wmaraci reklam
lidertakipci

Google aramalardan gelen yok

11 Mesajlar 1.937 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

taskirancemal taskirancemal WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Fotoğrafçılık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** T**
  • Mesajlar 422
  • Beğeniler 123 / 60
  • Ticaret 1, (%100)
Arkadaşlar kolay gelsin

Ben bir blog açtım ay başında yani 21 gün oldu. Blogu google kaydettirdim. Yazılarımdaki etiketler de konu ile ilgili en çok kullanılan etiketler ve kuyruğu uzun etiketlerde kullanıyorum. Bloga şu ana kadar 44 yazı yazdım. Blogun şu anki minimum hit sayısı 200 ve genelde bunun üstünde 300-400leri buluyor. Ama bunlar sadece benim sosyal medyada (twitter, tumblr facebook sayfası) ve facebook gruplarda yaptığım paylaşımlardan kaynaklanan hitler. Neredeyse google'dan gelen hit yok.

wm aracında blogumun seo puanı 75 çıkıyor, meta tag description uygun durumda. Yeni olduğu için google indexi henüz 5 ve görsel indexi 19. Uzun süre blog kullandım ama bu konular ile yeni yeni ilgilenmeye başlıyorum. Sorularım şunlar.

1- Google'dan ziyaretçi almak için sabırla beklemeye devam etmeli ve bol bol içerik mi yüklemeliyim?
2- Googledadan ziyaretçi çekmek için yapmam gereken benim göremediğim veya yanlış yaptığım bir şeyler mi var?
3- Yoruma karşı backlink veren arkadaşların benim bloguma bir yararı olur mu?

Youtube Kanalım http://youtube.com/c/cemaltaskiran
wmaraci
reklam

maytkambek maytkambek WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 19.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 1 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 49
  • Beğeniler 3 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
Usta sende bi sıkıntı olmasın. Benim 2 günlük sitemin google'da 82 index, 8 görsel indexi var. SEO puanımda 82. Demek istediğim sitende ters giden bişeyler olabilir. Kod olsun başka bişey olsun.

• Üyelik 13.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Fotoğrafçılık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** T**
  • Mesajlar 422
  • Beğeniler 123 / 60
  • Ticaret 1, (%100)

maytkambek adlı üyeden alıntı

Usta sende bi sıkıntı olmasın. Benim 2 günlük sitemin google'da 82 index, 8 görsel indexi var. SEO puanımda 82. Demek istediğim sitende ters giden bişeyler olabilir. Kod olsun başka bişey olsun.

Googledan gelen hitin var mı?
Bende nasıl bir sıkıntı olabilir acaba.

cuneytsonmez cuneytsonmez Bismillahirrahmanirrahim Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek İmam Hatip
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 1060
  • Beğeniler 923 / 126
  • Ticaret 0, (%0)
benım blogumda ders giden bir durum var sadece bir index var ya bu nedemek oluyor acaba o kadar da paylaşım yapıyorum kendi yazılarımı yazıyorum nerede sıkıntı var http://dhbt.blogspot.com.tr acaba seo analizine ve site analizleri ortadada olmasına rağmen bunun nedeni ne ayrıca sitemi googleyede verdim

Ek Olarak: bu konuda sıkıntımı nasıl aşabilirim ayrıca arkadaşlar deneme amaclı bir blok actım gecen aramalarda o daha öne gelmişti :(

http://dhbt.blogspot.com.tr Deneme
wmaraci
wmaraci

bjlkl bjlkl WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** C**
  • Mesajlar 1843
  • Beğeniler 269 / 263
  • Ticaret 1, (%100)
sabret olur. eğer herşeyi manuel yapıyorsan gogle da aramalrdan giriş gelmesi 1-1,5 ayını alır. hem google olsun hem yandex olsun.

Ek Olarak:

cuneytsonmez adlı üyeden alıntı

benım blogumda ders giden bir durum var sadece bir index var ya bu nedemek oluyor acaba o kadar da paylaşım yapıyorum kendi yazılarımı yazıyorum nerede sıkıntı var http://dhbt.blogspot.com.tr acaba seo analizine ve site analizleri ortadada olmasına rağmen bunun nedeni ne ayrıca sitemi googleyede verdim

Ek Olarak: bu konuda sıkıntımı nasıl aşabilirim ayrıca arkadaşlar deneme amaclı bir blok actım gecen aramalarda o daha öne gelmişti :(

yeni açtıysanız bloğunuzu google webmaster tools ile biraz haşır neşir olmanız lazım ilk başlarda. ayriyeten pingletme de gerekli

cuneytsonmez cuneytsonmez Bismillahirrahmanirrahim Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek İmam Hatip
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 1060
  • Beğeniler 923 / 126
  • Ticaret 0, (%0)

bjlkl adlı üyeden alıntı

sabret olur. eğer herşeyi manuel yapıyorsan gogle da aramalrdan giriş gelmesi 1-1,5 ayını alır. hem google olsun hem yandex olsun.

