wmaraci reklam

Blogger Site Hızlandırma Eklentisi | Adsense Kullananlar Için | %85 'lik Artış

24 Mesajlar 6.657 Okunma
wmaraci reklam

KaanApaydin KaanApaydin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 206
  • Beğeniler 17 / 27
  • Ticaret 0, (%0)

Hepinize merhaba arkadaşlar ben Kaan,
Bugün, blogzamane websitemin, açılış hızının düşmesi nedeniyle, keşfettiğim bir hızlandırma yönteminden bahsedeceğim.Bu işlemi 4 farklı sitede denedim ve yüzde yüz çalışıyor diyebileceğim bir eklenti.
Öncelikle şunu belirtmeliyim, blogger sağlayıcısı kullanıyorsanız ve adsense reklamınız mevcut ise, bu eklentiden faydalanabilirsiniz.
Adsense reklamları, özellikle mobil girişlerde, websiteyi oldukca yavaşlatıyor ki, şekil A ; Benim blogzamane websitem.
Google hız testi uygulamasını kullandığımda, mobil görünümdeyken web sitemin hızı 45 'di. Adsense reklamlarını hızlandırmak, lazy-load eklentisini kurduktan sonra, web sitemin mobil görünümdeki hızını 66 'da gördüm.

Bu sebeple eklentinin çalıştığının garantisini verebilirim.
Birçoğumuz bloggerin sunduğu, google adsense reklamları ile gelir elde etmekteyiz.Gelir kazanmamızı sağlayan bu reklam firması, Javascript Adsense kodlandırması ile, web sitelerin yüklenme hızını düşürüyor.

bkz: Web Sitenizden Nasıl Para Kazanabilirsiniz ?

Şimdi size bu kodlandırmayı websiteme uygulamadan önce ve uyguladıktan sonraki halini göstereceğim.

Önce - Sonra | Mobil

Önce - Sonra | Masaüstü

Bu ekleyecek olduğunuz kod adsense için güvenilir / güvenli mi ?
Tabii ki güvenli. Çünkü google, websitenizin sayfalarındaki resim yüklemelerinizi hızlandırmak için Lazy Load Image 'yi de önerdi.
Adsense üzerindeki kazancınızı etkileyecek mi ?
Bunu bilemiyorum, şahsen bu kodlandırmayı websiteme ekledim, ve herhangi bir problem yaşamadım.Devamını önümüzdeki günlerde göreceğiz.Fakat amacınız eğer sitenizi hızlandırmak ise, ve adsense reklamları websitenizde mevcutsa, bu eklenti tam aradığınız şey!
Öncelikle bu kodlandırmayı websitenize eklemeden önce, lütfen temanızın yedeğini alın ! Sonra bu adrese giderek web sitenizin şuanki hızını görün.
Ardından tema » html'yi düzenle » CTRL + F yöntemi ile kodunu aratın ve hemen üstüne aşağıdaki kodu ekleyin.
<script>
//// Lazy Load AdSense
var lazyadsense=!1;window.addEventListener("scroll",function(){(0!=document.documentElement.scrollTop&&!1===lazyadsense||0!=document.body.scrollTop&&!1===lazyadsense)&&(!function(){var e=document.createElement("script");e.type="text/javascript",e.async=!0,e.src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js";var a=document.getElementsByTagName("script")[0];a.parentNode.insertBefore(e,a)}(),lazyadsense=!0)},!0);
//]]>
</script>

Son olarak tüm JS Adsense bağlantılarını sildiğinizden emin olun.
Tekrar html'yi düzenle kısmından, 'el' ile eklediğiniz adsense kodları dışında ki tüm,
pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js metnini CTRL + F yöntemi ile aratın ve bulduğunuz kod bütünlerinin tümünü silin.Aşağıda resimde ki seçili alanda olduğu gibi aynı kodları bulup siliyoruz;

JS Adsense kodunu sildikten sonra kaydet diyip çıkıyoruz.

Arkadaşlar işlem bu kadar, aradaki farkı göreceksiniz. Herhangi bir sorunu olan aşağıdan veya website adresimden yorum yaparak belirtebilir.

