wmaraci reklam
lidertakipci

Meta TAG Değişimi

4 Mesajlar 853 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Roycolt Roycolt Let's begin! Kullanıcı
  • Üyelik 27.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1304
  • Beğeniler 252 / 380
  • Ticaret 28, (%100)
Arkadaşlar merhaba,

Temamda ki header.php de meta tag'lar ler şu şekildeydi;

" />
" />

Ben ise bunu değiştirip;

şeklinde yaptım eski hali mi daha yararlı benim için yoksa yeni hali mi?

Eski halinin ne anlama geldiğini anlayamadım. Hakkında kısmının içeriğini mi girmesini söylüyor robotlara? :)

wmaraci
reklam

CoderRx CoderRx WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Tekstil
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 15
  • Beğeniler 5 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
meta tag sayfanın özetini botlara haber veren bir sistemdir. şimdi eski meta taglarınızda her sayfanızın kendine has gerçek özeti robotlara sunulurken, sizin değiştirip yeni kullanmaya başladığınız meta taglarda ise sitenizdeki her sayfanın özetini meta taglara girdiğiniz kelime gibi algılayacak botlar ve buda seo bakımından düşüş yaşıyacağınızın göstergisi olacaktır.

Kısaca; eski meta taglar doğru, yeni kullandıklarınız yanlış ve sizi seo ve anahtar kelimeleriniz bakımından (-) 'ye düşürür..
Roycolt

kişi bu mesajı beğendi.

Roycolt Roycolt Let's begin! Kullanıcı
  • Üyelik 27.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1304
  • Beğeniler 252 / 380
  • Ticaret 28, (%100)

CoderRx adlı üyeden alıntı

meta tag sayfanın özetini botlara haber veren bir sistemdir. şimdi eski meta taglarınızda her sayfanızın kendine has gerçek özeti robotlara sunulurken, sizin değiştirip yeni kullanmaya başladığınız meta taglarda ise sitenizdeki her sayfanın özetini meta taglara girdiğiniz kelime gibi algılayacak botlar ve buda seo bakımından düşüş yaşıyacağınızın göstergisi olacaktır.

Kısaca; eski meta taglar doğru, yeni kullandıklarınız yanlış ve sizi seo ve anahtar kelimeleriniz bakımından (-) 'ye düşürür..

Çoğu kişi keywordslere istediği anahtar kelimelerini falan yazıyor da ondan sordum hocam sağolasın bilgilendirme için :)

Sinan Sinan Grana Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3509
  • Beğeniler 1321 / 1320
  • Ticaret 97, (%100)
Eğer istediğin anahtar kelimeyi ve açıklamayı yazmak istiyorsan illa ilk meta tagları kullanman gerekmiyor. wpSEO eklentisini kurarak, anasayfaya farklı, yazı içlerine farklı farklı manuel olarak etiketler girebilirsin ki bu seni eskisinden de daha yukarıya taşır.

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al