wmaraci reklam

Yazıları düzeltme ve silme

7 Mesajlar 719 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

HakikatTR HakikatTR Nizamettingumus.Com.TR Kimlik Onayı
  • Üyelik 09.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Müsteşar
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad N** G**
  • Mesajlar 430
  • Beğeniler 275 / 162
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba arkadaşlar. Hayırlı sabahlar olsun.
Kendi kafama göre yazılar eklediğim bir blogum var. Blogu açalı neredeyse 2 yıl olacak lakin İndex'i 700'ü geçmiyor. Günlük hit doğru ise 10-15 arasında gidip geliyor. Blogda 200 adete yakın makale var. Şimdi burada blogu daha iyi bir hale getirme adına bir şeyler yapmak istiyorum. Bu nedenle size birkaç sorum olacak. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

1- Yayınladığım yazılar arasında plagiarism testlerinde %100 özgünlük vermeyen yazılar var. Bu yazıların özgünlüğünü %100 hale getiren düzenlemeler yapsam Yoast ve Google açısından ne gibi getirisi ve götürüsü olur?

2- Plagiarism testinden büyük ölçüde kalan yazıları en hasarsız şekilde nasıl Google'dan kaldırırım?

3- 200'e yakın makalesi olan bir blogun İndex' ortalama kaç olur? Site İndex'ini yükseltmem için neler yapmalıyım?

4- Son olarak hit getirisi için neler tavsiye edersiniz? Tanıtım yazısı mı almalı mıyım yoksa sosyal paylaşım mı satın almalıyım?

Teşekkürler iyi çalışmalar..

wmaraci
reklam

SametTEKE SametTEKE WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 1524
  • Beğeniler 894 / 646
  • Ticaret 4, (%100)
Kendi sitenizde yayınladığınız yazıyı sonradan kontrol ederseniz yayınlandığı için özgün gözükmez zaten. Ayrıca kaldırıp geri eklemek yerine üstüne eklemeler yapabilirsiniz.
HakikatTR

kişi bu mesajı beğendi.

hsntngr hsntngr Kontör at Kullanıcı
  • Üyelik 21.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Full Stack Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 1155
  • Beğeniler 99 / 327
  • Ticaret 3, (%100)
İçeriklerinizin aranmasına ve sitenizin seosuna göre değişir. 200 yazısı olup 1k hit alan da var 10k hit alan da var.

Ayrıca içerikleri elle giriyorsanız, herhangi bir yerden çekmiyorsanız plagiarism hemen hemen her zaman %100 özgünlük verir, cümledeki bir kelimeyi bile değiştirmeniz yetiyor bunun için. Yani %100 verse bile güvenilir olmayabilir. Özgün içerik tek başına yükselir mi ? Hayır yeni açtığım sitenin içeriklerini çalan köklü bir site bütün arama sonuçlarında benden öne çıkmıştı. Hatta google beni daha önce indexlemesine rağmen yazılarımın çoğunu birebir geçiren adam birinci ikinci sırala yükseldi, bir çok yazıda ben ilk 50 den çıktım.

• Üyelik 09.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Müsteşar
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad N** G**
  • Mesajlar 430
  • Beğeniler 275 / 162
  • Ticaret 1, (%100)
Sevgili SametTEKE yorumun için teşekkür ederim. Yazılar konusunda şöyle bir durum var. Yazı bütünlüğünü sağlamak adına daha önce yayınlanmış yazılardan kısımlar aldım. Aldığım kısımlar kopya içerik olarak algılanıyor. Bu kısımları kaldırmam mesele olur mu?

İlk zamanlarda yazdığım yazılar maalesef büyük oranda kopya içeriklerden oluşuyor. Bu sebeple silmek istiyorum.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 09.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Müsteşar
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad N** G**
  • Mesajlar 430
  • Beğeniler 275 / 162
  • Ticaret 1, (%100)
Sevgili hsntngr yorum yaptığın için teşekkür ederim. Seo veya benzeri meselelerden pek anladığım söylenemez. Az buçuk Yoast kullanmayı biliyorum. Özgün içerik derdim aslında başkasının emeğini gasp etmiş olma hissinden kurtulmak için.

Hit derdim pek yok ama İndexlenme meselesi kafamı kurcalıyor.

SametTEKE SametTEKE WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 1524
  • Beğeniler 894 / 646
  • Ticaret 4, (%100)
Başka sitelerden kısımlar almak istiyorsanız (almanızı önermem) kaynak gösterebilirsiniz. Ancak sıklığına da dikkat edin mutlaka. Eski yazılar kopya ise yazının linkini değiştirmeden içeriği değiştirebilirsiniz.
HakikatTR

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 09.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Müsteşar
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad N** G**
  • Mesajlar 430
  • Beğeniler 275 / 162
  • Ticaret 1, (%100)
SametTEKE yorumların için teşekkür ederim. Eski ve kopya içerikli yazılar için yeni yazılar yazmam yeterli olacak ise biraz uğraşmam gerekecek ama olsun. Sitede bir kelime dahi kopya içerik barındırmak istemiyorum.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al