wmaraci reklam
lidertakipci

Merak Ettiğim Bir Soru

16 Mesajlar 1.959 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

sanaltus sanaltus Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad G** A**
  • Mesajlar 133
  • Beğeniler 3 / 20
  • Ticaret 8, (%100)
Gerçekten doğru yere mi konu açtım bilmiyorum fakat çok merak ettiğim bir sorum var. Yeni bir blogger dan blog açtım. Onunla iyi bir şeyler yapabileceğimi düşünüyorum fakat bütün arkadaşlarım benim wordpress e geçmemi istedi. Fakat wordpressde hosting zorunlu olduğundan ve hiç kullanmadığımdan biraz beni zorlayabileceğini düşünüyorum. Kurulumu hakkında bir kaç video izledim ve biraz karışık. Sitemin adı Plastik Kafa yeni bir blog ve iyi bir şey olabilir gibi. Sizce sıfırdan wordpress den yeni bir alan adı ile site açıp bu işi yapmalımıyım yoksa blogger ile devam edip .com alan adı mı almalıyım? Merak ettiğim diğer bir soru daha var. Site açmışken adsense kullanmamak olmaz :D. fakat ben adsense hesabı açtım ve sattım adımı banka adresimi değişmiş hesabı sattığım arkadaş galiba. Sıfırdan aynı ad ve aynı bankaya gönderebilir miyim? Wordpress ile güzel bir giriş yapmam gerekir. Ben bu zamana kadar günde 1 2 tl rekorum:D adamlar günde 30 50 Tlyi bırak 150 200 tl bile alıyorlar.( daha fazlası da var fakat benim kafa dengimdekiler...) Wordpressden de açacağım site tutarsa seo paketi vb. almayı düşünüyorum. Fakat en fazla alan adı, hosting seo paketi olarak 100TL civarı bir miktar kullanabilirim Ne yapmalıyım SAOLUN :D

SİTE LİNKİ
BostanVA

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

ebubekiragbaba ebubekiragbaba http://ebubekir.org Kullanıcı
  • Üyelik 07.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek E-ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 1112
  • Beğeniler 202 / 160
  • Ticaret 23, (%100)
Hemen wordpress'e geçin hocam sizin için çok iyi olacak. Kendinizi geliştirmenizi sağlayacak ve daha kaliteli para kazanma ihtimali daha yüksek bir siteniz olacak.

• Üyelik 17.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad G** A**
  • Mesajlar 133
  • Beğeniler 3 / 20
  • Ticaret 8, (%100)
Peki bilgilendirme için saolun peki ne kadar gerekli wordpress için başlanıgıç? Ve ben deneme için bedeva açmak istiyorum bedava hostin var bedava alan adı da bulursam olur mu?

48513 48513 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 16.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 127
  • Beğeniler 16 / 17
  • Ticaret 1, (%0)
Hocam büyük düşünüyorsanız büyük başlayacaksınız. İyi bir hosting + ücretli iyi bir tema ile başlayacaksınız ki buna nerden baksan 250-300 tl gider. Kaldı ki wordpress için php bilginizin az çok olması lazım. Bence blogger ile devam edin ülkede blogger yayılıyor ayrıca ben 3 senedir blogger kullanıyorum çok memnunum.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 17.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad G** A**
  • Mesajlar 133
  • Beğeniler 3 / 20
  • Ticaret 8, (%100)

Ayldrm adlı üyeden alıntı

Hocam büyük düşünüyorsanız büyük başlayacaksınız. İyi bir hosting + ücretli iyi bir tema ile başlayacaksınız ki buna nerden baksan 250-300 tl gider. Kaldı ki wordpress için php bilginizin az çok olması lazım. Bence blogger ile devam edin ülkede blogger yayılıyor ayrıca ben 3 senedir blogger kullanıyorum çok memnunum.

Ben de blogger da iyiyim fakat kazancı wordpress e göre az. Wordpress de ziyaretçi sayısı genelde çok oluyor...

48513 48513 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 16.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 127
  • Beğeniler 16 / 17
  • Ticaret 1, (%0)

sanaltus adlı üyeden alıntı

Ben de blogger da iyiyim fakat kazancı wordpress e göre az. Wordpress de ziyaretçi sayısı genelde çok oluyor...

Ziyaretçi derken blogger da sadece yazılarınıza gelir ziyaretçi ama wordpress açarsanız forumla entegre edebilirsiniz ayrıca diğer scriptlerle entegre edersiniz fakat bilginizin olması lazım. o yönden wordpress avantajlı ama gün geçmiyor ki blogger da da bu tarz şeyler kodlanıyor. kazanç bakımını anlamadım iki blog arasında adsense daha mı çok veriyor?

• Üyelik 17.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad G** A**
  • Mesajlar 133
  • Beğeniler 3 / 20
  • Ticaret 8, (%100)
Bana söylenilenler o yönde bütün wm arkadaşlarım wordpress e geçmelisin diyor... Blogger la devam edeyim ozaman

MuhammedBurak MuhammedBurak Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adıyaman
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 482
  • Beğeniler 273 / 83
  • Ticaret 0, (%0)
Ücretsiz bir kişiye full wp kurulumu yapacağım dilerseniz size yapabilirim.

• Üyelik 17.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad G** A**
  • Mesajlar 133
  • Beğeniler 3 / 20
  • Ticaret 8, (%100)
Domain ve hosting i biz karşılıyoruz sanırım ?

mwt mwt RadKod-İzmir Web Tasarım Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 839
  • Beğeniler 124 / 150
  • Ticaret 50, (%96)
önerim olacak para kazanmak için site açmayın

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al