hocam bu üsteki arkadaş içindi sanırım benım site için ne yapabiliriz bir bucuk ayı gecti sitem hala beklemedeyim :(

Ek Olarak:

bjlkl adlı üyeden alıntı

Ek Olarak:

yeni açtıysanız bloğunuzu google webmaster tools ile biraz haşır neşir olmanız lazım ilk başlarda. ayriyeten pingletme de gerekli

hocam yanıt vermişiniz teşekkür ederim ping olayını yapamdım deneme amaçlı oldugu için tavsiyeniz üzerine ypaıcam webmaster dogrulama kodunu sitemde ekli

http://dhbt.blogspot.com.tr Deneme

• Üyelik 13.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Fotoğrafçılık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** T**
  • Mesajlar 422
  • Beğeniler 123 / 60
  • Ticaret 1, (%100)
Her gün pingliyorum ama yine bir tane bile gelen yok.

sinans1996 sinans1996 twitch.tv/romanticarcher Kullanıcı
  • Üyelik 01.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Twitch Partner Streamer
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** İ**
  • Mesajlar 1225
  • Beğeniler 110 / 260
  • Ticaret 20, (%90)
Vereceğim tüm talimatları izlerseniz belki olumlu bir sonuç alabilirsiniz hocam. Bakın şimdi öncelikle blogunuzu sadece Google arama motoru ile kısıtlamayın. Blogunuzu Yandex, Bing gibi büyük arama motorlarına da kayıt edin. Daha sonra BURADAN sitenizi 2500 yakın siteye pingletebilirsiniz. (Bu işlemi yaklaşık 10 dakika da yapabilirsiniz.) Sonra sitenizi daha farklı sosyal imleme sitelerinde de imlemeye devam edin digg, reddit vs. vs. Buralardan gelecek trafik arama motoru botları tarafından sevilen trafiktir. Ayrıca ücretsiz back-link olarak da görebilirsiniz. Sitenize her gün en az 1 en çok da 3 özgün içerik ile besleyin. Forumlarda tanıtım yazıları açarak sitenize trafik ve doğal backlink sağlayın. (150 tane türkçe forum sitesi listesi için bana pm atabilirsiniz.) Tüm bu dediklerimi uygulayın eminim istediğiniz sonuçlara ulaşacaksınız
#BirBeğeniyiÇokGörmeyelim <3
taskirancemal

kişi bu mesajı beğendi.

Sosyal olan her şey.

BASocial BASocial WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Sosyal Medya Uzmanı
  • Konum Arnavutluk
  • Ad Soyad M** V**
  • Mesajlar 221
  • Beğeniler 101 / 35
  • Ticaret 2, (%100)
İlacınız backlink olmalı sanırım :)

• Üyelik 13.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Fotoğrafçılık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** T**
  • Mesajlar 422
  • Beğeniler 123 / 60
  • Ticaret 1, (%100)

sinans1996 adlı üyeden alıntı

Vereceğim tüm talimatları izlerseniz belki olumlu bir sonuç alabilirsiniz hocam. Bakın şimdi öncelikle blogunuzu sadece Google arama motoru ile kısıtlamayın. Blogunuzu Yandex, Bing gibi büyük arama motorlarına da kayıt edin. Daha sonra BURADAN sitenizi 2500 yakın siteye pingletebilirsiniz. (Bu işlemi yaklaşık 10 dakika da yapabilirsiniz.) Sonra sitenizi daha farklı sosyal imleme sitelerinde de imlemeye devam edin digg, reddit vs. vs. Buralardan gelecek trafik arama motoru botları tarafından sevilen trafiktir. Ayrıca ücretsiz back-link olarak da görebilirsiniz. Sitenize her gün en az 1 en çok da 3 özgün içerik ile besleyin. Forumlarda tanıtım yazıları açarak sitenize trafik ve doğal backlink sağlayın. (150 tane türkçe forum sitesi listesi için bana pm atabilirsiniz.) Tüm bu dediklerimi uygulayın eminim istediğiniz sonuçlara ulaşacaksınız
#BirBeğeniyiÇokGörmeyelim <3

Hocam teşekkürler verdiğiniz bilgiler işe yarayabilir. Yandexe zaten kayıt etmiştim şimdi dedikleriniz de yapyıorum.

Ek Olarak:

BASocial adlı üyeden alıntı

İlacınız backlink olmalı sanırım :)

backlink için neler yapabilirim?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al