wmaraci reklam

Blogger'ı Domaine Taşımanın Dezavantajları

13 Mesajlar 1.712 Okunma
wmaraci reklam

Hameran Hameran WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / K
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad G** C**
  • Mesajlar 96
  • Beğeniler 34 / 6
  • Ticaret 1, (%0)
Konu başlığının cevabını merak ediyorum.

Mesela İsim tescilinden domain alsak gerekli işlemleri yapıp Blogger ara yüzünden yönlendirmeyi yapsak;

bu noktada trafik düşüşü, hitlerin sıfırlanması, alexa'nın sıfırlanması, backlinklerin işe yaramaz hale gelmesi gibi hangi sorunlarla karşılaşacağımı net olarak bilmek istiyorum. Ve bu konuda bir güvenilir bir bilgiye ulaşamadım.

Not: Domaine taşımak istediğim blogumun alexa değerleri şöyle:
Alexa global 698,262, Türkiye 10,815

Beni bilgilendirebilecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.

wmaraci
reklam

contentwriter contentwriter Kendi halimdeyim Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kendi halimdeyim
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)
1. Domain isimtescil'den alınmaz, İHS'den alınır. İHS dns ayarlarını kendi tanımlayarak sizi uğraştırmaz. Arayüzü basittir, isteklerinize kısa sürede yanıt verirler.

2. Trafiğiniz / hitleriniz bir miktar düşecek. (Haliyle). Ama gerekli dns ayarlarını yaptığınız takdirde tekrar toparlanamanız zor olmaz.

3. Alexa'ya takılmayın. Çok kolay şekilde sıralamanızı tekrar düşürmeniz mümkün.

4. Backlinklerinizi nereden aldınız? Örneğin bir web sitesine reklam mı verdiniz? Söyleyin düzenlesin:) Yok yorum veya başka bir şekilde aldıysanız yani müdahale etmeniz mümkün değilse bu da çok problem değil. Zaten siz ayarları yaptığınız için .blogspot.com uzantılı linke tıklansa bile direkt olarak .com adresine yönlendirme yapılacak.

Bloggokhantekin Bloggokhantekin Bloggokhantekin.com Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek MUHASEBE
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad G** T**
  • Mesajlar 1039
  • Beğeniler 169 / 168
  • Ticaret 4, (%100)
Bende bir ek yapmak istiyorum.
Özel domaine geçtiğiniz zaman https' yi kullanamayacaksınız
https blogger'a yeni eklenen bir özellik.

• Üyelik 19.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / K
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad G** C**
  • Mesajlar 96
  • Beğeniler 34 / 6
  • Ticaret 1, (%0)

İsa adlı üyeden alıntı

1. Domain isimtescil'den alınmaz, İHS'den alınır. İHS dns ayarlarını kendi tanımlayarak sizi uğraştırmaz. Arayüzü basittir, isteklerinize kısa sürede yanıt verirler.

2. Trafiğiniz / hitleriniz bir miktar düşecek. (Haliyle). Ama gerekli dns ayarlarını yaptığınız takdirde tekrar toparlanamanız zor olmaz.

3. Alexa'ya takılmayın. Çok kolay şekilde sıralamanızı tekrar düşürmeniz mümkün.

4. Backlinklerinizi nereden aldınız? Örneğin bir web sitesine reklam mı verdiniz? Söyleyin düzenlesin:) Yok yorum veya başka bir şekilde aldıysanız yani müdahale etmeniz mümkün değilse bu da çok problem değil. Zaten siz ayarları yaptığınız için .blogspot.com uzantılı linke tıklansa bile direkt olarak .com adresine yönlendirme yapılacak.

Öncelikle bilgilendirmeniz için çok teşekkür ediyorum.
Backlinklerim reklam üzerinden değil, müdahele edemem lakin 70 tane. zaten blogspot com'dan com tr yer geçerken 150 backlinkim com'da kaldı şimdi domaine geçince 70 tane daha bırakacağım. İnsanlar bunları satın almak için para verirken ben emeğimle kazandığım linkleri bırakmış olacağım ki bu çok sinir bozucu :(

Bir şey daha sorup sizi meşgul edeceğim, görüntülenme sayım ve yazılarımın tıklanma sayıları sıfırlanmayacak olduğu gibi kalacak değil mi? Ya da Google'da birinci sırada çıkan bir yazım yine aynı yerini koruyacak mı mesela?

Ek Olarak:

fnkproduksiyon adlı üyeden alıntı

Bende bir ek yapmak istiyorum.
Özel domaine geçtiğiniz zaman https' yi kullanamayacaksınız
https blogger'a yeni eklenen bir özellik.

Peki hocam bunu kullanmak ve kullanmamak bana ne gibi avantaj ve dezavantaj sağlayacak? Özelliğin geldiğini biliyorum ama ayrıntılı bilgim yok.

wmaraci

Barun Barun 1910 Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Radyasyon
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 1639
  • Beğeniler 157 / 233
  • Ticaret 8, (%100)
Hocam hiçbir link kaybın olmayacak o domaine google direk yönlendirme yapacak aynı şekilde diğer arama motorlari da. Ayrıca backlinlerin artık çok fazla bir önemi yok zaten o backlinke tiklayan da senin yeni domaiin adresine yönlenecek

• Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)
Sıralamada bir süre geriye düşebilir yazılarınız.

Görüntülenme sayılarınız aynı kalacak.

• Üyelik 19.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / K
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad G** C**
  • Mesajlar 96
  • Beğeniler 34 / 6
  • Ticaret 1, (%0)

Barun adlı üyeden alıntı

Hocam hiçbir link kaybın olmayacak o domaine google direk yönlendirme yapacak aynı şekilde diğer arama motorlari da. Ayrıca backlinlerin artık çok fazla bir önemi yok zaten o backlinke tiklayan da senin yeni domaiin adresine yönlenecek

Çok teşekkür ederim hocam. Bu geçiş uzun zamandır ertelediğim bir durumdu. Kafamda bir çok soru işareti var. Durumu biraz biraz daha net olarak görmeye başladım. Zira domaine geçerken kaybettiklerim kadar geçmediğim için de kaybettiklerim var.

Ek Olarak:

İsa adlı üyeden alıntı

Sıralamada bir süre geriye düşebilir yazılarınız.

Görüntülenme sayılarınız aynı kalacak.

Peki hoacam bir şey daha sorayım sizi bulmuşken;
google plus ve gf izleyicilerim de aynı kalacak mı?

• Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)
Google plus aynı kalır da Friend Connect konusunda emin olamadım şimdi. Tahminimce o da aynen kalır ama yine de araştırayım bilgi bulursam buraya eklerim.

• Üyelik 19.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / K
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad G** C**
  • Mesajlar 96
  • Beğeniler 34 / 6
  • Ticaret 1, (%0)
Tamamdır hocam,
tekraren çok teşekkür ediyorum.

confused confused ¿ Kullanıcı
  • Üyelik 26.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek -
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** E**
  • Mesajlar 278
  • Beğeniler 68 / 67
  • Ticaret 4, (%100)
Kardeş ben yıllardır blogger kullanıyorum daha evvel siteme domain alıp yönlendirdim hiç bir şekilde hit kaybı sıra kaybı yaşamadım sitem aynı yerden devam etti...

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al