wmaraci reklam

Kusursuz bir site için neler gerekli ?

12 Mesajlar 2.300 Okunma
wmaraci reklam

aispowrev aispowrev voynla.com Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 288
  • Beğeniler 35 / 71
  • Ticaret 2, (%100)

Temelden başlamak istiyorum. Neden site açmak istiyorsunuz ? İlk olarak bu soruya cevap aramanız gerekmektedir. Gezmeyi, yeni yerler görmeyi, yeni tatlar tatmayı, yeni bir şeyler öğrenmek istiyor iseniz gezi blogu oluşturabilirsiniz. Bunun için ücretli bir hosting ve domain ile hemen başlayabilirsiniz.

” E-ticaret sistemine dahil olmak istiyorum. Satın aldığım ürünlerin satışını gerçekleştirmek istiyorum. Satış yaparak komisyon ücreti ile ufak ufak gelirler elde etmek istiyorum ” diyorsanız e-ticaret siteleri işinizi görecektir. Yine ücretli bir hosting ve domain satın alarak e-ticaret sistemine dahil olabilir, gerekli çalışmaları yaparak sitenizi aktif tutarak müşteri kazanabilir, ek gelir elde edebilirsiniz.

Bizim gibi her kesimden okuyucuya hitap etmek istiyor iseniz yine ücretli bir hosting ve domain ile ister ücretli isterseniz de ücretsiz bir tema ile blogunuzu oluşturabilir, makalelerinizi yazarak sizlerde bu kervana katıalbilirsiniz.

• Ücretsiz blog nasıl açabilirim?

Eğer blog siteleri konusunda tecrübe sahibi değilseniz, daha önce bir blog sitesinde makaleler yazmadıysanız tecrübe kazanmak için sizlere Blogger‘ı önerebiliriz. Burada oluşturacağınız ücretsiz blog veya bloglar ile kendinizi geliştirebilir, özgün makaleler yazarak tecrübe kazanabilirsiniz.. Ücretsiz olarak blogger ile oluşturulan bir çok blog sitesi ücretli hosting ve domain ile kurulan blog sitelerinin önüne geçmiş, google ile hala daha index almaya devam edebiliyor. O nedenle ” ben ücretsiz açtım gelir elde edemem ” mantığı ile blog yazarlığına başladıysanız hiç kendinizi yormayın daha iyi.

Blog yazarlığı sabır isteyen bir iştir. Blog sitenize yayın ekleyip bundan hemen gelir kazanmak istiyorum diye kendinizi kurarsanız blog yazarlığından çabuk soğursunuz. İlk olarak öğreneceğiniz şey sabır olacaktır. Yayınlarınızı, makalelerinizi yazarken kendinizin de bir arama motoru kullanan insanlardan olduğunu düşünerek hangi konularda ne ile ilgili makaleler yazmalıyım diye düşünerek yazmanız gerekecektir.

• Blogger’ın bana faydası ne olur?

Blogger, ücretsiz blog oluşturabileceğiniz bir opsiyondur. Eğer blog yazarlığı konusunda tecrübeniz yoksa, tecrübe kazanmak istiyorsanız tam size göre diyebilirim. Burada oluşturacağınız blog sitesi ile kendinizi makale yazarlığı konusunda geliştirebilir, oluşturduğunuz makaleler ile blog sitenize ziyaretçi çekebilirsiniz. Ayrıca çeşitli forum ve blog sitelerinde yer alan ücretsiz temaları sitenize yükleyebilir, izin verilen miktarda dilediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Unutmayın, blogger ile açacağınız bir blog sitesi yeni başlayanlar için harika bir başlangıç olacaktır. Bunun sebebi ise blogger, google entegreli olmasıdır.

Bunun açtığınız bloga ise en önemli etkisi indexlenmesi olacaktır. Sade bir blogger teması ile oluşturacağınız blog siteniz özgün içerikileriniz ile zamanla index alarak arama motorunda yer alabilir, yükselebilir.

Ek olarak herhangi bir hosting ve domain ihtiyacı içerisinde girmezsiniz. Dilediğiniz, kullanılmayan özgün bir domain ile blogunuzu oluşturabilirsiniz. Ayrıca kolay ve bir o kadar da basit yönetim paneli ile de sitelerinizi özelleştirebilirsiniz.

• Peki, WordPress’in bana avantajları ne olur?

Blogger ile yeterince tecrübe kazandınız ve artık makale yazmaktan zevk almış duruma gelmişseniz gerçekten severek yaptığınız bir iş olarak benimsemiş durumdaysanız artık bir üst seviyeye geçme vaktiniz gelmiştir diyebiliriz. Blogger ile kendinizi kanıtlamış biri olarak var olan blogger da barındırdığınız sitenizi kullanmaya devam edebilir, açacağınız wordpress sitenize backlink kazandırabilirsiniz. Yani ” ben .com uzantılı sitemi kurdum blogger artık benim için bitti ” kafasında olmayın. Wrodpress gibi bir seviyeye geçmiş, blogger ile başlamış bir içerik oluşturucusu iseniz, blogger ile tatmin eden bir ziyaretçiye sahip sitenizi bir anda boşvermeniz saçma olacaktır. Blogger sitenizde yayınlarınızdan .com uzantılı sitenize backlink kazandırarak indexlenmesini sağlayabilirsiniz.

Blogger ile wordpress sitenize yapacağınız en iyi şeyin backlink kazanımı olduğunu öğrendikten sonra wordpress’in avantajları hakkında bir kaç cümle etmek istiyorum. WordPress açık kaynak kodlu olması ve ücretsiz olması geliştirilmeye açık olduğu az da olsa bir kod bilginizin olduğunu düşünürsek özelleştirerek güzel çalışmalar ortaya çıkartabilirsiniz.

