wmaraci reklam
lidertakipci

Blogger’da Toplam Kategori, Yorum ve Yazı Sayısını Göstermek

7 Mesajlar 1.152 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Sinan Sinan Grana Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3509
  • Beğeniler 1321 / 1320
  • Ticaret 97, (%100)

Blogger kullanıcısı olarak ziyaretçilerinizle bilgilerinizi paylaşmak istiyorsanız birkaç basit düzenleme ile bunu gerçekleştirebilirsiniz. Blogunuz da bulunan kategori, yazı ve yorum sayısını ziyaretçilerinize göstermeniz mümkün.

Böylece hem ziyaretçilerinize daha sıcak bir blog sunar hem de büyümenizi adım adım gösterebilirsiniz. İstatislikleri yayınlamak isterseniz vereceğimiz kodlar ile bunu kolayca yapabilirsiniz.

Bunun için öncelikle Blogger panelinize girerek Şablon > Gadget Ekle > HTML/JavaScript kutucuğunu seçerek içerisine aşağıda vereceğimiz kodları ekleyip kaydetmeniz yeterli olacaktır. Böylece her sayfada istatistikleri gösterebileceksiniz.

<script> function numberOfPosts(json) {document.write('' + json.feed.openSearch$totalResults.$t + '
');} function numberOfComments(json) {document.write('toplam ' + json.feed.openSearch$totalResults.$t + '
');} </script>
Sitemizde 3 kategoride toplam <script></script> yazı ve <script></script> yorum mevcuttur.

Kodda Düzenlenecek Yer: Mavi olarak yazan yere kendi blog adınızı yazın. Bu kısımdan sonra kodları direk ekleyerek istatistiklerinizi gösterebilirsiniz. Süslemek isterseniz de biraz CSS ve HTML kod bilginiz olması gerekiyor. Bu doğrultu da bilgiyi de bu yazıdan veremeyiz. Çünkü nasıl bir yapı istediğinizi bilmiyoruz.

Kaynak: http://www.syorulmaz.com/blogger-da-toplam-kategori-yorum-ve-yazi-sayisini-gostermek.html

wmaraci
reklam

Shakedown Shakedown Forza BEŞİKTAŞ Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Çevre Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 1708
  • Beğeniler 225 / 548
  • Ticaret 60, (%100)
Güzel bir yazı, bilgilendirme için teşekkürler.

"Tabiatın isteklerini anlamazlıktan gelen, cezasını görür." [Balzac]

kelimelerbenim kelimelerbenim Kelimelerin gücü adına! Kullanıcı
  • Üyelik 28.11.2010
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** İ**
  • Mesajlar 235
  • Beğeniler 76 / 182
  • Ticaret 9, (%100)
Kategori sayısını manuel olarak girmek zorunda kalsak da faydalı bir bilgi bizim için.
Teşekkürler.

furkanozden furkanozden Geleceğe hazır mısın? Kullanıcı
  • Üyelik 25.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 2462
  • Beğeniler 98 / 442
  • Ticaret 2, (%100)

kelimelerbenim adlı üyeden alıntı

Kategori sayısını manuel olarak girmek zorunda kalsak da faydalı bir bilgi bizim için.
Teşekkürler.

O yüzden ben gönderi ve yorum sayısını da manuel giriyorum. Fazladan 1 js gidiyor. Ben memnun ziyaretçi memnun :)

Are you alright?
wmaraci
wmaraci

AhmetDncr AhmetDncr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.11.2010
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Konya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 6
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
teşekkürler güzel paylaşım, ancak bir sorum olucak blogumda kategori sistemi olmamasına rağmen 3 kategori var yazıyor, o bilgiyi neye göre veriyor?

>> Ufaktan Moda <<

Sinan Sinan Grana Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3509
  • Beğeniler 1321 / 1320
  • Ticaret 97, (%100)

AhmetDncr adlı üyeden alıntı

teşekkürler güzel paylaşım, ancak bir sorum olucak blogumda kategori sistemi olmamasına rağmen 3 kategori var yazıyor, o bilgiyi neye göre veriyor?

Kategori sistemini kullanmıyor olabilirsiniz, bu kategorilerin olmadığı anlamına gelmez. Panelden kategoriler kısmından kontrol edin. Açılmış ama içerik girilmemiş kategorileride sayıyor.

AhmetDncr AhmetDncr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.11.2010
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Konya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 6
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Blogger panelinde wordpress gibi kategoriler diye bi seçenek yok ama, ya da ben mi bulamıyorum?

>> Ufaktan Moda <<
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al