 / 318
  • Ticaret 1, (%100)
Yazdığım yazıyı burada görünce şaşırdım. :) Daha önceki foruma eklediğim 3 yazıya doğru dürüst yorum gelmeyince, yazdığım yazıları foruma eklemeyi bırakmıştım. :) Demek ki yorum almak için Moderatörlerin veya tanınan kişilerin yazması daha etkili oluyor.

Sağ olasın Atakan.

Atakan Atakan Emekli. Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)

NuCLeuS adlı üyeden alıntı

Yazdığım yazıyı burada görünce şaşırdım. :) Daha önceki foruma eklediğim 3 yazıya doğru dürüst yorum gelmeyince, yazdığım yazıları foruma eklemeyi bırakmıştım. :) Demek ki yorum almak için Moderatörlerin veya tanınan kişilerin yazması daha etkili oluyor.

Sağ olasın Atakan.

Estağfurullah. Arada kaynamıştır büyük ihtimalle, o yüzden cevap gelmemiş olabilir :)

Eline sağlık tekrar.

LaMekan LaMekan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek WebTasarım
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad F** O**
  • Mesajlar 1272
  • Beğeniler 292 / 265
  • Ticaret 0, (%0)
Cok güzeş yazı olmus Atakan teşekkürler

NuCLeuS NuCLeuS sistemlinux.org Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 735
  • Beğeniler 110 / 318
  • Ticaret 1, (%100)

Atakan adlı üyeden alıntı

Estağfurullah. Arada kaynamıştır büyük ihtimalle, o yüzden cevap gelmemiş olabilir :)

Eline sağlık tekrar.

Ben senin kadar iyimser düşünmüyorum. :) Yazdığım yazıların arada kaynaması için doğru düzgün okunmaması lazım. Okunma sayıları 45'ten başlayıp 90'a kadar okunanlar var. Bu forumda başlarda bilgiye önem verilirken (en azından görünen tablo oydu), şimdi sürekli aynı tarzda konulara yorum yazılmaya başlandı.

O yüzden yazdığım yazıları foruma eklemekten vazgeçtim. Bunu Sinan'a da detaylı bir şekilde anlatmıştım. Neyse herkesin kendi tercihi. Saygı duyarım. Zaten okumak isteyen, benim yaptığım gibi Rss ile takip edip okuyabilir.

Bu konuya yorum yazan arkadaşlara da tek tek teşekkür ederim.
Atakan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al