wmaraci reklam

Haberler4 De Spam Nedeniyle Patlamış!

5 Mesajlar 947 Okunma
wmaraci reklam

NK1864 NK1864 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Medya
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 1309
  • Beğeniler 101 / 597
  • Ticaret 18, (%100)
Haberler4 burada çoğu kişinin herhalde en az bir defa tıkladığı ya da gördüğü blogspot uzantılı bir haber sitesi. Günlük tekil hiti 20-30K. Ciddi manada büyük haber sitelerinin bile içeriklerini kopyaladığı bir blog.

Az önce Google Yardım Forumları'nda gezinirken denk geldim. Sahibi bayan bir başlık açmış (Başlık Şurada) Manuel spam yemiş. İronik tarafıysa, spam yediği içerikleri kopyalayan sitelerin çoğu sektörde lider.

Aslında buraya başlık açmamın nedeni ceza yemesi değil. Spam ve kopya içerik konusunda yazışmalar ders niteliğinde. En azından bazıları sürecin nasıl işlediğini, manuel spam cezası almadan neleri düzenlemesi ya da nasıl düzenlemesi gerektiğini konusunda ciddi bilgiler edinebilir. Google geçtiğimiz haftalarda News servisinde ufak çaplı bir temizlik yaptı. Aynı durumu blogspot gibi servislerinde de uygulamaya koyduğu görülüyor.

Benim de arada gözümden kaçan birkaç noktayı düzeltmeme vesile oldu.

WEB YÖNETİCİSİ YÖNERGELERİ'ni tekrardan gözden geçirmek isteyebilirsiniz belki.

Tabii bu Google'ın haksız rekabet gerçeğini değiştirmiyor. Google yine işine geleni yapıyor. Gene de bulunsun.
hopdi

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

hopdi hopdi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Televizyon ve Yayıncılık
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 718
  • Beğeniler 269 / 132
  • Ticaret 2, (%100)
Gidip ajanslar para dahi bile verse o magazin haberlerini alamıyor. Kaldı ki tüm magazin haberlerini takip etmek için büyük bir haber dairesine ihtiyacı var. Bu da pek mümkün değil gibi görünüyor. Blogspot kullanıyor, spam yapıyor ve nedense spam yaptığı için ceza aldığından dolayı bir de utanmadan konu açıyor. Manuel spam yapmasındaki sebeb de otomatik spam yapmaya gücü yetmediğinden dolayı olduğu apaçık ortada. Ama senin dediğin gibi bazı şeyler ders alınabilir nitelikte.

Ek Olarak: Ek olarak: çok güzel ayvazlık dersi verdiği kesin. pişkin pişkin hala kendini savunuyor. sanki tüm fotoğrafları kendi çekti ve bütün ajanslara üye. milliyet ve hürriyet isterse istediği yerden alır. çünkü adamların telif gibi bir derdi yok. gerektiği kadar ajanslara para ödüyorlar. onların ajans, tv ve yayıncı ilişkileri ahbap çavuş şeklinde işliyor. bir tv programının haberi milliyette ister spam isterse editoryal giriş olsun sorun olmaz. sorun dandik bir domain açıp blogspottan evden çalışan hanfendide.
private111

kişi bu mesajı beğendi.

✂------------------------

redakte redakte WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 04.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Muhabir
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** Ç**
  • Mesajlar 276
  • Beğeniler 92 / 105
  • Ticaret 1, (%100)
spam denilince akla sadece kopya içerik gelmesin arkadaşlar. bu arkadaşımızın sitesini uzun süredir takip ediyordum, başlıklara dikkat ederseniz asıl problem orada görünüyor bana kalırsa.

şahsen üzüldüm bu duruma, kendisi başlı başına bir başarı hikayesiydi benim gözümde.

KingBlogger KingBlogger Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Editör, Blogger Tema Yayıncısı
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 1107
  • Beğeniler 240 / 251
  • Ticaret 35, (%100)
Bende sorunsuz açılıyor herhalde açtı

wmaraci
wmaraci

HuseyinALHAS HuseyinALHAS WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Paramedik
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 649
  • Beğeniler 91 / 168
  • Ticaret 50, (%100)
Bu sitede gördüğüm spam olaylarını ben de şikayet ettim, iyi olmuş.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al