wmaraci reklam

Blogger'a Forum Sayfası Eklemek

3 Mesajlar 1.858 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

ismailkan ismailkan Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Web Tasarım,Grafiker,Webmaster
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad I** Ö**
  • Mesajlar 185
  • Beğeniler 2 / 16
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar belki geçmiş zamanlarda bu konu paylaşılmıştır ama dediğimiz gibi eski yani geçmiş artık google yenilendi ve temalar'da değişti ben yeni sisteme göre anlatım yapacağım.İnşallah yararlı olur.
Başlayalım.

1.Adım ;
İlk olarak burdan yeni bir grup oluşturuyoruz.

Grubu oluşturduktan sonra yapmamız gereken tek şey grup bilgilerini yazmaktır.Burda ise dikkat edilmesi gereken nokta Grup Türüdür.! Eğer normal bir forum oluşturmak istiyorsanız Web Formu,Soru-Cevap istiyorsanız Soru-Cevap'ı seçiniz.Soru-Cevap ise onlar soru soruyor sizde onları cevaplıyorsunuz...
Formu doldurktan sonra üst taraftaki ''OLUŞTUR'' Butonuna tıklamanız yeterlidir.

2.Adım ; Siteye Eklemek İçin HTML Kodunu Almak.
Bütün bilgileri doğru girdikten sonra karşınıza ne yapmanız gerektiğine dahir bir sayfa gelecektir.Burda yapmanız gereken şey / Grubunuzun ayarlarını özelleştirin / Linkine tıklamak.

''Grubunuzun ayarlarını özelleştirin''e tıkladıktan sonra sayfanın en altında Kodlar var.O kodları kopyaladıktan sonra bu sayfayı Kapatmayın !.

3.Adım Forum Sayfamızı Oluşturalım.!
Kodları > Sayfalar > Yeni Sayfa > Boş Sayfa > HTML > Kodları yapıştırdıktan sonra Sağ tarafta yayın ayarları bölümünden Okuyucu Yorumlarını Kapatıyoruz.Ve Yayınlaya Tıklıyoruz .Boyutu Çok büyük diyenler DİKKAT Bölümünü Okusun.

DİKKAT !
Üst resimde kırmızı kutu içinde belirttiğim ( Width ve Height ) ile Forumun boyunu ve genişliğini ayarlayabilirsiniz.Nasılmı ?

Width: Width türkçe anlamı (genişlik)tir bunun hemen yanında (900) yazıyor bunu 600 yaparsanız forumun genişliği azalacaktır. Ve daha hoş bir görüntü verebilir. Sayıyı kendiniz sitenize göre ayarlayın.
Height: Height türkçe anlamı (yükseklik)'tir bunun hemen yanında 700 yazıyor bu normal bir boyuttur değiştirmenize gerek yok ama istiyenler değiştirebilir...

Kaynak ; Tıkla

Umarım paylaştığım bu yazı Yararlı olmuştur . :)
Not ; Siteden alıntı yapılmıştır.

wmaraci
reklam

ifarzet ifarzet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.08.2020
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad Y** G**
  • Mesajlar 2
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
merhaba hocam kategorileri ekledim ve yeni konu açarken kategori seçtiğim halde kategori seç diyor sürekli konu yayınlayamıyorum nedenini bilen var mı ?

linkde burda : https://www.blackstartrek.net/p/bst-forum.html yapamadım bi türlü

HeroTurk HeroTurk Ne Mutlu Türküm Diyene!!! Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Cnc programcısı
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 3962
  • Beğeniler 315 / 705
  • Ticaret 47, (%100)

ifarzet adlı üyeden alıntı

merhaba hocam kategorileri ekledim ve yeni konu açarken kategori seçtiğim halde kategori seç diyor sürekli konu yayınlayamıyorum nedenini bilen var mı ?

linkde burda : https://www.blackstartrek.net/p/bst-forum.html yapamadım bi türlü

çok fazla etiket giriyorsunuz bence bu yanlış

https://www.ozgurblog.net/
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al