wmaraci reklam

telif sorunu

5 Mesajlar 957 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

onur38secer onur38secer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.04.2021
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek serbest
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** S**
  • Mesajlar 131
  • Beğeniler 7 / 16
  • Ticaret 4, (%100)
Arkadaşlar merhaba sitede kendimce haberler yapmak istiyorum mesela dizilerden haber için dizilerden filmlerden,görsel yayinlamam telife girer mi mesela survivordan bi ekran görüntüsü alıp koysam,birde sosyal medyada haber niteliğinde video fotoğrafları haber amaçlı alıp haber yazımda kullanabilir miyim telif olur mu yine başka örnek verecek olanlar varsa beklerim,yardım ederseniz sevinirim.

wmaraci
reklam

furkanozden furkanozden Geleceğe hazır mısın? Kullanıcı
  • Üyelik 25.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 2462
  • Beğeniler 98 / 442
  • Ticaret 2, (%100)
Görsellere kaynak belirtirsen sorun olmaz. Çoğu görsel üstünde filigran ile yayımlanıyor zaten haber sitelerinde. Fikri Mülkiyet kanunlarına göre içeriğin kaldırılmasını talep eden hak sahibi sana kolaylıkla iletişim yoluyla ulaşabilirse uyarmadan herhangi bir işlem başlatamaz. Başıma iki kez geldi. Biri yabancı biri yerel olmak üzere. İkisi de uyardılar. Ben de içeriği kaldırdım. Sorun edilecek bir şey değil.
kodshop

kişi bu mesajı beğendi.

Are you alright?

• Üyelik 22.04.2021
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek serbest
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** S**
  • Mesajlar 131
  • Beğeniler 7 / 16
  • Ticaret 4, (%100)
Anladım teşekkür ederim.

• Üyelik 22.04.2021
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek serbest
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** S**
  • Mesajlar 131
  • Beğeniler 7 / 16
  • Ticaret 4, (%100)

furkanozden adlı üyeden alıntı

Görsellere kaynak belirtirsen sorun olmaz. Çoğu görsel üstünde filigran ile yayımlanıyor zaten haber sitelerinde. Fikri Mülkiyet kanunlarına göre içeriğin kaldırılmasını talep eden hak sahibi sana kolaylıkla iletişim yoluyla ulaşabilirse uyarmadan herhangi bir işlem başlatamaz. Başıma iki kez geldi. Biri yabancı biri yerel olmak üzere. İkisi de uyardılar. Ben de içeriği kaldırdım. Sorun edilecek bir şey değil.

mümkünse nerden hangi görselden nasıl aldınız telifi örnek olması açısından söyleyebilir misiniz.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

furkanozden furkanozden Geleceğe hazır mısın? Kullanıcı
  • Üyelik 25.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 2462
  • Beğeniler 98 / 442
  • Ticaret 2, (%100)

onur38secer adlı üyeden alıntı

mümkünse nerden hangi görselden nasıl aldınız telifi örnek olması açısından söyleyebilir misiniz.

Bir tanesi After Life film incelemesi yazarken kullandığım film afişinden dolayı geldi. Bir tanesi de The Walking Dead dizisinin yayın haklarını FX TV aldıktan sonra Doğan Medya grubundan iletişime geçtiler. Dizi ile ilgili yazdığım eleştiri yazılarına torrent sitelerine yönlendiren link bırakıyordum. Onu kaldırdıktan sonra altyazı dosyalarına verdiğim linkler için de iletişime geçtiler. Ben de hepsini kaldırdım.
onur38secer

kişi bu mesajı beğendi.

Are you alright?
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al