wmaraci reklam

Vay Ben Neden Bilinmiyorumun Nedenlerinden İlki: Logo

2 Mesajlar 781 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

aorhan aorhan Emekli Mod. Kullanıcı
  • Üyelik 30.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Makine Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** O**
  • Mesajlar 345
  • Beğeniler 27 / 236
  • Ticaret 22, (%100)

Birazcık süre uzadı sanki bu blog için. Oysa ben her hafta bir adet yazı yazacaktım ama gel gör ki evlilik telaşından dolayı koşturmaktan yazamadım. Ama sorunlar nelerdi, insanlar neleri merak ediyor diye düşündüklerim, karşılaştıklarımı not almaya devam ediyorum. İnşallah Ekim ayından sonra yazıları sıklaştıracağız o süre zarfından yazdıklarımı iyice okuyun, okumaktan sıkılırsanız aorhan.com’a girin orayı kurcalayın o vakte kadar ben dönerim icon smile Vay Ben Neden Bilinmiyorumun Nedenlerinden İlki: Logo

Her neyse konuya dönecek olursam, size güzel bir yazı dizisi yaptım ve adı da “Vay Ben Neden Bilinmiyorumun Nedenleri” kısaca “VBNBN” Bu yazı dizisinde fark edilememenin verdiği hüzünleri paylaşarak nerede hata yaptığınızı adım adım inceleyerek çözüm önerileriyle sizlere anlatacağım. Bana göre en basit ama en zor olan nedenlerden ilki olan “logo” sorununu ele alacağım.

Bu logo sorunu aslında çözümü kolay ama nedense göze zor geliyor ya da üşenmekten yapılmıyor. Oysaki insanların görsel hafızasının sözelden daha kuvvetli olduğunu düşünürsek, çok büyük bir artıyı öyle boş boş bekletiyoruz.

İnsanlara bak buraya geldin bunu okudun ve ben buyum demek ve bir daha bekleriz, bir daha geldiğinde “ooo hoşgeldin” diyebilmek için logo şart. Çünkü insanlara “abdurrahman fadıloğulları” kişisel blogunu isim olarak öylece yazmak çok hatırlanısı bir olay olmayacaktır. Ama bu güzelim ismi basit ama şöyle bir kaç renkle beraber logo şeklinde sunsanız siteye girince aa ben bir yerden hatırlıyorum sanki imajıyla sizi faydalı site konumuna getirecektir.

Sizlerin bu blog olayına başladığınızda paint bile olsa bir logo yapmanızı şiddetle öneriyorum. İki kare, iki üçgen, bir daire bunları yan yana getir, üst üste diz et bir logo oluştu işte size. Bunuda al koy sitene yanınada ismini yaz bir daha gelen eğer görürse logonu hatırlayacaktır. Eğer yok ben azıcık usta bir logo istiyorum dersen fiverr ya da sadeceon gibi sitelerden yaptırabilirsin. Yok sağlam olsun parası neyse verecem dersen ister bana gel, istersen grafik sitelerinden birisiyle çalış derim.

Yani her yol logoya çıkan bu konuda sizin logosuz sitelerinizin, isimsiz bir şahıs gibi ortada dolaşmanıza ve sizleri halen kitle oluşturmada etkisiz kalmanıza neden olacaktır. Şimdilik bu kadar esen kalın, güzel anın.

Kaynak: http://www.bloghocasi.com/vbnbn-logo.html
BrsMncr

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

MehmetGUMUS3 MehmetGUMUS3 . Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 757
  • Beğeniler 283 / 200
  • Ticaret 12, (%100)
Zaten artık flat tasarımlar moda olduğundan flat bir logo tasarımı da gayet iyi gidebilir diye düşünüyorum. Çoğu blogda fazlasıyla da görüyoruz.

Teamtofas.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al