wmaraci reklam
lidertakipci

Blogger Çerez Yasası Nedir?

4 Mesajlar 1.578 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

SenolK SenolK WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 27.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum ABD
  • Ad Soyad Ş** K**
  • Mesajlar 916
  • Beğeniler 362 / 281
  • Ticaret 11, (%100)
Merhabalar uzun zamandır bloguma ara vermiştim fakat bu gün siteme girdiğimde bir uyarıyla karşılaştım siteye üst tarafına sabitlenmiş bir yazıydı çerezler felan diyordu kontrol paneline girdim aşağıdaki bir yazıyla karşılaştım konuyla alakalı bilgisi olan varsa yazarsa memnun olurum.

"Avrupa Birliği yasaları uyarınca, blogunuzda kullanılan çerezlerle ilgili olarak Avrupa Birliği ziyaretçilerine bilgi vermeniz gerekmektedir. Çoğu durumda bu yasalar izin almanızı da gerektirir.

Nezaket gereği olarak blogunuza, Google Analytics ve AdSense çerezlerinin kullanımı da dahil, Google'ın blogunuzdaki belirli Blogger ve Google çerezlerini kullanmasıyla ilgili açıklamalar içeren bir bildirim ekledik.

Bu bildirimin blogunuzda iş görüyor ve görüntüleniyor olduğunu onaylama sorumluluğu size aittir. Başka çerezler (örneğin, üçüncü taraf özellikleri ekleyerek) kullanıyorsanız bu bildirim sizin işinize yaramayabilir. Bu bildirim ve üzerinizdeki sorumluluklar hakkında daha fazla bilgi edinin."

Sitemdeki Yazı:
"Bu site, hizmet sunmak, reklamları kişiselleştirmek ve trafiği analiz etmek için Google'a ait çerezleri kullanır. Bu siteyi kullanımınız hakkındaki bilgiler Google'la paylaşılır. Bu siteyi kullanarak, sitede çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz."
Daha fazla bilgi ve anladım butonları var.

wmaraci
reklam

AvukatDenizCelik AvukatDenizCelik Belki Bir Gün Kullanıcı
  • Üyelik 31.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Avukat
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad D** Ç**
  • Mesajlar 652
  • Beğeniler 235 / 157
  • Ticaret 0, (%0)
sen dns ayarlarını değiştirmişsin başka ülkeden giriyosun gibi gösteriyor galiba ?
google gösterdiği reklamlarda milletin ipsini falan filan görüyor ab yasasına göre bu suç oluyo onu belirtmek amaçlı ekledi öyle bir şey . sen herhangi bir şey yapmana gerek yok yurtdışından sitene giren olursa senin gördüğün gibi bir yazıyla karşılaşcak . genelindenblog sitende yazı mevcut bende gördüm ama almanyada açılmış gibi ama .comda sorun yok öyle

Hukuki Sorunlarınız İçin Pm Atabilirsiniz

SenolK SenolK WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 27.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum ABD
  • Ad Soyad Ş** K**
  • Mesajlar 916
  • Beğeniler 362 / 281
  • Ticaret 11, (%100)

AvukatDenizCelik adlı üyeden alıntı

sen dns ayarlarını değiştirmişsin başka ülkeden giriyosun gibi gösteriyor galiba ?
google gösterdiği reklamlarda milletin ipsini falan filan görüyor ab yasasına göre bu suç oluyo onu belirtmek amaçlı ekledi öyle bir şey . sen herhangi bir şey yapmana gerek yok yurtdışından sitene giren olursa senin gördüğün gibi bir yazıyla karşılaşcak . genelindenblog sitende yazı mevcut bende gördüm ama almanyada açılmış gibi ama .comda sorun yok öyle

Teşekkürler temayı değiştirdim yinede tedbir olarak.

AvukatDenizCelik AvukatDenizCelik Belki Bir Gün Kullanıcı
  • Üyelik 31.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Avukat
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad D** Ç**
  • Mesajlar 652
  • Beğeniler 235 / 157
  • Ticaret 0, (%0)

ReXTeor adlı üyeden alıntı

Teşekkürler temayı değiştirdim yinede tedbir olarak.

herhangi tedbirlik bişey yok aslında , googlenin yapmış olduğu bi önlem korkulcak bir şey yok başkaları onu görüp kabul edince reklamları görebiliyor böylece izinsiz ipleri falan gitmiyor
SenolK

kişi bu mesajı beğendi.

Hukuki Sorunlarınız İçin Pm Atabilirsiniz
wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al