wmaraci reklam

Kişisel Blog mu? Yoksa Normal Blog mu? En Çok Kazandırır

12 Mesajlar 1.824 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Panda Panda ctrlpanda.com Kullanıcı
  • Üyelik 21.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Editör - Blog Yazarı
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad Ş** E**
  • Mesajlar 315
  • Beğeniler 126 / 138
  • Ticaret 0, (%0)
Hayırlı akşamlar.

Kişisel bir blog mu kazandırır? İsim ve soy isim yada lakap kullanılarak açılan bloglar, Yoksa normal bir alanda alınmış domain ile açılmış blog mu adsense'den daha çok kazandırır? Tecrübelerinizi ve nedenini paylaşabilirmisiniz?

wmaraci
reklam

SafakCALiSKAN SafakCALiSKAN lafliyorum.com Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Amele V.2
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ş** Ç**
  • Mesajlar 4640
  • Beğeniler 1124 / 1124
  • Ticaret 7, (%100)
şundan emin ol ki internette adın soyadın kimse için bir şey ifade etmiyor. (eğer ünlü biri değilsen) misafirin istediği şey isim değil, içeriktir.
bana kalırsa anonim kalmak her zaman daha iyidir. kişisel bloglar çok kazandırmıyor, genele açılıp farklı domainle yürü derim. gerçi internet dünyası için domainin pek bir önemi yok. güncel ve özgün ise her domain kazandırır.
KralKim useranonimm Panda

kişi bu mesajı beğendi.

MHoca MHoca https://modernhoca.com Kullanıcı
  • Üyelik 07.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 51 / E
  • Meslek Müdür
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad G** P**
  • Mesajlar 85
  • Beğeniler 33 / 20
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar, yanlış yönlendirme yapmam istemem ancak burada isteyerek yapacağınız daha çok önemlidir diyebiliriz. Elbette niche bir blog'a koyacağınız yazılar daha çok okunacaktır ve reklamlara tıklanma sayısı pratikte artacaktır. Ancak ilk başlarda sıkılırsanız para kazanma zamanına gelene kadar "Bana müsade." diyerek bırakmış olabilirsiniz. Kişisel blog'un bu konuda artısı bilginizin olduğu her şeyi konu ayrımı yapmadan yazabilmenizdir. Bir konudan sıkıldığınızda farklı yazılar yazabilirsiniz.
Ayrıca bu konuda belki şu yazı işinize yarayabilir:
Kişisel Sitenizi Açmalı Mısınız ?
Panda

kişi bu mesajı beğendi.

Crewx Crewx Mr.Whale Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 3706
  • Beğeniler 1310 / 1309
  • Ticaret 152, (%100)
@[ŞafakÇALIŞKAN](userid:2776) 'a bu konuda katılıyorum.. Ayrıca konu ile alakasız olacak ama canım tantuni çekti be hocam :D

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Panda Panda ctrlpanda.com Kullanıcı
  • Üyelik 21.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Editör - Blog Yazarı
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad Ş** E**
  • Mesajlar 315
  • Beğeniler 126 / 138
  • Ticaret 0, (%0)
Crewx üniversite sebebiyle bende uzaktayım. İnanın benimde canım çekiyor. Yazın yolunuz mersine düşerse ısmarlamak isterim :)

Fikirleriniz için teşekkür ederim. Ancak bana sanki kişisel bloglar biraz daha avantajlı gibi geliyor. Sadece adsense için değilde. Şöyle düşünün. Ziyaretçiyi çektiniz mi o kişi sürekli olarak blogunuzu takip etmeye başlıyor. Ve sürekli bir ziyaretçi kazanıyorsunuz. Ancak normal sitede kişi bilgisini alıp okuyacağını okuyup gidiyor ve bir daha geri dönmüyor. Haksızmıyım acaba?
Crewx

kişi bu mesajı beğendi.

Crewx Crewx Mr.Whale Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 3706
  • Beğeniler 1310 / 1309
  • Ticaret 152, (%100)
Tantüni öncelikle kibar davetiniz için teşekkür ederim yolum düşerse seve seve hocam :) Kişisel blogda kazandırır hocam kazandırmaz diye bir şey yok backlink tanıtım yazısı banner reklam her türlü bir şekilde çevirirsin onu fakat kişisel blogu ad soyad açmak yerine mesela ismim Alihan alihandro.com tarzında biraz daha böyle takma ad gibi düşünerek açsan hem daha çekici olabiliyor hemde daha etkili olabiliyor gerçi ben sıkıldım o yüzden çok takmadım fakat sen yapabilirsin. Ama şafak çalışkanın söylediği tam olarak daha mantıklı :)
Panda

kişi bu mesajı beğendi.

SerdarCR SerdarCR Akua Teknoloji Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Biyomühendis
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** C**
  • Mesajlar 1318
  • Beğeniler 101 / 251
  • Ticaret 24, (%100)
Kişisel blogtan kastın şöyle yaptım böyle yaptım ise önermiyorum. Bir konu edinip o konu ile ilgili yazabilir ya da genel konular hakkında yazabilirsin
Panda

kişi bu mesajı beğendi.

ehliblog ehliblog Yeni adres: Teknojest Kullanıcı
  • Üyelik 19.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek mühendis
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 1557
  • Beğeniler 63 / 258
  • Ticaret 32, (%97)
Bence blogundan bir şey satmayacaksan gelir çok bekleme. Açacağın blog bir şeyin reklamını yapmalı ve satmalısın. Bu ürün olabilir, banner alanı olabilir

ciplakyazar ciplakyazar .com Kullanıcı
  • Üyelik 27.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Satın Alma
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 729
  • Beğeniler 318 / 317
  • Ticaret 0, (%0)
Para kazanmak için blog yazamazsın, blog yazdığın için para kazanırsın. Yani temel olarak beklentiniz para kazanmak ise, kişisel blog alanında zaten başarısız olacaksınız bunu baştan söyleyeyim. Ama eğer genel konular barındıran (nasıl yapılır, para biriktirmenin 10 altın kuralı, gezilecek yerler) bir site açacaksanız para kazanmanız daha muhtemel gibi geliyor bana.

Ciplakyazar.com | Kişisel Blog ve Öyküler

webisyo webisyo Merhaba, ben Ali :) Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Bilgisayar
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 851
  • Beğeniler 801 / 328
  • Ticaret 16, (%100)
Benim oyum normal blogdan yana. Tabi ki ziyaretçiler için içerik daha önemli. Ancak ben isim soyisim şeklinde olan bir siteye girdiğimde nedense ısınamıyorum :/

Adameksik.com | Halı Saha Oyuncu Bulma Sitesi.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al