wmaraci reklam

Kaliteli Tanıtım Yazısı Nasıl Olmalıdır ?

9 Mesajlar 1.160 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

HKirsan HKirsan Girişimci Kullanıcı
  • Üyelik 24.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 263
  • Beğeniler 29 / 54
  • Ticaret 32, (%100)

Tanıtım yazıları , bir sitenin tanıtılmasında , popüler ve geniş bir kitle kazanmasında en önemli rolü oynayan faktörlerden biridir. Tanıtım yazıları sitenizi tanıtır , içeriği hakkında bilgi verir ve ziyaretçinin sitenize girmesini sağlar. Çoğu tanıtım yazısı yanlış hazırlanıyor veya etkili hazırlanamıyor , buda siteye fayda sağlayacağı yerde zarar olarak dönüyor. ‘Kaliteli Tanıtım Yazısı Nasıl Olmalıdır‘ başlıklı bu makalemde , doğru bir tanıtım yazısının nasıl olması gerektiğini maddeler halinde size aktaracağım , keyifli okumalar diliyorum.

Tanıtım Yazısı ve Faydası Nedir ?

Tanıtım yazısının basit tanımını makaleye girişimde yaptım. Detaylı olarak bahsetmek gerekirse , tanıtım yazılarında sitenizin içeriği , neler hakkında yayın yaptığı ve bir takım özellikleri belirtiliyor. Tanıtım yazınızı verdiğiniz sitedeki makaleyi okuyan ziyaretçi de , siteniz hakkında bilgi almış oluyor ve sitenize giriş yapıyor. Ayrıca tanıtım yazılarındaki link verdiğiniz kelimeler ile hızlıca SEO açısından yükselme yaşayabiliyorsunuz. Tanıtım yazılarını kaliteli sitelerden ücretli olarak satın alabilirsiniz , sırf tanıtım yazısı almak için gidip de ‘dandik’ bir siteden tanıtım yazısı almayın , SEO açısından , Alexa açısından ve kitlesi açısından iyi bir yerde olan sitelerden tanıtım yazısı alın ki , sitenize fayda sağlasın ve takipçi kitlenizi yükseltsin.

-Öncelikle tanıtım yazısı çok uzun olmamalı , makaleyi okuyan ziyaretçiyi sıkmamalıdır.
-Link verdiğiniz yazı sayısı maksimum 3-4 civarında olmalıdır , sadece link almak için tanıtım yazısı alıyorsanız , o tanıtım yazısı link çöplüğünden başka bir şey değildir.
-Tanıtım yazısında sitenizle ilgili herhangi bir logo , banner , afiş vb. bulunması ilgi çekmek açısından katkı sağlar.
-Tanıtım yazınızda sitenizi olabildiğince iyi tanıtmalısınız.
-Anahtar kelimelerinize tanıtım yazınızda link vermeniz , eğer site kaliteliyse o kelimede yükselmenize fayda sağlayacaktır.
-Tanıtım yazınızda ziyaretçinin sitenize girmesi için çarpıcı cümleler kullanın , örneğin ‘mutlaka girmeniz gereken bir site’ , ‘girmesseniz pişman olabileceğiniz bir site’ gibi tabirler ziyareçiyi sitenize çekmenize yardımcı olur.
-Tanıtım yazınızı eğer mümkünse sizinle aynı içerikte yayın yapan sitelere verin. Örneğin , webmaster blogu kategorisinde yayın yapıyorsanız , webmaster kategorisinde yayın yapan bir siteye tanıtım yazısı vermeniz , ilgili kitlelere ulaşmanızı sağlayacaktır.
-Tanıtım yazınız çokta kısa olmamalıdır , ortalama uzunlukta olmalı ve konu çok uzatılmadan sitenizden etkili bir şekilde bahsedilmelidir.

Nerelerden Tanıtım Yazısı Alabilirim ?

-Kaliteli bloglardan ücretli bir şekilde alabilirsiniz
-Forumların site tanıtımına izin verenlerinden üyelik açıp sitenizi tanıtabilirsiniz.

Bunlar ve benzeri birkaç kaynaktan tanıtım yazısı alabilir ve yükselme yaşayabilirsiniz.

KAYNAK - HKIRSAN.COM - Güncel İnternet ve Webmaster Blogu

foxx kuvayi

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

tecnomedya tecnomedya Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 2438
  • Beğeniler 24 / 701
  • Ticaret 8, (%100)
güzel bilgiler ellerinize sağlık :)

• Üyelik 24.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 263
  • Beğeniler 29 / 54
  • Ticaret 32, (%100)
Eyvallah hocam tecnomedya , elimizden geldiğince her gün 1 tane bu tarz içerik girip blogu geliştirmeye gayret ediyorum.

foxx foxx WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek çalışan
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** P**
  • Mesajlar 686
  • Beğeniler 115 / 115
  • Ticaret 13, (%100)
mükemmel bir bilgi olmuş + beğeni...

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 24.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 263
  • Beğeniler 29 / 54
  • Ticaret 32, (%100)
Eyvallah hocam , size faydalı olmaya çalışıyoruz.

Victoryksk Victoryksk Aracdk-Yakında Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Z** Ö**
  • Mesajlar 1599
  • Beğeniler 306 / 523
  • Ticaret 34, (%100)
Elinize sağlık hocam güzel bir yazı kaleme almışsınız.

• Üyelik 24.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 263
  • Beğeniler 29 / 54
  • Ticaret 32, (%100)
Eyvallah hocam sağolasın.

hakankaya2020 hakankaya2020 mrhakankaya.com Kullanıcı
  • Üyelik 22.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 27
  • Beğeniler 3 / 4
  • Ticaret 1, (%100)
Güzel ve tanıtım yazısı konusunu çerçeveleyici bir yazı olmuş.
Ben tanıtım yazıları alma ve satma sırasında maksimum 2 link çıkışına önem veriyorum. Zira tüm tanıtım yazıları 3 link çıkışlı ve onlardan ayrılmak ve organik gözükmek adına 2 link çıkışı mantıklı geliyor.
Birde içeriği oluştururken ters huni şeklinde anlatım şeması oluşturulursa yazının uzun olması sıkıntılı olmaz. Üstteki değindiğim nedenden dolayı da, tüm tanıtım yazıları ortalamada(Türkçe içeriklerde) 250-300 kelime arası olduğu için, tanıtım yazısında 400lü kelimeler iyi gibi geliyor bana.
Buradaki değerli üstadların yorumunu da beklerim elbet.

Kabaklar Çarpışır çekirdekler, fikirler çarpışır hakikatler çıkar.

engin86 engin86 Gazeteci Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 82
  • Beğeniler 14 / 22
  • Ticaret 3, (%100)
Tanıtım yazısından verim almak için yazının reklam cümleleri içermemelisine dikkat etmelisiniz. Profesyonel bir içerik şeklinde, faydalı ve bilgilendirici olarak hazırlanmalı. Yazı iyi hazırlandığı zaman organik trafik alma şansı da yüksek. Baştan sona sitenin, ürün ya da hizmetin pohpohlandığı, reklam ifadeleriyle dolu, anahtar kelimeleri bold ya da italik yapılmış, cümle tekrarlarının fazla olduğu bir yazıyı kim okumak ister? Okuyucular mutlaka önemsenmeli. Okuyucu yazıdan memnun kalırsa içindeki linki zaten tıklayacaktır. 3 link kullanmak yerine tek link kullanmak her zaman daha iyi. Ayrıca anahtar kelimeye link vermek yerine direkt site url adresini linklendirin.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al