wmaraci reklam
lidertakipci

yeni blog açacaklara bir tavsiye

14 Mesajlar 2.159 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Fatii Fatii WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad F** Y**
  • Mesajlar 571
  • Beğeniler 44 / 121
  • Ticaret 4, (%100)

asd4129 adlı üyeden alıntı

Tek doğru olarak gördüğüm ve tecrübeli olduğum belirli bir konudan başlayıp kullanıcı kitlesi oluşturduktan sonra başka kategoriler oluşturmak yarar sağlıyor

açıkcası bende onu söyledim birden genel blog açın demedim zamanla blogu genelleştirme çalışması olarak söyledim.
örnek mesela genellemede siteniz felsefe ise blog genel yapacağın zaman gübre fiyatları ne kadardır değil. yine felsefe gibi bir konuda genelleştirmek mesela sosyoloji gibi

wmaraci
reklam

daniel1336 daniel1336 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Makine Mühendisi
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 1338
  • Beğeniler 587 / 525
  • Ticaret 36, (%100)
Onedio dedin muhabbeti bitirdin hocam. evet sadece genel diye tuttu baska hic sebep yok bundan baska. Agaca bakmaktan ormani goremiyorsunuz, sorunu ve cozumu tum yollari ile ele alin, bu kadar sig bakmayin olaya hocam.

Fatii Fatii WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad F** Y**
  • Mesajlar 571
  • Beğeniler 44 / 121
  • Ticaret 4, (%100)

daniel1336 adlı üyeden alıntı

Onedio dedin muhabbeti bitirdin hocam. evet sadece genel diye tuttu baska hic sebep yok bundan baska. Agaca bakmaktan ormani goremiyorsunuz, sorunu ve cozumu tum yollari ile ele alin, bu kadar sig bakmayin olaya hocam.

yani sadece genel olduğu için tutulmadı ama demekki genel bloglar eğer bir tutarsa diğer bildiğiniz niş bloglardan çok daha fazla rağbet görecektir.
Zaten siz bir site açarken öyle basit bir site genel bir blog tuturamazsınız. Yani onedio örneğini es geçip haber sitelerine gel. Onlarda blog gibiler ve hepsinin yazıları googlede belirli sıralara geliyor. Yani bir genel blog açın dediğimden neden bu kadar tepki insan toplarki
imzamdaki bloga gir.
ilk önce psikoloji alanında kurdum ve psikoloji +her konudan yazı bulabilirsin
blog açma-para kazanma-emlakçılık-oyun-fotoğraf- ne istersen var. Benim sitem yeni olmasına rağmende sitemden memnunum. Bende niş açtım ama şuan siteme bak hangi konuda girdiğimi bilmezsin. Sizden gelenler bölümü var mesela ordanda edebiyat paylaşıyorum. Deneme ne varsa benim başlıklara uymuyosa o kategoride yayına alıyorum.
Ve zaten büyük bir proje üzerine devam ediyorum şuan kendim tek giriyorum. yazılar özgün öğrenciyim diyede pek para konusu her zaman sorundur. Üni bitmesine 2 yıl var.
Eğer üni bittikten sonra bu imzamdaki site bir çok konuda çok iyi kazanacak. Çünkü o zaman editörler tutup genel bir blogtan devam edecem.
Zaten tek sorun ne biliyor musun niş blog açıp tek kişi hep devam edilmesi. Tek kişi olduğu içinde site yeterince içerik sağlayamamak. Yada para olmadığı için makale satın alamamak. Eğer param olsa burda satılan tüm makaleleri alı tek bir blogta yayına yine alırım. Yani bazen genel bloglara bu kadar olumsuz yaklaşanları anlamıyorum. Tabiki her konuda bir site iyi olamaz ama her konuda hiç olmazsa bir veya daha çok yazısı en iyi olacaktır.

daniel1336 daniel1336 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Makine Mühendisi
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 1338
  • Beğeniler 587 / 525
  • Ticaret 36, (%100)
Hocam örnek verdiğiniz siteler ulaşılması zor siteler. Ulusal haber siteleri ve onedio örneği veriyorsunuz. Arkada öyle bir ekip ve maddi güç oldumu, sahibinden yapsan da tutar, acunn yapsanda tutar her türlü tutar. Biz zaten burada bireysel bir site açmaktan bahsediyoruz. Reklama harcayacak milyonlarınız yoksa, büyük ofis ve editör kadrosu imkanlarınız yoksa zaten ulusal haber sitesi yapamazsınız bunları niye örnek gösteriyorsunuz.

Çok farklı şeylerden bahsediyorsunuz o yüzden tepki alıyorsunuz. Şöyle özetliyeyim hocam, sağlam ekibin ve bütçen var genel alanda site yap hiç itiraz yok destekleriz. Tek başınaysan işin çok ama çok zor. Tek bir alanda yükselmek en güzeli.

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al