wmaraci reklam

Blogger linkteki tarihi kaldırma

6 Mesajlar 1.367 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Bugurlu Bugurlu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.11.2019
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** U**
  • Mesajlar 17
  • Beğeniler 15 / 4
  • Ticaret 1, (%100)
Kolay gelsin.
Bir web sitemde blogger alt yapısını kullanıyorum. Bir konu hakkında bilgi almak istiyorum.
Sorum şu; Yazılarımın linkindeki tarih kısmını kaldırdım. Kullandığım kod .../2021/06/... yerine direk .com/konu-başlığı şeklinde anlık olarak yönlendiriyor. Ama site içi bağlantılar yine ".../2021/06/..." gibi gözüküyor.
Siteyi daha bugün açtım ama içerik eklemeye başlayacağım SEO açısından olumsuz olur mu? Ona göre kullanacağım.

wmaraci
reklam

Tabiya Tabiya WM Aracı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek root
  • Konum Ukrayna
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 1001
  • Beğeniler 149 / 148
  • Ticaret 19, (%95)
O yapıyı kaldırman imkansız..: )
turkeytrick

kişi bu mesajı beğendi.

Bugurlu Bugurlu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.11.2019
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** U**
  • Mesajlar 17
  • Beğeniler 15 / 4
  • Ticaret 1, (%100)
Yönlendirme kodu buldum. çalışıyor :)

İhtiyacı olan arkadaşlar için:

<script>
var postsDatePrefix = false;
var accessOnly = false;

var useApiV3 = false;
var apiKey = "";
var blogId = "";

var postsOrPages=["pages","posts"],urlTotal,jsonIndex=1,secondRequest=!0,feedPriority=0,amp="&"[0],nextPageToken;function urlVal(){var url=window.location.pathname;var length=url.length;var urlEnd=url.substring(length-5);if(urlEnd===".html")return 0;else if(length>1)return 1;else return 2}
function urlMod(){var url=window.location.pathname;if(url.substring(1,2)==="p"){url=url.substring(url.indexOf("/",1)+1);url=url.substr(0,url.indexOf(".html"));history.replaceState(null,null,"../"+url)}
else{if(!postsDatePrefix)url=url.substring(url.indexOf("/",7)+1);else url=url.substring(1);url=url.substr(0,url.indexOf(".html"));history.replaceState(null,null,"../../"+url)}}
function urlSearch(url,database){var pathname=url+".html";database.forEach(function(element){var search=element.search(pathname);if(search!==-1)window.location=element})}
function urlManager(){var validation=urlVal();if(validation===0){if(!accessOnly)urlMod()}
else if(validation===1){getJSON(postsOrPages[feedPriority],1)}
else if(validation===2){if(!accessOnly)history.replaceState(null,null,"/")}}
function getJSON(postsOrPages,index){var script=document.createElement('script');if(useApiV3){var jsonUrl="https://www.googleapis.com/blogger/v3/blogs/"+blogId+"/"+postsOrPages+"?key="+apiKey+"#maxResults=500#fields=nextPageToken%2Citems(url)#callback=bloggerJSON";if(nextPageToken)jsonUrl+="#pageToken="+nextPageToken;nextPageToken=undefined}
else var jsonUrl=window.location.protocol+"//"+window.location.hostname+"/feeds/"+postsOrPages+"/default?start-index="+index+"#max-results=150#orderby=published#alt=json-in-script#callback=bloggerJSON";jsonUrl=jsonUrl.replace(/#/g,amp);script.type='text/javascript';script.src=jsonUrl;document.getElementsByTagName('head')[0].appendChild(script)}
function bloggerJSON(json){var database=[];if(!useApiV3)if(urlTotal===undefined)urlTotal=parseInt(json.feed.openSearch$totalResults.$t);if(!useApiV3){try{json.feed.entry.forEach(function(element,index){var entry=json.feed.entry[index];entry.link.forEach(function(element,index){if(entry.link[index].rel==="alternate")database.push(entry.link[index].href)})})}
catch(e){}}
else{try{json.items.forEach(function(element,index){database.push(element.url)})}
catch(e){}
nextPageToken=json.nextPageToken}
urlSearch(window.location.pathname,database);if(urlTotal>150){jsonIndex+=150;urlTotal-=150;getJSON(postsOrPages[feedPriority],jsonIndex)}
else if(nextPageToken){getJSON(postsOrPages[feedPriority])}
else if(secondRequest){nextPageToken=undefined;urlTotal=undefined;jsonIndex=1;secondRequest=!1;if(feedPriority===0){feedPriority=1;getJSON("posts",1)}
else if(feedPriority===1){feedPriority=0;getJSON("pages",1)}}}
function bloggerJS(priority){if(priority)feedPriority=priority;urlManager()}
bloggerJS();
</script>

Ronin Ronin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad D** G**
  • Mesajlar 8
  • Beğeniler 2 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
https://github.com/jokenox/bloggerjs
+
https://wmaraci.com/forum/blogger/blogger-linklerdeki-tarih-gun-html-uzantisini-silme-yeni-uzanti-permalink-search-engine-optimization-2019-a-564357.html

yaşamak.
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

ilkayy ilkayy ucrmyslnmsmdstgmdeanldm Kullanıcı
  • Üyelik 21.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek N/A
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 1439
  • Beğeniler 372 / 373
  • Ticaret 20, (%100)
Blogger kapalı kutu gibi olduğu için Google yine eski link yapısını görür ve öyle indexler. Görünüm değiştirmek için kullanılabilir.
turkeytrick

kişi bu mesajı beğendi.

turkeytrick turkeytrick Tanıtım Yazısı / Reklam Kullanıcı
  • Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 615
  • Beğeniler 153 / 152
  • Ticaret 5, (%100)

Bende kaldıramadım maalesef.

Teknoloji Haberleri Sitesinden 🔥 Tanıtım Yazısı 🚀 Satın Al! > https://bit.ly/3xzclQd
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al