wmaraci reklam

Çöp bloglara hayır!

7 Mesajlar 1.169 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

engin86 engin86 Gazeteci Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 82
  • Beğeniler 14 / 22
  • Ticaret 3, (%100)
Blog yazarlığına uzak biri değilim. Daha önce de blog tecrübelerim olmuştu. Vakit ayıramadığım için blogumu kapattım. Son zamanlarda blog tutmaya yeniden ilgi duymaya başladım ve ilgi alanım olan medya ile ilgili bir blog hazırlamaya karar verdim.

İnternette blog yazarlığı ile ilgili bilgileri taratırken Blog Hocam adlı blog sitesini gördüm. Bu site benim içimdeki blog yazma isteğini daha artırdı. Oradaki o değerli içerikleri defalarca okudum. Bazılarına yorum yazdım. Serdar Kara, emek harcayarak güzel bir blog hazırlamış. Birçok takipçisi var. Blog çok aktif ve dolu. Etkileşim de üst düzeyde. Bu blogu ziyaret edip bir şeyler öğrenmeden çıkan çok az kişi vardır. Keşke her blog açmak isteyen bu siteye uğrasa. Öğrenecekleri o kadar çok önemli bilgi var ki...

Türkiye'de blog yazarlığı çok iyi bir konumda değil. Çöp olmuş blogların sayısı hızla artıyor. Bu da beni gerçekten çok üzüyor. Blog yazarlığı, öylesine yapılacak bir şey olmamalı. Blog yazarlığının da bir adabı var.

Blog yazmak; emek ister.
Blog yazmak; gönül işidir.
Blog yazmak; para kazanmak için yapılmaz.
Blog yazmak; bilgiyi paylaşmak için bir köprüdür.
Blog yazmak; kaliteli insanlarla sizleri buluşturmayı sağlar.
Blog yazmak; ufkunuzu genişletir.
Blog yazmak; içinizde gizli kalmış yazarı açığa çıkarmaya yardımcı olur.
Blog yazmak; internette hızla kirlenen bilgiye alternatif temiz içeriklere doğru ve etkili kaynaklardan ulaşmayı sağlar.
Blog yazmak; kopyala-yapıştır demek değildir.

Kaynak: Medya İstasyonu

wmaraci
reklam

AtakanP AtakanP www.atakanp.com Kullanıcı
  • Üyelik 08.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci / Bilişim
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 2
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Dediklerine tamamen katılıyorum.

Jevel Jevel Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Üniversite
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 502
  • Beğeniler 13 / 68
  • Ticaret 1, (%100)
Hmmm. Blog para için değil değil mi ? Yandaki 125x125 reklam alanları nedir. Peki bu yazı nedir ? http://medyaistasyonu.blogspot.com/2013/06/internetten-para-kazanmay-dusunenlere.html
ErhanCelikk

kişi bu mesajı beğendi.

AtakanP AtakanP www.atakanp.com Kullanıcı
  • Üyelik 08.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci / Bilişim
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 2
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
İnsan bir zamandan sonra emeklerinin karşılığını almak istiyor. Bu yüzden reklam şart ama içeriği kirletmeden.
engin86

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 19.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 82
  • Beğeniler 14 / 22
  • Ticaret 3, (%100)

Jevel adlı üyeden alıntı

Hmmm. Blog para için değil değil mi ? Yandaki 125x125 reklam alanları nedir. Peki bu yazı nedir ? http://medyaistasyonu.blogspot.com/2013/06/internetten-para-kazanmay-dusunenlere.html

Ben blog yazarlığını her açıdan ele almaya çalışıyorum. Hem para kazanmak hem de kaliteli blog yazarlığı yapmak açısından irdeliyorum. Blogumda reklam alanı olması yazdıklarımla çelişecek bir durum değil.

Ek Olarak:

Jevel adlı üyeden alıntı

Anlaşılan siz yazdıklarımda ne demek istediğimi de tam anlamamışsınız. Lütfen bir kere daha okuyun. Amacınız polemik yaratmak ise buna hiç gerek yok.

Ek Olarak:

AtakanP adlı üyeden alıntı

İnsan bir zamandan sonra emeklerinin karşılığını almak istiyor. Bu yüzden reklam şart ama içeriği kirletmeden.

Sorun bu zaten. Reklam uğruna içeriğin kirletilmesine karşıyım. Kaliteli bir blog sahibi emeğinin karşılığını er ya da geç alacaktır. Ben direkt "para kazanayım" mantığı ile hareket edilmesini eleştiriyorum. Unutmayalım; "Emek olmadan yemek olmaz."

SerdarKara SerdarKara WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Fuarcılık ve organizasyon
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 237
  • Beğeniler 0 / 95
  • Ticaret 3, (%100)
Okuyucunun ilgisini çekecek, işine yarayacak bir site veya hizmetin reklamını yapmak çok güzel fakat "bilmem ne araba oyunları" veya "bilmem neresi bosh servisi" gibi saçma sapan reklamlar çok irrite edici geliyor bana. Hemen terk ediyorum blogu.
engin86

kişi bu mesajı beğendi.

Google'a "Blog Hocam" yazın.

• Üyelik 19.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 82
  • Beğeniler 14 / 22
  • Ticaret 3, (%100)

Serdar Kara adlı üyeden alıntı

Okuyucunun ilgisini çekecek, işine yarayacak bir site veya hizmetin reklamını yapmak çok güzel fakat "bilmem ne araba oyunları" veya "bilmem neresi bosh servisi" gibi saçma sapan reklamlar çok irrite edici geliyor bana. Hemen terk ediyorum blogu.

Evet, haklısın. Reklamın da fayda sağlaması önemli. Reklam okuyucunun gözüne sokulmamalı. Her gün onlarca spam yorum geliyor. Genelde şöyle: "süper yazı, faydalı bir yazı olmuş, yazı için teşekkürler" Sonra hemen link bombardımanı başlıyor. Bunlar SEO çalışmaları uğruna yapılan blog yorumlarından başka bir şey değil. İlgili okuyucu kendini belli ediyor zaten.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al