- En geç 2 saat içerisinde web sitenize sıkıştırılmış, özel adsense reklam kodları eklenecektir.
cAgAbA halitaga anilcan

kişi bu mesajı beğendi.

https://www.gamepaylasim.com/ » Düşünceler profesyonel olmadıkça emekler amatör kalır.
wmaraci
reklam

halitaga halitaga WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek işsiz
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 840
  • Beğeniler 351 / 212
  • Ticaret 1, (%100)
Blogger uzmanlarının yorumu bekleniyor... Konu takip

imzam yok

• Üyelik 27.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 206
  • Beğeniler 17 / 27
  • Ticaret 0, (%0)
halitaga valla ne yalan söyliyim, aramızda blogger uzmanı var ise, bende yorumlarını bekliyorum bu konu hakkında.İşlem amacına ulaştı, başarı ile sonuç verdi.Kodu websiteme ekledikten sonra sitemin hızı iyi denecek oranda arttı.Fakat websiteme konu içinde yeni adsense reklamı eklendi, bu da silip yerine yazdığım koddan kaynaklanıyor diye düşünüyorum.Ve şöyle bi gerçek var ki, örnek veriyorum, A sitesinin adsense kaydı ile alınan reklam kodlarını B sitesine ekleyince, o reklam gözükmez. ( diye biliyorum )
Yani sonuç olarak ilk başta bi kıllandım ama bu mantıkla düşününce, bence herşey normal yerli yerinde. Yinede yorumlarınızı bekliyorum.

Dipnot : Bi websitemdeki reklamlara tıklayın bakalım, kazanç elde edecekmiyim yoksa :DDSFSDFSD
halitaga

kişi bu mesajı beğendi.

https://www.gamepaylasim.com/ » Düşünceler profesyonel olmadıkça emekler amatör kalır.

SENibrahim SENibrahim ibocum Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad İ** Ş**
  • Mesajlar 4598
  • Beğeniler 1727 / 1541
  • Ticaret 15, (%100)
Kaan sen adsense kodunu silmişsin.

Herkez hata yapabilir, pardon herkes. | ibocum.com
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 27.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 206
  • Beğeniler 17 / 27
  • Ticaret 0, (%0)
İbrahimŞEN anlayamadım hocam ? şuanda websitemde bu anlattığım sistemi bende kullanıyorum ve reklamlar da mevcut.

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Kodu paylaşmamışsınız net bir şey söylemek zor. Özellikle kodun güvenilirliğinden tam olarak emin değilseniz hiç önermem.

Siz muhtemelen header alanında bulunan Adsense kodunu silip, body veya footer'a farklı bir versiyonunu taşıdınız. Böylece Lazy load işlemi yaptınız bir nevi yüklenmesini geciktirdiniz.

Header'da bulunan kod zaten async etiketini taşıyor. O yüzden oynama yapmanıza pek fazla gerek yok. Site hız puanlarına çok aldanmayın onlar tamamen göstermelik.

bekirbulut bekirbulut AdSense, Blogger Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek İçerik Editörü
  • Konum Yozgat
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 2319
  • Beğeniler 384 / 1212
  • Ticaret 17, (%100)
Bu kodun fiziksel olarak siteye hiçbir artısı yok. Site hızlandırma sistemleri gibi olan hizmetleri sözde kandırıyorsunuz. Kısacası, siteye etkisi yok, sadece göstermelik...

• Üyelik 27.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 206
  • Beğeniler 17 / 27
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar, bu söylenenler üzerine böyle bir websitem olduğunu bile bilmeyen ağabeyimin cep telefonundan, kendi internetinden, websiteme girdim ve reklamlarımdan birisine tıklayıp, açılan sayfanın içerisinde en az 5dk gezindim. Aradan 10 - 15 dk sonra 0.33krş kazandığımı gördüm. Karar sizin.

---
Düzenleme ---

bekirbulut hocam benim kimseyi kandırdığım felan yok lafınızı bilinde konuşun ! Websitemde böyle birşey denedim ve farkı gördüm sizlerle de paylaşmak istedim.
Şimdi güvenmeyenler olacak.
O zaman şöyle yapalım. Kod'u paylaşıyorum. BİLGİNİZE !

bekirbulut bekirbulut AdSense, Blogger Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek İçerik Editörü
  • Konum Yozgat
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 2319
  • Beğeniler 384 / 1212
  • Ticaret 17, (%100)
Ben size bizi kandırıyorsunuz demiyorum. Beni yanlış anladınız sanırım. Sadece sistemsel olarak yanıltıcı bir kod diyorum. Yanlış anlamışsınız, özür dilerim. @[KaanApaydın](userid:28713)

nebudil nebudil Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 62
  • Beğeniler 0 / 13
  • Ticaret 8, (%100)
Bu kodun güvenilirliği tartışılır. Ayriyeten sizin yaptığınız header bölümünden kodu almak ve sitenin açılışında gecikmesini sağlamak. Ama bu sitenin hızına etki etmez. Site hızını adsense kodları yavaşlatır reklamlar etki eder ama asıl etki eden şey js css lerdir. Onları halletmezseniz site hızınız düzelmez

wmaraci
Konuyu toplam 4 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 4 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al