WordPress ile bir blog sitesi yada e-ticaret sitesi kurmak istiyorsanız ilk yapmanız gereken şeyin hosting ve domain satın almak olduğunu bilmeniz gerekir. Gerekli araştırmaları yaparak projenize uygun veya yapmak istediğiniz sitenin gereksinimlerini karşılayacak özelliklere ve imkanlara sahip bir firma ile görüşmeniz gerekecektir. Uygun olan firma ile satın alma işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra sizde wordpress ile sitenizi kurabilir bu çetin rekabette yerinizi alabilirsiniz.

Ücretsiz olarak satın alacağınız hosting ve domain kesinlikle önermiyoruz. Hem aşırı sıkıcı ve rahatsız edici reklamların olması hemde uzun ömürlü olmaması güvenilir olmadığını bizlere açık açık göstermektedir. Yıllık cüzi miktarda bir çok kalieli hizmet sunan firmaların var olduğunu aklınızdan çıkarmayınız.

Hosting ve Domain satın aldıktan sonra cpanel üzerinden basit bir şekilde wordpress kurulumu yapabilirsiniz. Dakikalar içerisinde site kurulumunuz tamamlanacaktır. Ücretli tema satın almış iseniz direkt kurulumunu yapabilir,ücretsiz tema kullanmak istiyorsanızbiraz araştırma yaparak paylaşılan temaları indirerek devam edebilirsiniz.

Kurulum ve tema işlerinizi hallettikten sonra ister ücretli, isterseniz de ücretisz referans amacıyla seo ve eklenti işlerini yapan kişileri arayabilirsiniz. Bu konuda en iyi sonuçları *** veya wmaracı gibi tam donanımlı forum sitelerinde bulabilirsiniz.

WordPress, kurulan eklentiler ile seo açısından güzel ve önemli çalışmalar yapabilirsiniz. Uzman olmasanız bile kuracağınız basit eklentiler ile optimizasyon işlerinizi kolayca yürütebilirsiniz. Unutmadan, wordpress için ” açık kaynak kodlu ” dediğimizi tekrardan hatırlatarak güvenlik için gerekli olan eklentileri de kurmayı ihmal etmemenizi öneriyoruz.

• Nasıl bir domain kullanmalıyım?

Gelelim en önemli konuya. Alan adı seçimi en önemli konulardan biridir. Bu konuda da özgün ve yaratıcı olmanız gerekmektedir. Aslında diğer blog sitelerinden bir adım önde olmak için özgünlüğe çok büyük bir önem vermeniz gerekmektedir. Artık bunu anlatabilmiş olmamız gerek. Aylık trafiği çok yüksek sitelere benzer bir site kurmak hedeflediğiniz miktardaki trafiğe erişemeyeceğiniz anlamına gelmektedir. Özgün ve yaratıcı bir alan adı ile zaman içerisinde hedeflediğiniz kitlelere ve trafiğe ulaşabilirsiniz. Bunun için sabretmeniz ve özgün makaleler yazmanız gerekmektedir.

Kaynak : https://voynla.com/kusursuz-bir-site-ve-alan-adi-nasil-olmali/

www.voynla.com Yeni nesil sosyal içerik platformu!
wmaraci
reklam

Winman Winman Guzelbilgi.com Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** Y**
  • Mesajlar 1775
  • Beğeniler 328 / 327
  • Ticaret 48, (%100)
Teşekkürler. yeni başlayanlar için faydalı bilgiler
aispowrev

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 17.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 288
  • Beğeniler 35 / 71
  • Ticaret 2, (%100)

Winman adlı üyeden alıntı

Teşekkürler. yeni başlayanlar için faydalı bilgiler

Yararlı olduysa ne mutlu bize.

elfmns elfmns WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.04.2020
  • Yaş/Cinsiyet 19 / K
  • Meslek öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 95
  • Beğeniler 0 / 34
  • Ticaret 0, (%0)
güzel bir paylaşım elinize sağlık
aispowrev

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 17.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 288
  • Beğeniler 35 / 71
  • Ticaret 2, (%100)

elfmns adlı üyeden alıntı

güzel bir paylaşım elinize sağlık

Teşekkürler sitemizde güncel konular yer almaktadır. Bekleriz..

hozyapici hozyapici WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.04.2020
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcılığı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad H** Ö**
  • Mesajlar 101
  • Beğeniler 0 / 38
  • Ticaret 0, (%0)
Elinize sağlık güzel bir paylaşım olmuş.

• Üyelik 17.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 288
  • Beğeniler 35 / 71
  • Ticaret 2, (%100)

hozyapici adlı üyeden alıntı

Elinize sağlık güzel bir paylaşım olmuş.

Teşekkür ederim hocam sitemize de bekleriz.

EngnCn EngnCn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.09.2019
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Tasarımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 294
  • Beğeniler 7 / 75
  • Ticaret 0, (%0)
Emeğinize sağlık, paylaşım için teşekkürler

• Üyelik 17.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 288
  • Beğeniler 35 / 71
  • Ticaret 2, (%100)

EngnCn adlı üyeden alıntı

Emeğinize sağlık, paylaşım için teşekkürler

Yorumun için ben teşekkür ederim hocam

kodshop kodshop Anlatamıyorum Kullanıcı
  • Üyelik 22.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Blog Yazarı
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad S** Ş**
  • Mesajlar 785
  • Beğeniler 161 / 160
  • Ticaret 0, (%0)
Aydınlatıcı bir metin olmuş başarılar dilerim.

BLOG : www.jdsezer.blogspot.com

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al